نکته هایی اساسی برای طراحی دکوراسیون وبازسازی ساختمان

سقف کاذب
سقف کاذب گچی
تیر ۱۴, ۱۳۹۸
ساخت ویلا،طراحی ویلا
آشنایی با انواع سبک طراحی ویلا از نوع ساده و سنتی تا لوکس
تیر ۳۱, ۱۳۹۸

نکته هایی اساسی برای طراحی دکوراسیون وبازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

 

 

همانطور که معماران بیشتر بر روی  پتانسیل خانه های کوچک متمرکز شده اند، پیدا کردن راه هایی برای بهینه سازی طراحی دکوراسیون و بازسازی ساختمان خانه های کوچک، یک موضوع رو به رشد برای طراحان است. برخی از مینیمالیست های معمار معتقدند که زندگی با  موارد مورد استفاده در منازل به تعداد کمتر باعث ایجاد سادگی، کارایی و آرامش می شود، و به ما اجازه می دهد تا بر اهمیت  آنچه که در منازل است تمرکز کنیم. دکوراسیون و بازسازی ساختمان منازل کوچک به شکل ساده ای صورت می گیرد تا فردی که در اینگونه منازل زندگی می کند احساس آرامش کند.

وضعیت زندگی شما هر چه باشد، راه های زیادی برای دکوراسیون داخلی یک خانه کوچک وجود دارد مخصوصا اگر فضا خیلی کوچک باشد، در اینجا برخی از بهترین نکته هایی که برای دکوراسیون و بازسازی ساختمان دریک خانه کوچک با داشتن فضای کم را به شما نشان خواهیم داد.

طراحی با توجه به اصول دکوراسیون داخلی

ابتدا در هر طراحی فضای ساختمان بسیار اهمیت دارد اینکه افراد می خواهند در چه محیطی زندگی کنند. باید مشاهد کرد که ساختمان شما دارای چه زاویه دیدی است، آیا نور خورشید وارد ساختمان به صورت مستقیم می شود.

فضای مکان چگونه است آیا منطقه مسکونی است؟ یا خیر اداری و یا ممکن است که فضا تجاری باشد. برای اینکه شما با دکوراسیون و بازسازی ساختمان آشنا شوید باید از تجربیات افراد استفاده کنید.

مصالح ساختمانی و هر انچه که در بازسازی ساختمان باید بدانید:

ابتدا باید بیان کنم مصالحی که برای تعمیرات و بازسازی ساختمان بکار می رود باید کاملا شناسایی شود. انواع موادی که می خواهید در ساختمان بکار ببرید. قطعا در دکوراسیون و بازسازی ساختمان شما به دنبال یک ایده جدید هستید که ساختمانی تمیز و متفاوت را به شما بدهد. بعد از طرح اولیه باید هزینه ها براورد شوند.

چرا باید ساختمان خود را بازسازی کنیم:

متاسفانه در کشور ما ایران بعضا ساختمان های زیادی وجود دارد که با اصول طراحی درستی ساخته نشده اند و اینکه سالیان زیادی است از ساخت اینگونه ساختمان ها گذشته بنابراین ساختمان فرسوده است و یا اینکه کفپوش ها و یا رنگ دیوارها کاملا از بین رفته است،

دکوراسیون و بازسازی ساختمان به شما کمک می کند با یک طراحی دقیق این نوع فرسودگی ها را با هزینه ای مناسب ترمیم کنید. و ساختمان خود را مستحکم کنید. شما می توانید در دکوراسیون و بازسازی ساختمان حتی نوع دکور و قرار گرفتن اتاق ها و آشپزخانه و حمام و دستشویی را تغییر دهید. تنها به یک طراحی درست نیاز دارید. قطعا شما به تاسیسات ساختمانی و تغییراتی که باید صورت بگیرد نیاز دارید.

دکوراسیون و بازسازی ساختمان و نورپردازی و روشنایی:

دیوارهای تیره تر  به همدیگر نزدیک تر نشان می دهند بدین معنی که با داشتن دیوارهای تیره منازل کوچکتر نشان خواهند داد و اصلا نمای جالب به نظر نمی رسد، بنابراین دلیل زیادی وجود دارد که بسیاری از ما از رنگ سفید برای دیوارها استفاده می کنیم این باعث می شود که اتاق ها بزرگتر نشان داده شوند.

در این خانه های کوچک و زیبا  و الهام گرفته همانند آپارتمان ها آشپزخانه کوچک به نظر می رسد اما با دادن نورپردازی حرفه ای و رنگهایی که نورپردازی را تکمیل می کنند آشپزخانه درخشان و بزرگ می شود. داشتن پنجره نیز به ورود حداکثری نور به آشپزخانه کمک می کند.

انتخاب مبل ها در دکوراسیون و بازسازی ساختمان:

مبل های پایه دار یکی از انواع مبلمان هایی است که در دکوراسیون و بازسازی ساختمان بکار می روند مخصوصا اگر با خانه ای کوچک روبرو شویم، زیرا قادر به دیدن کفپوش زیر مبلمان خواهید شد و مشاهده کفپوش باعث می شود اتاق بزرگتر نشان داده شود،

بنابراین مبلمان پایه دار را  به جای قطعات مبلمان بزرگ انتخاب کنید. انتخاب یک مبل راحتی تقریبا در مرکزیت اتاق و تا حدودی در برابر دیوار قرار گیرد باعث می شود فضای تنفسی را بیشتر کنید.

در دکوراسیون و بازسازی ساختمان، ساختمان پارتیشن بندی خواهد شد:

معمولا معماران وقتی می خواهند به بازسازی ساختمان بپردازند از پلان ها استفاده می کنند. انها فضای داخلی را با پلان ها کشیده و هر گونه تغییر را لحاظ می کنند. باید در طرح ها انعطاف پذیری لحاظ شود و فردی که با این تغییرات روبرو می شود باید از طرح ها مطلع و رضایتمندی کامل با این نوع تغییرات داشته باشد.

به طور مثال در دکوراسیون و بازسازی ساختمان ممکن است به طور کلی کفپوش ها عوض شوند و با رنگ مبل ها هماهنگ شوند معمولا شرکت هایی که این تغییرات را انجام می دهند نظرات مشتری را نیز در این مورد ها لحاظ می کنند.

در بازسازی ساختمان ها علاوه بر موارد بالا به طور مثال رنگ سرامیک ها و ایجاد خلاقیت در بازسازی و ایجاد فضایی مناسب و مواردی که باعث آرامش فرد شود نیز اهمیت زیادی دارد. هم چنین با انواع دکوراسیون داخلی و سبک هایی که برای هر ساختمان بکار می رود نیز باید آشنا شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.