ویژگی های سبک شرقی در طراحی داخلی

سقف و دیوار های کاذب
سقف و دیوار های کاذب در دکوراسیون داخلی
آذر ۲۶, ۱۳۹۷
دیزاین اتاق کودک
دیزاین اتاق کودک چگونه باشد ؟
دی ۹, ۱۳۹۷

ویژگی های سبک شرقی در طراحی داخلی

سبک شرقی

سبک شرقی در طراحی داخلی و مد روز

سبک شرقی در طراحی داخلی همانند سبک غربی یک عملکرد مهم در خانه را بوجود می آوردکه این عملکرد صرفا مختص زیبایی فضای داخلی خانه نیست.

بلکه علاوه بر زیبایی به رفاه ، هماهنگی و کاربرد مناسب فضای داخلی خانه در راستای نیاز های اصلی صاحب خانه میباشد. خانه جایی  برای احساس آرامش و لذت بردن است و جایی است که مردم این دنیای ماشینی به هنگام خستگی و فرسودگی های ناشی از کار در بیرون به آن پناه می آورند و به همین دلیل،سبک شرقی در طراحی امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است.

به خاطر اینکه سبک شرقی در طراحی داخلی و جزئیات آن بر پایه اصول سادگی، انرژی و طبیعت میباشدکه باتوجه به نیاز ها و مد روز بسیار مناسب است.

اگر زندگی مردم امروز را با مردم صد سال پیش مقایسه کنیم متوجه میشویم که با وجود راحت تر شدن زندگی ، انسان ها دچار یک خلا عاطفی بزرگ در زندگی خود شده اند و دلیل آن از بین رفتن سادگی در زندگی است .

انسان به طور ذاتی شلوغی را دوست ندارد و در شلوغی احساس خوبی ندارد. چون شلوغی و پیچیدگی  آرامش را از انسان میگیرد وبه همین دلیل سبک شرقی در طراحی داخلی که به زیبایی در عین سادگی اهمیت زیادی میدهد برای خانه های امروزی بسیار مناسب میباشد و میتواند زیبایی را درکنار حس آرامش ارائه دهد.

چین ، پرچمدار سبک شرقی در طراحی داخلی

چین به عنوان بنیان گذار فناوری لاکر باعث شد که حتی مبلمان اروپایی بر اساس مدلهای چینی ساخته شوند.

حتی کشور بزرگ روسیه هم تحت تاثیر سبک چینی به عنوان نماد سبک شرقی در طراحی داخلی قرار گرفت و سنت های چینی را سریعا به تصویب رساند.

علاقه ی بیش از حد به فرهنگ چینی و سنت هنری اش در سراسر جهان به این دلیل است که چین در حالی یک کشور محافظه کار برای هزاران سال است ،آداب و رسوم پایدار را توسعه داد،کانون هایی که تا به امروز بدون تغییر باقی مانده بودند،کمی تغییر کردند.

این ادراک جهان از چینی ها است که انعکاس آن در ریخته گری برنز ، سرامیک، محصولات چینی و فرش ، نقاشی و محصولات ابریشمی عالی است.به همین دلیل  همواره نظر اروپایی ها را به خود جلب کرده است.

تاجایی که باعث شده سبک شرقی در طراحی داخلی وجزئیات آن در بسیاری از موارد انتخاب اصلی اروپایی ها و مورد تایید آن ها باشد.

سبک شرقی در طراحی داخلی و جزئیات آن

رنگ ها

سبک شرقی در طراحی داخلی ترکیبی از کاراکترهای خاص است،بنابراین چنین فضای داخلی نه تنها ویژگی های فردی،سلیقه ها و ترجیحات مالک آن را نشان می دهد، بلکه فضای مناسبی را حتی برای هر مهمان ایجاد میکند.

نقش رنگ در سبک شرقی در طراحی داخلی  نمادین است و معنا دارد.زرد رنگ امپراتوری وملی است. سبز به معنای آرامش است و آبی نشانه ای از نجیب بودن است که با دقت روی سطح داخلی توسط اشرافی ها اعمال میشود.البته انتخاب این رنگ یا رنگ های دیگر به مدل صاحبان خانه،سلیقه ها و دیدگاه های آنها بستگی دارد.

کفپوش

ترتیب کفپوش در سبک شرقی در طراحی داخلی از یک کاشی سنگی بزرگ و یا تکه های زیادی از کاشی های رنگ روشن یا تیره و گاهی اوقات با رنگ قرمز است. گزینه ایده آل کفپوش بامبو است.به عنوان یک روش جایگزین ، استفاده از فرش نیز یک نوع روکش سطح است و روی کفپوش می توان استفاده کرد.

سقف ها

سقف در سبک شرقی در طراحی داخلی  به عنوان یک قاعده ، رنگ های روشن دارد و دارای یک طراحی چند سطحی است که امکان ایجاد یک توهم حجمی وشبیه سازی نور خورشید یا آسمان رویش انجام می دهد. علاوه بر این ، عناصر تزئینی مختلف چوبی ،زیاد مورد استفاده قرار میگیرند. شکل مستطیلی ، تزئین شده با نور ، اغلب بر روی سقف قرار میگیرد.

چیدمان در سبک شرقی در طراحی داخلی

اقلام داخلی اصلی درمیان مبلمان،صندلی ومیزها هستند.

همه ی آیتم هایی که با استفاده از بامبو ساخته شده،معمولا دارای اشکال مستطیلی هستند.یکی دیگر از ویژگی های متمایز سبک شرقی در طراحی داخلی که تا امروز زنده مانده،نبودن پرده روی پنجره است.

سبک شرقی درطراحی داخلی همواره به معنای هماهنگی،شور وشوق، سادگی و همه ی چیزهایی است که به ایجاد یک فضای آرام بخش کمک میکند.

دکوراسیون دیوارها

دیوار ها در سبک شرقی در طراحی داخلی معمولا کاغذ ،نقاشی ، یا گچکاری دارند.

اما در برخی موارد هم مشاهده میشود که دکوراسیون دیوار ها با چوب تیره است که باعث ایجاد حس کنتراست با دیوارهای روشن میشود.

مبلمان به سبک شرقی در طراحی داخلی

مبلمان بخش مهمی از سبک شرقی در طراحی داخلی است. مبلمان تزئینی با عناصر حکاکی ،مدل ها و رنگ ها،عمدتا سایه های سیاه و قرمز فعالانه،برای مبلمان معمولی استفاده میشود.

مبلمان های بزرگ با گوشه های واضح برجسته،برای سبک طراحی داخلی شرقی مناسب نیست،زیرا این سبک سعی میکند تا هرچه بیشتر از گوشه های تیزو اشکال مستطیلی جلوگیری کند.

نیمکت های نیمه سبک و سفارشی ،صندلی های بامبو،ابزارهای لاکی و میزهای گرد گزینه های اصلی برای مبلمان در سبک شرقی هستند.

سبک شرقی در طراحی داخلی و اکسسوری های آن

در سبک شرقی در طراحی داخلی معمولا محصولاتی مانند:چوب و برنز ،گل داوودی،گلدان های هریگلیفیک،بامبو،شمع،درخت ها وچترها وسایل جانبی وتزئینی هستند. این لوازم سبک شرقی را معنا میکنند.

ترکیب سبک شرقی وغربی در طراحی داخلی

با توجه به ویژگی های مثبت سبک شرقی در طراحی داخلی و هم چنین وجود برخی ویژگی های جذاب در سبک غربی امروزه مشاهده میشود که عده ای این دو سبک را باهم تلفیق کرده و بکار میگیرند که این روش بخصوص در اروپا مرسوم است .

شرقی ها معمولا بخاطر اعتقاد بیش از حدی که به سبک خود دارند ترجیح میدهند سبک شرقی را با خلوص هرچه تمام به کار گیرند و به آن افتخار میکنند.

بیشتر بدانید:

ویژگی های سبک بوهمین

سبک شناسی در طراحی داخلی

چند ایده برای دکوراسیون داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.