مراحل ساخت ویلا با کانتینر و رعایت استانداردسازی

ساخت ویلا،طراحی ویلا
آشنایی با انواع سبک طراحی ویلا از نوع ساده و سنتی تا لوکس
تیر ۳۱, ۱۳۹۸
ساخت ویلا،طراحی ویلا
راهنمایی جامع در راستای پایه و اصول طراحی ویلا
مرداد ۱۸, ۱۳۹۸

مراحل ساخت ویلا با کانتینر و رعایت استانداردسازی

ساخت ویلا،طراحی ویلا

رویای ساخت ویلا در داخل کانتینر

یکی از انواع و سبک های خانه های ویلایی، ساخت ویلا با کانتینر است. شاید این موضوع در وهله نخست و پیش از هر چیزی بر همگان جالب و شگفت انگیز باشد و در ذهن آنان ده ها سوال مبهم را تداعی سازد. ما در اینجا برای زدودن تمامی این ابهامات تدابیری اندیشیده ایم تا بتوانیم به صورت شفاف و واضح تمامی نکات ساخت ویلا با کانتینر را توضیح داده باشیم تا در پایان هیچ گونه سوال و ابهامی باقی نماند.

پیش از هر چیز این نکته را باید مدنظر گرفت که ساخت ویلا با کانتینر پدیده ای نوین و جدید نمی باشد؛ بلکه چند سالی می باشد که ما با ساخت چنین خانه هایی رو به رو گشته ایم که به صورت ویلایی در مناطق شمالی کشور رواج گسترده ای یافته اند.

اما می توان به ضرس قاطع اذعان داشت که ساخت خانه های ویلایی با کانتینر در طرح ها و مدل های مختلف امروزه نسبت به زمان های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است و دیگر مکانی برای استراحتگاه کارگران شهرداری یا سایر کارگران در اثناء شهر نیستند؛ بلکه به وسیله این کانتینرها امروزه می توان انواع هتل ها، اداره جات، شرکت ها، مغازه ها و خانه های ویلایی را هنرمندانه با معماری بی نظیر و خارق العاده به مرحله اجراء درآورد که تمامی نگاه ها را به سمت و سوی خود معطوف دارد.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

کانتینر و موارد کاربست آن

برای آشنایی با کانتینر پیش از مراحل ساخت ویلا با آن ها در اینجا به ارائه توضیح مختصری در خصوص خود کانتینر خواهیم پرداخت. شاید پیش از این با اسم کانتینر اندک آشنایی داشته باشید و شاید حتی کانتینر های را از نزدیک با چشمان خود نگریسته باشید.

به طور کلی در صنعت حمل و نقل کالا برای جلوگیری به عمل آوردن از هر گونه آسیب احتمالی به محموله هایی مختلف برای جابجایی آن ها از یک شهر به شهر دیگر از کیوب یا جعبه های بزرگ فلزی به اسم کانتینر استفاده می شود که عمده موارد کاربست آن ها برای همین فرآیند جابجایی محموله های مختلف از جایی به جای دیگر است.

اگر با چشم خود دیده باشید، شکل ظاهری این جعبه های فلزی اصولا مکعب مستطیل می باشد که با بدنه های فلزی از نفوذ آب باران به درون خود جلوگیری به عمل می آورند. اما امروزه از این کانتینرها علاوه بر مورد کاربست اولیه خودشان برای ساخت خانه و ویلا مورد کارایی واقع می گردد که در ادامه به چگونگی ساخت ویلا با کانتینر بیش از پیش آشنا خواهیم شد.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

مراحل ساخت ویلا با کانتینر

در این قسمت به اصلی ترین موضوع قابل بحث در اینجا روی آورده تا با مراحل ساخت ویلا با کانتینر آشنا گردیم. با در نظر داشتن این موضوع که کانتینرها با کامیون و جرثقیل قابل حمل هستند، در وهله نخست پس از درنظر گرفتن مساحت مورد نیاز برای ساخت چنین خانه هایی آن را با توجه به سایر کانتینر موجود مدنظر قرار داد و موانع مختلف سر راه را از میان برداشت تا شرایط حمل میسر گردد.

بعد از تهیه نمودن کانتینر مورد نیاز بر حسب محاست ساخت خانه نیازمندی خود را نسبت به تعداد کانتینرها مشخص کرده و با مشاورین ساخت چنین خانه هایی حتما می بایست مشورت های لازم را به عمل آورد. تمامی این وارد جزء ابتدایی ترین اموری است که در ساخت ویلا با کانتینر می بایست پیش از هر گونه اقدام دیگری رعایت گردد. اما پس از اجرای تمامی این امور به سراغ ساخت چنین خانه هایی باید رفت. برای ساخت خانه ویلایی با کانتینر بر حسب نقشه اولیه از بدنه همین کانتینرها برش هایی را می بایست برای قرار گیری درب و پنجره ایجاد نمود.

سپس

درب و پنجره هایی را که پیش از این تهیه نموده ایم را بایستی در آن جای نهاده و آن را نصب نماییم. چرا که بدنه خود کانتینر قابلیت باز شدن و نورگیر داشتن را ندارند. یکی از مراحل فوق العاده حساس در ساخت خانه با کانتینر عایق بندی شدن آن هاست که برای این منظور می بایست دیواره ها و سقف کانتینر را برای جلوگیری به عمل آوردن از نفوذ سرما و گرما عایق بندی نمود.

برای تزیین و شکیل شدن این خانه ها می توان برای پوشاندن دیوارها از کاغذ دیواری و انواع کفپوش های چوبی برای کف خانه و از سقف های کاذب و پی وی سی برای سقف این خانه ها استفاده کرد. نمای خارجی این خانه ها را هم می توان به شکل های متنوع و زیبایی تزیین نمود. درست به مثابه خانه های شهری یا ویلاهایی رایج در شمال کشور انواع تزیینات اولیه را می توان در آن ها مورد کاربست قرار داد.

می توان سرویس بهداشتی و حمام را در درون این خانه ها ایجاد نمود و با ساخت یک پارتیشن درب دار، یک اتاق بسیار خوب و مناسبی را در درون آن طراحی نمود. برای ساخت سرویس ها با سپردن این کار دست استادان و متخصصان این حوزه بایستی پیشتر به فکر چاه فاضلاب آن بوده و برای آن چاره ای اندیشیده شود.

متخصصان این حوزه تمامی این موارد را به خوبی رعایت می کنند تا هیچ گونه احساسی نشود که در دل یک کانتینر زندگی می کنند؛ بلکه زندگی در داخل این خانه ها دقیقا همچون زندگی در داخل خانه ها و ویلاهای دیگر می باشد. با مراجعه به کابینت ساز نیز می توان انواع کابینت ها را در درون این خانه ها ساخته و نصب نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.