معرفی بازسازی ساختمان

ساخت ویلا طرخ سوئیسی
ویژگی های ساخت ویلا طرح سوئیسی
تیر ۷, ۱۳۹۸
سقف کاذب
سقف کاذب گچی
تیر ۱۴, ۱۳۹۸

معرفی بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان از جمله کارهایی است که بعد از گذشت چند سال از ساخت ساختمان انجام می شود. بازسازی به معنای ترمیم و مرمت کردن المان های قدیمی و کهنه است. در واقع بازسازی برای احیا کردن بافت های قدیمی جهت افزایش طول عمر آن ها انجام می شود.

بنابراین بعد از مدتی که از عمر ساختمان می گذرد ممکن است قسمت هایی از ساختمان دچار مشکل و خرابی شود. همچنین ممکن است صاحب ساختمان تصمیم بگیرد دکوراسیون، طرح و نقشه داخلی ساختمان را تغییر دهد. در اینصورت شما به متخصصان بازسازی ساختمان نیاز پیدا خواهید کرد.

قبل از شروع بازسازی باید تمام جوانب را بررسی کنید. زیرا بازسازی یکی از کارهای پیچیده در حرفه ساختمان سازی به شمار می آید. بنابراین این کار باید توسط مهندسی که از مهارت و دانش کافی برخوردار است انجام شود. بازسازی به دو صورت کلی و جزئی اجرا می شود. بهتر است بدانید که بازسازی ساختمان به دو دسته بازسازی داخلی ساختمان و بازسازی بیرونی ساختمان تقسیم می شود.

بازسازی داخلی ساختمان

بهتر است بدانید که این نوع بازسازی بسته به اینکه قسمتی از فضای داخلی ساختمان یا کل فضای داخلی را تغییر دهید متفاوت خواهد بود. در صورتیکه قسمت کوچک و جزئی از فضای داخلی ساختمان را تغییر دهید بازسازی ساختمان جزئی را انجام خواهید داد. اما اگر تمام فضای داخلی را تغییر دهید باید بازسازی کلی را انجام دهید. حتی ممکن است به دنبال این بازسازی کلی مجبور به تعمیرات ساختمان شوید.

بازسازی بیرونی ساختمان

بازسازی بیرونی ساختمان شامل تعمیر و نوسازی نمای ساختمان، در، پنجره، سنگ فرش و دیوارهای ساختمان می باشد. برای اینکه در آخر از بازسازی ایمن و زیبا بهره مند شوید بهتر است از مصالح با کیفیت استفاده کنید.

بهتر است بدانید که بازسازی بیرونی ساختمان به انواع مختلفی تقسیم می شود. در اینجا به چند مورد از آن اشاره خواهیم کرد.

بازسازی ساختمان

ترمیم نمای سنگی

سنگ نما ممکن است به مرور زمان و عدم کیفیت مناسب یا بند کشی نامناسب دچار خرابی شود. معمولا با استفاده از مواد نانو و بدون تغییر در نمای اصلی ساختمان می توان این مشکل را برطرف کرد.

یکی دیگر از روش های بازسازی سنگ نما رولپلاک کردن آن است. این مشکل به دلیل نفوذ آب از راه بندکشی به زیر سنگ اتفاق می افتد، که در فصل زمستان آب یخ می زند. در نهایت باعث جدا شدن سنگ از نما خواهد شد. با استفاده از رولپلاک می توان سنگ جدا شده را دوباره نصب کرد.

ترمیم نمای سیمانی

سیمان به مرور زمان ممکن است خاصیت خود را از دست دهد و دچار ریزش شود. می توان با کندن سیمان قدیمی و سیمانکاری جدید این مشکل را برطرف کرد.

مزایای بازسازی ساختمان

یکی از مزایای بازسازی مقرون به صرفه بودن آن است. بدون شک هزینه بازسازی نسبت به ساخت مجدد ساختمان بسیار کمتر خواهد شد. بنابراین با صرف هزینه کم می توانید ساختمانی زیبا و ایمن را خلق کنید.

از دیگر مزایای بازسازی ساختمان تغییر فضای قدیمی و یکنواخت آن به فضایی شاد و جدید است. بنابراین با این روش می توانید به فضای جدید و دلخواه خود برسید. اگر این امر به صورت اصولی انجام شود در مصرف مصالح ساختمانی و هزینه ها صرفه جویی خواهد شد.

انجام بازسازی نسبت به ساخت ساختمان در مدت زمان کوتاهی انجام می شود. بنابراین اگر عجله دارید می توانید با انجام بازسازی و در مدت زمان کوتاهی به یک ساختمان زیبا و ایمن دست پیدا کنید. بازسازی ساختمان یک آمادگی در برابر خطرات احتمالی محسوب می شود زیرا مانع از فرسایش ساختمان می شود.

اهمیت بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان براساس دو هدف اصلی افزایش ایمنی ساختمان و ایجاد تغییرات ظاهری داخلی و خارجی ساختمان انجام می شود. انجام بازسازی باعث صرفه جویی در هزینه و زمان خواهد شد. در گذشته جهت افزایش ایمنی یا تغییرات ظاهری کل ساختمان را تخریب می کردند و از اول آن را می ساختند. تا اینکه در سال ۲۰۱۹ با علم بازسازی توانستند در کمترین زمان ساختمانی ایمن و زیبا را خلق کنند.

بازسازی ساختمان باعث می شود بدون تخریب کامل ساختمان معجزه ای باور نکردنی در ظاهر و باطن ساختمان خود ببینید. بنابراین با بازسازی بدون هیچگونه محدودیتی می توانید هر تغییری در ساختمان ایجاد کنید. می توان گفت محدودیت در فرآیند بازسازی تقریبا صفر است. لازم به ذکر است برای اینکه از بازسازی با کیفیت بالا بهره مند شوید بهتر است از شرکت معتبری کمک بگیرید.

تفاوت نوسازی و بازسازی چیست؟

نوسازی به معنای نو کردن می باشد، یعنی المان های جدید جای المان های کهنه و قدیمی را می گیرند. بهتر است بدانید که تغییر در نمای داخلی ساختمان هم جزء نوسازی به شمار می آید. اما بازسازی به معنای ترمیم و مرمت المان های قدیمی و کهنه می باشد. در واقع هدف از بازسازی احیا کردن بافت های قدیمی و افزایش طول عمر آن ها است.

اهداف بازسازی ساختمان

بازسازی به دلایل مختلفی اعم از تعمیر، تغییر، افزودن و بهسازی انجام می شود. در مواقعی ممکن است متریال ساختمان در اثر گذر زمان و بر اثر عوامل محیطی و  طبیعی از قبیل زلزله، سیل و … احتیاج به تعمیر پیدا کنند. بنابراین با انجام بازسازی می توان آن متریال را تعویض، مرمت یا جایگزین کرد.

در مواقعی ممکن است به دلایل مختلف نیاز به تغییر در سازه داشته باشید. از دلایل تغییر در سازه می توان به مواردی از قبیل از بین بردن یکنواختی محیط اطراف با ایجاد تنوع، تغییر کاربری در سازه، تغییر دکوراسیون داخلی سازه و تغییر در نمای سازه اشاره کرد.

بازسازی اگر با هدف افزودن انجام شود به معنای اضافه کردن بخش هایی به سازه می باشد. همچنین به مجموعه اقداماتی که جهت بهبود عملکرد ساختمان در برابر عوامل محیطی و طبیعی انجام شود بهسازی گفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.