چند ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی

ساخت استخر
همه چیز درباره استخرها
آبان ۲۲, ۱۳۹۷

چند ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی

دیزاین داخلی

گاهی اوقات دلمان می خواهد با تغییر دکوراسیون داخلی و بازسازی منزل، کمی حال و هوای خانه را عوض کنیم و با چیدمان جدید روح تازه ای به فضا ببخشیم.

این روزها دکوراسیون و دیزاین داخلی فضا برای خیلی از افراد به یک مسئله مهم تبدیل گشته است به گونه ای که دلشان می خواهد با بازسازی منزلشان سبک منحصر به فردی ایجاد کنند و به همین دلیل به دنبال شرکت هایی در این حوزه هستند.

برخی دیگر از افراد هم با کمی تغییرات در فضا همچون نقاشی دیوارها، خرید لوازم منزل و آیتم های دیگر باعث زیبایی در منزل می شوند.

اگر شما هم مدت هاست به فکر تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود هستید ولی نمی دانید چگونه آن را به اجرا درآورید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون و معماری داخلی

دکوراسیون و معماری داخلی به معنای برقراری نوعی هماهنگی در به کارگیری اثاثیه، رنگ ها و چیدمان است که به بهبود و زیبایی فضا کمک کند.

اینکه فضای منزلتان را به گونه ای دکور کنید که باعث زیبایی و نشاط شود می تواند فوق العاده باشد به همین دلیل در ادامه به ایده هایی که در معماری داخلی و دکوراسیون مهم هستند می پردازیم.

چه سبکی می خواهید؟

بی شک تمامی ما ادم ها از سبک های خاصی خوشمان می آید و هر فردی سبک خودش را دارد.

برخی از افراد برای دکوراسیون داخلی از سبک کلاسیک استفاده می کنند، برخی از سبک مدرن و برخی دیگر ترکیبی از این دو سبک را درنظر گرفته و به دیزاین منزل می پردازند.

اگر می خواهید دکوراسیون شیک و منحصر به فردی داشته باشید، سبک خودتان را مشخص کنید و تمامی آیتم ها را بر اساس آن سبک انتخاب کنید.

خرید لوازم منزل

اولین و مهمترین آیتم در دکوراسیون داخلی، لوازم منزل است! اگر بودجه کافی دارید می توانید با خرید لوازم منزل روح تازه ای به فضا ببخشید و لوازم جدیدی را در جای جای خانه قرار دهید. خرید لوازم جدید برای تغییر دکوراسیون بسیار مهم است.

منتها قبل از هر چیزی به جیبتان نگاه کنید و اگر دستتان باز است می توانید تغییرات زیبایی را خلق کنید.

دیوارهای خانه را نقاشی کنید!

دیوارها مهمترین سطوح در فضا هستند که به سرعت نظرها را جلب می کند. یکی از آیتم های مهم در دکوراسیون داخلی، نقاشی کردن دیوارهاست!

شما می توانید با رنگ آمیزی دیوارها جلوه بسیار زیبایی را به منزلتان ببخشید. همچنین جالب است بدانید: رنگ آمیزی دیوارها ارزانترین راه برای تغییرات دلچسب در فضاست که افراد امکان اجرای آن را خواهند داشت.

استفاده از تابلوهای نقاشی در دکوراسیون

با ورود به خانه های جدید و دیدن چند تابلوی نقاشی روی دیوار ناخوداگاه حس تازه ای به فرد القا می شود.

تابلوهای نقاشی بیشترین تاثیر را در زیبایی دیوارها خواهند داشت و سبک خاصی به فضا می بخشند. می توانید از این تابلوها در دکوراسیون داخلی منزلتان استفاده کنید و جلوه بصری فوق العاده ای را خلق کنید.

نورپردازی را فراموش نکنید!

نورپردازی از اصلی ترین آیتم ها در دکوراسیون و معماری داخلی است! اگر بهترین لوازم را هم خریده باشید ولی فضای منزلتان نورپردازی مناسبی نداشته باشد، هیچ تاثیری نخواهد داشت و زیبایی انعکاس نمی شود.

اولین و اصلی ترین آیتم در معماری داخلی نورپردازی فضا می باشد. اگر احساس می کنید نور کم است می توانید با خرید چند آباژور و یا با تغییر لامپ ها، نور بیشتری در فضا ایجاد کنید.

دکوراسیون داخلی

استفاده از آینه در منزل

اگر فضای منزلتان کوچک است و می خواهید آن را بزرگتر جلوه دهید، از آینه استفاده کنید! متخصصان دکوراسیون معتقدند استفاده از آینه در بزرگ نشان دادن فضا بسیار موثر است و تاثیر قابل توجهی داشته است.

فضا را پر کنید!

خیلی از افراد تصور می کنند اگر فضای منزلشان کوچک است، نمی توانند لوازم دلخواهشان را در آن قرار دهند و یا پر کردن فضا باعث کوچکی بیشتر آن می شود، درحالیکه تصور اشتباهی است!

زمانیکه شما با مبلمان خاص و شیک فضا را پر می کنید و سطح دیوارها را با قاب عکس و تابلوهای نقاشی تزئین می کنید فضایی دلباز و آرام خلق می کنید که نه تنها کوچکی آن به چشم نمی آید بلکه دلبازتر و زیباتر دیده می شود.

کتابخانه داشته باشید!

گاهی هم بد نیست در بخشی از فضای اتاق نشیمن برای خودتان یک کتابخانه داشته باشید!

استفاده از نمای کتابخانه در کنار اینکه فضا را لوکس و شیک نشان می دهد، به شما این امکان را می دهد که کتاب ها و لوازم تزئینی خودتان را در آن قرار دهید و فضای بیشتری داشته باشید.

گیاهان سبز را در دکوراسیون داخلی به کار ببرید!

اگر می خواهید فضای منزلتان خاص و رویایی باشد، از گیاهان و گل ها استفاده کنید! گلدان های بزرگ و کوچک زیبایی خاصی به فضا می بخشند و استفاده از گیاهان باعث تغییری دلچسب در فضا می شود.

از چیدمان نزدیک به هم استفاده کنید!

چیدمان نزدیک به هم در دکوراسیون داخلی مهم هستند و جلوه تازه ای به فضا می دهند.

اینکه بتوانید فضای خانه خود را به بهترین شکل پر کنید ترکیب جالبی خواهد شد.

اتاق نشیمن یکی از مهمترین فضاها در هر منزلی است که افراد به بهانه های مختلف دور هم جمع می شوند.

می توانید لوازمی که برای منزل خریداری می کنید جفت باشد تا نظم فضا را به درستی نشان دهد.

از تمامی فضاها استفاده کنید!

از کوچکترین فضاها غافل نشوید، شما می توانید از لبه های طاقچه هم برای قرار دادن دکوری های تزئینی استفاده کنید.

می توانید در بخش هایی از فضا میزهای کوچکی قرار دهید، یک صندلی تک نفره و به کل هر چیزی که باعث جلوه بصری جدید و زیبا در خانه شود.

برای اینکه بهترین دکوراسیون داخلی را داشته باشید خارج از بعد عمل کنید و از تمامی فضاها استفاده کنید.

جان کلام

گاهی اوقات دلمان می خواهد خانه کوچکمان را بازسازی کنیم و یا با تغییر دکوراسیون داخلی حال و هوای تازه ای به آن ببخشیم.

نوآوری و داشتن چند ایده خلاقانه می تواند بهترین فضا را برایتان بسازد که با هربار دیدنش لبخندی از رضایت بر لبانتان بنشیند.

بنابراین اگر می خواهید دکوراتیو خودتان باشید با توجه به نکاتی که در این مطلب به آن پرداخته می توانید ترکیبی از سلیقه و فرهنگ را در منزلتان به بهترین شکل به اجرا درآورید.

بیشتر بدانید:

گیاهان در طراحی  داخلی

مبلمان در طراحی داخلی

سبک شناسی در طراحی داخلی

روانشناسی در طراحی داخلی

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.