معماری داخلی در ساخت ویلا ها

سبک بوهمین
ویژگی های سبک بوهمین
آذر ۲۰, ۱۳۹۷
سقف و دیوار های کاذب
سقف و دیوار های کاذب در دکوراسیون داخلی
آذر ۲۶, ۱۳۹۷

معماری داخلی در ساخت ویلا ها

ساخت ویلا

معماری در ویلا ها

قرن بیست و یکم را می توان عصر تحول در معماری دانست که بسیاری از معماران با طراحی ها و سبک های مختلف توانسته اند در ساخت ویلا تغییرات شگرفی ایجاد نمایند.

ویلا و محوطه سازی در قرن اخیر نشان می دهد که با الهام از طبیعت می توان یک فضای زیبا و کاربردی را پدید آورد که در معماری ویلا نیز نقش بسزایی خواهد داشت.

از ترفند های مختلفی برای استفاده از سبک های مختلف معماری استفاده می کنند که هر یک جذابیت فوق العاده ای برای افراد خواهد داشت.

در ادامه برخی از این سبک ها را بیان خواهیم نمود.

ویلا و محوطه سازی

زمانی که سخن از محوطه سازی به میان می آید، معماران با گزینه های متعددی رو به رو خواهند شد.

برخی از افراد ترجیح می دهند در ویلا و محوطه سازی از ترکیب کاملی از گیاهان بهره ببرند و از پاسیو برای نگهداری آن ها استفاده کنند.

این کار به دلیل صرفه جویی در مصرف آب بوده و گاه به خاطر نوع محیط طبیعی خواهد بود.

ساخت ویلا

استفاده از سبک های خاص در ویلا و محوطه سازی می تواند مناظر بسیار بدیع همچون جنگل های استوایی را پدید آورد.

این در حالیست که این کار تنها به استفاده از گیاهان ختم نمی شود و بسیاری از افراد به دنبال استفاده از استخر و یا آشپزخانه ای رو باز و آلاچیق هستند.

ایده هایی که در معماری ویلا و محوطه سازی استفاده می شود تلفیقی از علم و هنر است و تنها می بایست اصول طراحی در آن رعایت گردد.

سازه های پر طرفدار در معماری ویلا و محوطه سازی نیز بر اساس طراحی قبلی شکل گرفته اند و لذا اشتباهاتی که می توانند به طراحی و معماری داخلی در ساخت ویلا ها لطمه بزند، عدم برنامه ریزی صحیح و دانش به روز می باشد.

سازه های پر طرفدار درساخت ویلا

امروزه بسیاری از افراد با افزایش دانش خود در زمینه معماری داخلی در ساخت ویلا ها خواهان استفاده از طرح های بسیار جذاب هستند.

سازه های پر طرفدار که در معماری ویلا به کار می روند توصیفی از این ادعاست.

در ابر شهر های دنیا معماری ویلا اهمیت عمده ای دارد و لذا سازه های پر طرفدار در ویلا های معروف این مناطق خواهیم دید.

به عنوان مثال استفاده از اشکال منحنی یکی از پر طرفدار ترین طراحی ها در سازه می باشد که در کنار جریان آب، محیط باز ویلا و استفاده از مناظر طبیعی همچون کوه و جنگل ، طراحی شگفت انگیزی را پدید خواهد آورد.

آنچه در این بین اهمیت وافری برای معماری ویلا دارد، اشرافیت بر تمام مناظر می باشد و از این رو اغلب سازه های پر طرفدار از شیشه های مشرف تشکیل می شوند.

رنگ های روشن زیبایی بی نظیری را از معماری ویلا به نمایش می گذارد و یکی از سبک های مدرن و کلاسیک به شمار می رود.

سایر عناصر همچون سنگ، چوب و نور های مختلف می تواند تاثیر بسیار زیادی در این معماری بگذارد و جزو سازه های پرطرفدار در معماری ویلا به شمار می رود.

ساخت ویلا

تمامی سازه های پرطرفدار در معماری بر اساس سبک های مختلف استفاده می شوند که معماران نیز از آن ها برای افزایش جذابیت ویلا و محوطه استفاده می کنند.

معماری داخلی در ساخت ویلا

بسیاری از کارفرمایان به دنبال ساخت ویلا های بسیار زیبا و کاربردی هستند و لذا از طراحان معماری داخلی در ساخت ویلا استفاده می کنند.

ویلا می بایست فضایی آرامش بخش را برای ساکنان آن فراهم کند و از آنجا که طراحی داخلی در معماری ویلا اثر گذار است لذا استفاده از طرح ها و سبک های خاص همواره بیشترین طرفدار را داشته است.

نورپردازی یکی از ارکان مهمی است که معماری داخلی در ساخت ویلا از آن استفاده می کند.

در واقع عنصر نور در شب از زیبایی های تاثیر گذاری می باشد که علاوه بر حفظ روشنایی می تواند چشم اندازی فوق العاده را پدید آورد.

معمولا در معماری داخلی ساخت ویلا از نور های سفید بیشتر استفاده می کنند زیرا می تواند در شب مناظر اطراف را به نمایش بگذارد و ویلا را در قلب تاریکی های اطراف درخشان تر نماید.

ساخت ویلا

استفاده از اصول طراحی داخلی در هنگام نورپردازی نیز اهمیت دارد و نمی توان از تاثیر آن بر افزایش کیفیت معماری داخلی در ساخت ویلا غافل شد.

بسیاری از ویلا هایی که در مناطق مختلف ساخته می شود به جهت استراحت و آسایش می باشد و از این رو خانواده ها اغلب بیشتر از یک ماشین با خود به همراه دارند.

در معماری داخلی ساخت ویلا اغلب توصیه می شود تا فضای مورد نیاز برای پارکینگ لحاظ شود. همچنین محوطه باید به گونه ای طراحی شود که بتوان بیش از یک ماشین را درون آن قرار دارد و این از اصول مهم ساخت ویلا به حساب می آید.

طراحی ویلا تنها به معماری داخلی آن منجر نمی شود و بسیاری از موارد از جمله استخر، آلاچیق، سایبان و آبنما نیز در آن نقش دارند و نباید از آن غافل شد.

معماری سنتی در ساخت ویلا و دکوراسیون

معماری سنتی را یکی از سبک های قدیمی در ساخت و دوراسیون می دانند که ریشه در فرهنگ و سبک های قدیمی ساخت و ساز دارد.

اصول طراحی ساخت و دکوراسیون در این معماری پیوستگی بسیار عمیقی با هنر و زیبایی دارد و پدید آورنده ی جلوه های سنتی زیبا می گردد.

بسیاری از طرح هایی که معماری سنتی در ساخت و دکوراسیون به کار می برد الهام گرفته از بنا های قدیمی در هر کشور است.

بنا هایی که شاید قدمت ساخت آن به بیش از چند قرن برسد و این نشان دهنده ی شکل سنتی این سبک است.

ارتباط با گذشته از اهداف مهمی است که در معماری سنتی به چشم می خورد و اغلب سبک ها و عناصر به کار رفته در آن ریشه در سازه های قدیمی دارد. آرامش یکی از مهم ترین دستاورد های استفاده از معماری سنتی در ساخت و دکوراسیون می باشد و لزوما می تواند نتیجه ی هنر و سلیقه ی افراد نیز باشد.

زمانی که صحبت از معماری سنتی در ساخت و دکوراسیون می شود، اغلب کشور های با قدمت های طولانی حرفی برای گفتن دارند و ایران از جمله این کشورها است.

معماری سنتی ایرانی همواره مورد توجه بسیاری از معماران خارجی بوده است

زیرا شیوه زندگی و سنت های ایران را به در قرون پیش به نمایش می گذارد.

از آنجا که معماری سنتی در ساخت و دکوراسیون بسته به نوع منطقه نقش زیادی دارد لذا با این طراحی می تواند بخش اعظمی از مشکلات منطقه ای را بر طرف نمود.

ساخت ویلا

پویایی و عدم محدودیت از ارکان مهم معماری سنتی به شمار می رود و مصالح و تکنیک های خاصی را نیز می طلبد.

بسیاری از سبک های جدید و مدرن بر گرفته از معماری سنتی بوده اند به طوری که هر کدام بخشی از ویژگی های این طراحی را برجسته تر کرده و سبب شکستن سنت ها شده اند.

استفاده از معماری سنتی و مدرن می تواند نقشی ویژه در طراحی ویلا و محوطه سازی داشته باشد و از این رو هر کدام به نوبه ی خود در معماری ویلا اثرگذار هستند.

اهمیت استفاده از سبک و طراحی پیش از شروع کار برای ساخت ویلا بسیار بالاست زیرا توازن و هماهنگی آن باعث افزایش جذابیت ویلا می گردد.

ساختار های به کار رفته در معماری ویلا ریشه در مسائل اجتماعی، سنت ها و سلایق افراد دارد.

بیشتر بخوانید:

سازه سبک

سبک شناسی در طراحی داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.