نگاهی اجمالی بر طراحی و ساخت ویلای چوبی

بازسازی ساختمان
شناخت و بررسی چگونگی بازسازی قسمت های مختلف ساختمان
آذر ۴, ۱۳۹۸
ساخت ویلا،طراحی ویلا
آشنایی با نکات مهم جهت ساخت و طراحی ویلای لاکچری
آذر ۱۵, ۱۳۹۸

نگاهی اجمالی بر طراحی و ساخت ویلای چوبی

ساخت ویلا،طراحی ویلا

طراحی و ساخت ویلای چوبی امروزه طرفداران خاص خود را دارد. این نوع ویلاها به دلیل زیبایی چوب محیطی گرم، دلنشین و بسیار زیبا را برای ساکنین خلق می کنند. از اینرو با یک هماهنگی بین نمای بیرونی و درونی ویلا می توان با استفاده از چوب ویلای بسیار زیبا و شیکی را ساخت. با استفاده از رنگ می توان چوب را به محصولی قابل شستشو و ضد آب تبدیل نمود. همچنین می توان از این نوع چوب های رنگ شده در حاشیه استخرها و ساختار داخلی سونا استفاده کرد که در زیبایی این امکان دارای تاثیر بسیار چشمگیری است.

در واقع سازه های چوبی به دلیل داشتن طول عمر بالا و استفاده از شرایط تجدید پذیری یکی از بهترین و مناسب ترین نوع سازه ها در ساخت بنا و ویلا محسوب می شوند. استفاده از این نوع ویلاهای چوبی به دلیل زیبایی خاصی که دارد در کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز به طور چشمگیری در بین افراد رواج پیدا کرده است.

مزایای استفاده از چوب در طراحی و ساخت ویلای چوبی

طراحی و ساخت ویلای چوبی از مزایا و قابلیت های بسیار زیادی برخوردار است. استفاده از چوپ نه تنها باعث زیبایی ظاهری ویلا می شود بلکه مزایای دیگری را نیز به دنبال دارد. در واقع این نوع ویلاها مقاومت بسیار بالایی را در برابر آتش سوزی و زلزله دارند. همچنین در مقابل انواع حشرات و قارچ ها بسیار مقاوم هستند. از دیگر مزایای استفاده از چوب در طراحی و ساخت ویلای چوبی عایق صوتی بودن آن می باشد. در نتیجه این نوع  ویلاها فضای آرام تری و دلنشین تری را برای آرامش و استراحت ساکنین به وجود می آورند.

در ضمن چوب قادر است گرما و سرما را در خود نگه دارد و به نوعی عایق مناسب انرژی محسوب می شود. داشتن این مزیت به طور چشمگیری باعث صرفه جویی در هزینه های انرژی خواهد شد. زیرا از ورود سرما به داخل جلوگیری نموده و همچنین مانع از خروج گرما از محیط مورد نظر می شود. از دیگر مزیت هایی که استفاده از متریال چوب به دنبال دارد افزایش سرعت ساخت و ساز ویلا می باشد که صرفه جویی در زمان و هزینه را به دنبال خواهد داشت. صنعتی سازی و افزایش کنترل کیفیت در کارخانه از دیگر مزیت های استفاده از چوب در طراحی و ساخت ویلای چوبی به شمار می آید.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

(نمونه ای از طراحی و ساخت ویلای چوبی)

 بد نیست با دیگر مزایای استفاده از چوب در طراحی و ساخت ویلای چوبی آشنا شوید. از اینرو این مزایا عبارتند از: عمر طولانی سازه، استفاده از نیروی کار حرفه ای، کاهش آلودگی محیط زیست، افزایش ایمنی کار، زیبایی و سازگاری با شرایط مختلف آب و هوا، کاهش اثرات منفی الکترومغناطیس بر انسان و کاهش پرت مصالح ساختمانی. بنابراین با مشاهده این مزایا طراحی و ساخت ویلای چوبی یکی از بهترین گزینه های پیشنهادی جهت ساخت ویلا به شمار می آید. این موضوع خارج از لطف نیست بدانید که چوب های به کار رفته در سازه های چوبی در سه فاز اجرا می شوند که عبارتند از: افزایش دما و خشک کردن چوب، حرارت دهی و رطوبت دهی و خنک کردن.

تاثیر نما در طراحی و ساخت ویلای چوبی

نما دارای تاثیر بسیار زیادی در زیبایی یک ساختمان و ویلا می باشد. به جرات می توان گفت زیبایی هر ویلایی در اصل نمای آن محسوب می شود. در واقع نمای ویلا یکی از بخش های مهم آن می باشد به طوری که در نگاه اول نظر مخاطبان را به خود جلب می کند. به جرات می توان گفت یکی از زیباترین و بهترین طرح هایی که امروزه مورد توجه کاربران قرار گرفته است استفاده از نمای چوبی در دکوراسیون داخلی و بیرونی ویلا می باشد. یکی از نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد تناسب بین نمای داخلی ویلا و نمای بیرونی آن است.

بهتر است بدانید که امروزه در طراحی و ساخت ویلای چوبی جهت تزیین نمای بیرونی ویلا از ترمووود استفاده می کند. ترمووودها دارای انواع مختلفی می باشند که به راحتی می توان آن ها را با فلزات، سنگ و شیشه ترکیب نمود. این عمل زیبایی نمای بیرونی ویلا را دو چندان می کند.  برای طراحی کارشناسان و متخصصان در این زمینه ترمووودها را به صورت افقی و عمودی در کنار یکدیگر قرار می دهند که زیبایی خاصی را به فضای بیرونی ویلا هدیه می کند. استفاده از ترمووودها قابلیت ها و مزایای بسیار زیادی را به دنبال دارد. به طوری با گذشت زمان هیچ گونه آسیبی نمی بینند و از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

(نمونه ای از دگوراسیون داخلی در طراحی و ساخت ویلای چوبی)

 از دیگر مزایای استفاده از این نوع چوب ها در طراحی و ساخت ویلای چوبی نصب بسیار ساده و آسان می باشد. جالب است بدانید که ترمووودها از قابلیت رنگ آمیزی مجدد و ترمیم پذیری برخوردار هستند. در واقع به راحتی می توان آن ها را ترمیم و یا در صورت تغییر دکوراسیون داخلی و بیرونی تغییر رنگ داد و به رنگ دلخواه درآورد. همچنین به دلیل اینکه ترمووودها در معرض تابش مستقیم نورخورشید هستند از لایه های آن تی وی تشکیل شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.