مراحل ساخت ویلا در شمال

عناصر چهارگانه در معماری
عناصر چهارگانه در معماری
فروردین ۱۹, ۱۳۹۸
سقف ودیوار کاذب
سقف کاذب برای اتاق خواب
اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۸

مراحل ساخت ویلا در شمال

ساخت ویلا

در ارتباط با ساخت ویلا، عامه پسند بودن مکان یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که طراحان دکوراسیون داخلی و خارجی بنا باید به آن اهمیت بدهند. منظور از این نکته زمانی که خریدار این مکان را مشاهده می کند تمایل به خرید آن را داشته باشد که این موضوع مستلزم چیدمان درست طراحی داخلی و بیرونی مکان است که نیاز به طراحی درست نقشه، پیاده سازی درست آن و هم چنین اجرایی کردن به روزترین روش های معماری در ساخت ویلا است.

مراحل ساخت ویلا

اولین نکته در خصوص ساخت ویلا، به تخصیص متراژ زمینی است که قرار است برای این مکان اختصاص داده شود.

این موضوع برای حومه شهر و داخل شهر متفاوت است، به طور معمول در داخل شهر بایستی ۵۰ درصد از متراژ زمینی که در اختیار داریم را به ویلا اختصاص دهیم و برای حومه شهر این مقدار به ۳۰ درصد می رسد.

به طور مثال فرض کنید شما زمینی در داخل شهر در اختیار دارید که حدود ۵۰۰ متر مساحت دارد، از این مقدار باید ۲۵۰ متر از این متراژ به ساخت ویلا تخصیص یابد و بقیه مساحت به مکان و فضای سبز اختصاص داده می شود.

هم چنین برای حومه شهر این میزان متراژ به حدود ۱۵۰ متر می رسد. در ضمن این نکته را در ذهن داشته باشید که این میزان متراژ برای زمین های ساحلی و یا جنگلی که خارج از شهر هستند نیز مشمول این قانون است.

ساخت ویلا

اما می رسیم به مراحل ساخت ویلا که شامل موارد زیر است:

 1. نقشه برداری زمین: تشخیص موقعیت جغرافیایی منطقه و زمینی که قرار است بنا در آن جا ساخته شود از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و اولین مرحله از ساخت ویلا به حساب می آید.
 2. طراحی نقشه: در این مرحله نظر و سلیقه کارفرما به همراه مشاوره مهندس ناظر تلفیق می شود و طراحی نقشه از ویلا شکل می گیرد.
 3. متره و برآورد: بعد از طراحی نقشه، میزان مصالحی که برای پیاده سازی و ساخت ویلا مورد نیاز است توسط مهندس، برآورد می گردد، این مرحله از اهمیت بسیار زیادی در جهت کاهش هزینه های اضافی برخوردار است.
 4. پی کنی ویلا: در این مرحله باید رنگ ریزی در متراژ ویلا صورت گرفته باشد و سپس توسط مهندس ناظر عمق مورد نظر برای احداث فونداسیون ویلا کنده می شود که به این مرحله پی کنی ویلا گفته می شود.
 5. اجرای فونداسیون: در این مرحله با انجام محاسبات مهندسی، عرض و ارتفاع پی ویلا محاسبه می شود.
 6. اجرای ستون و سقف
 7. دیوارچینی: این مرحله توسط بنا و مابین اسکلت و ستون های ویلا، توسط آجر و بلوک پر می شود
 8. سربندی ویلا: این مرحله توسط جوشکار انجام می گیرد و مهندس ناظر باید بررسی دقیق بر روی میزان شیب سقف ها داشته باشد.
 9. نصب چهارچوب و لوله کشی و سیم کشی
 10. سفیدکاری دیوارها
 11. کف سازی تمامی بخش های ویلا
 12. نصب درب ها و پنجره ها
 13. نقاشی ویلا

ساخت ویلا

قیمت ساخت ویلا در شمال

تمامی این قیمت ها که در این جا اعلام می شود مطابق با سال ۹۶ است و ممکن است که در سال های آینده به دلیل نوسانات قیمت در زمینه مصالح ساختمانی این قیمت ها تغییر داشته باشد.

برای ساخت ویلا در شمال، متری ۸۰۰ هزار تومان تا متری ۲٫۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است، هر چند اشاره کردیم که این قیمت ها ممکن دچار تغییراتی در سال های آینده شود، ولی به هر حال حد متوسط این قیمت ها در همین رنج است.

در زمینه ساخت ویلا در شمال، نوع سقف های آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، به طور معمول سقف این مکان از سه نوع شینگل، سقف دکرا، سقف حلب و سقف آندوویلا تشکیل شده است.

قیمت سقف شینگل در شمال در حد متوسط ۲۳۰ هزار تومان برای هر متر در نظر گرفته شده است. برای سقف دکرا متری ۱۴۰ هزار تومان، سقف با حلب متری ۹۵ هزار تومان و سقف آندوویلا متری چیزی ۱۶۰ هزار تومان است.

اما در دیگر زمینه های مربوط به استفاده از مصالح ساختمانی، سلیقه کارفرما در زمینه هزینه های مربوط به ساخت ویلا در شمال، تاثیر گذار است.

یکی از مهم ترین بخش های مربوط به ساخت ویلا، مرحله انتخاب کاشی و سرامیک است. به طور معمولا برای هر کاشی و سرامیک از متری ۲۰ هزار تومان تا ۱۷۰ هزار تومان موجود است که همان طور اشاره کردیم سلیقه کارفرما در این زمینه بسیار تاثیر گذار به حساب می آید.

اما از آخرین نکته های مربوط به مراحل ساخت ویلا، می توان به هماهنگ بودن بخش داخلی و خارجی ویلا اشاره کنیم، که در این جا ما به صورت ساده تمامی مراحل مربوط به ساخت ویلا را توضیح دادیم و در مقالات بعدی در خصوص چگونگی احداث فضای سبز و هم چنین حیاط ویلا توضیحاتی خواهیم داد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه و مشاوره در خصوص ساخت ویلا می توانید با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.