عوامل مخرب در بازسازی ساختمان

بازسازی
نکات اساسی در اصول بازسازی ساختمان
بهمن ۷, ۱۳۹۷
سبک شیکر
نگاهی به سبک شیکر و مقایسه آن با سبک‌های کلونیال و مدیترانه‌ای
بهمن ۲۱, ۱۳۹۷

عوامل مخرب در بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

بازسازی

عوامل مخرب در بازسازی ساختمان: امروزه با بالا رفتن قیمت ملک، به خصوص در شهرهای بزرگی چون تهران، اکثر خانواده ها توانایی خرید ملکی نوساز را ندارند.به همین سبب رو به بازسازی ملک خود می آورند که در ظاهر ساده، اما در عمل زحمت آن دست کمی از ساخت یک ساختمان جدید را ندارد.

عوامل مخرب در بازسازی ساختمان – زمان

عوامل مخرب در بازسازی ساختمان، موارد متعددی هستند که شاید این مقاله گنجایش شرح کامل این عوامل را نداشته باشد، اما در حد امکان به تشریح تجربیات بازسازی ساختمان خواهیم پرداخت.

یکی از اولین عوامل که ممکن است برای شما دردسرساز باشد، زمان است. در زمان بازسازی ساختمان، بسته به وسعت عملیات  چه بسا که گسترده باشد، نیاز دارید تا در مکانی دیگر سکونت گزینید.

در این میان شما زمانی را برای انجام عملیات بازسازی در نظر می گیرید، اما پیش بینی های ساخت و ساز معمولا دقیق از آب در نمی آیند و ممکن است با کم در نظر گرفتن زمان مجبور شوید تا در خانه نیمه کاره ساکن شوید که این اصلا خوب نیست.

پس توصیه می کنیم که همیشه تا حد ممکن در فشار زمان کم اقدام به بازسازی ساختمان ننمایید و این کار را در فرصتی مناسب انجام دهید.

عوامل مخرب در بازسازی ساختمان – هزینه ها

 یکی دیگر از عوامل مخرب در بازسازی ساختمان بدون شک هزینه هاست.

در صورتی که برآورد هزینه شما برای پروژه بازسازی ساختمان دقیق نباشد، ممکن است که حاصل تمام زحمات شما زیر سوال برود.

فرض کنید که سینک آشپزخانه را تعویض نموده اید اما هزینه ای برای تغییر شیرآلات آن باقی نمانده. یا چهارچوب درب ها را تعویض نموده اید اما در تامین هزینه خرید درب به مشکل خورده اید.

متاسفانه تاثیرات منفی بیشتر از تاثیرات مثبت کار می کنند. همانطور که لکه ای کوچک روی یک پیراهن سفید، کل زیبایی آن را زیر سوال می برد.

ممکن است قصد لوله کشی داشته باشید، لوله کش هزینه کار خود را برای مثال ۲۰۰ هزار تومان به همراه ۵ شاخه لوله با قیمت تقریبی ۹۰ هزار تومان اعلام می کند، اما در نهایت لوازم لوله کشی شما از ۲۵۰ هزار تومان تجاوز کرده و چاره ای جز تهیه اقلام ندارید.

پس همیشه لازم است که برای هر عملی، مبلغی بیش از حد تصور خود کنار بگذارید.

عوامل مخرب در بازسازی ساختمان ها – انتخاب درست متخصص

انتخاب اشتباه متخصص در صدر عوامل مخرب در بازسازی ساختمان قرار دارد.

برای مثال یک سرامیک کار را در نظر بگیرید که همیشه زنگ خور تلفنش بالاست و کارش هم عالی. فرد مذکور ممکن است اندکی بیشتر از باقی متخصصین هزینه از شما دریافت کند، اما سرامیک کار که سرامیک کار است، چه تفاوتی دارد؟

تفاوت اینجاست که فردی که زنگ خور تلفنش پایین است، برای کسب درآمد حداکثری کارگری را به خدمت نمی گیرد، در نتیجه در ساخت ملات کوتاهی کرده و زیر سرامیک شما را به خوبی پر نمی کند تا دفعات ساخت ملاتش کم تر شود.

در نتیجه پس از پایان کار زمانی که روی سرامیک هایتان راه می روید، یکی یکی از گوشه ها می شکنند!! اما فردی که زنگ خور بالا دارد، آگاه است که با استخدام کارگر، کارهای بیشتری را در ماه اجرا خواهد کرد و این گونه چندین برابر درآمد خواهد داشت.

ملات کافی توسط کارگر به وی رسیده و کار شما را به خوبی انجام می دهد، ضمن این که به دلیل مهارت بالا تمام بخش ها را به خوبی پر می کند. به طور خلاصه باید بگوییم که گاهی اوقات چند ده هزار تومان بیشتر می تواند نتیجه کار شما را چندین برابر بهتر کند و  برعکس چند ده هزار تومان کمتر ممکن است به ضرری سنگین بدل شود.

عوامل مخرب در بازسازی ساختمان – خودم انجام می دهم!

ممکن است در نظر بگیرید که برای کمتر کردن هزینه ها برخی از کارها را خودتان انجام دهید.

اگر تخصصی در این زمینه دارید، بسیار خوب است اما اگر تصور می کنید به راحتی از پس آن بر می آیید، بدون این که تخصصی داشته باشید، باید بگوییم که سخت در اشتباهید!

مثلا نقاشی کار بسیار ساده ای به نظر می رسد، یک غلطک، سطل رنگ و دیواری که به سادگی رنگ می شود.کار را شروع می کنید و زمانی که خوب آلوده کار شدید، تازه می فهمید که در چه بحرانی گیر افتاده اید، چرا که دیوارها ترک برداشته و نیاز به زیرسازی دارد،

اقدام به زیر سازی می کنید اما پس از خشک شدن رنگ می بینید که ترک ها و خرابی دیوار به خوبی به چشم می خورد، مثل همان داستان پیراهن و لکه. اگر خوش شانس باشید و اتاقتان دو رنگ نشود، جای خط روی دیوار نماند و گچ های سقفتان نریزد.

ممکن است مقدار زیادی رنگ روی دستتان بماند که نه قابل فروش است و نه قابل استفاده. و اگر بدشانس باشید پس از اتمام کار می بینید که منزلتان از قبل هم بدتر شده و ناچارید کار را به یک نقاش چیره دست بسپارید، در حالی که هزینه زیاد و بیهوده ای را برای خرید رنگ و ابزار نقاشی متحمل شده اید.

بیشتر بخوانید:

اصول بازسازی

استفاده از فضای پرت

اصول چیدمان آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.