شناخت و بررسی روش های بازسازی ساختمان اداری

ساخت ویلا،طراحی ویلا
آشنایی با ارزان ترین روش های ساخت ویلا
مهر ۲۶, ۱۳۹۸
ساخت ویلا،طراحی ویلا
آشنایی هر چه بیشتر با طراحی و ساخت ویلای کلاسیک
آبان ۱۰, ۱۳۹۸

شناخت و بررسی روش های بازسازی ساختمان اداری

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان اداری شامل روش ها و اصول خاص خود می باشد که باید به صورت کارشناسی شده انجام بگیرد. به جرات می توان گفت که این نوع بازسازی یکی از مهم ترین و اساسی ترین بخش های یک اداره و یا کسب کار به شمار می آید از اینرو باید در انجام آن نهایت دقت و توجه را به خرج داد. با توجه به اینکه یک اداره محل رفت و آمد مشتریان می باشد از اینرو هر مراجعه کننده یا مشتری با دیدن فضای داخلی و طراحی آن به طور قابل توجهی به سمت شما تمایل پیدا می کند و اداره و شرکت شما نظرش را به خود جلب می کند. بنابراین بهترین راه جهت کسب و کار و جلب مشتری داشتن مکانی با طراحی داخلی زیبا است.

آشنایی با روش های بازسازی ساختمان اداری و نکات مربوط به آن

بهتر است بدانید که بازسازی ساختمان اداری به دو صورت آرکوئولوژیک یا علمی و همچنین آرتیستیک یا هنری انجام می پذیرد. از اینرو با این دو روش به صورت مختصر آشنا خواهیم شد.

بازسازی ساختمان به روش آرکوئولوژیک یا علمی: این روش بازسازی ساختمان  شامل مراحل مختلفی و با اهداف مختلفی صورت می پذیرد. یکی از این اهداف ایجاد حفاری در قسمت هایی جهت پی ریزی بنا و ساختمان می باشد. همچنین هدف دیگر در این روش مقاوم سازی و محکم ساختن ساختمان با استفاده از شیوه های حساب شده و تخصصی است.  نوسازی نماسازی ساختمان  و قسمت های حادثه ساز و ترک خورده آن از دیگر اهداف بازسازی ساختمان به روش آرکوئولوژیک یا علمی می باشد که در این حالت به راحتی می توان نمای قبلی ساختمان را مدرن کرد و هم جلوی اتفاقات حادثه ساز را گرفت. همچنین در این روش المان هایی که خراب شده اند با دقت و توجه خاصی تعمیر و در صورت نیاز تعویض خواهند شد.

بازسازی ساختمان

(نمونه ای از بازسازی ساختمان اداری)

بازسازی ساختمان به روش آرتیستیک یا هنری: در این روش توجه و هدف بیشتر بر روی زبیایی و جلوه فضای داخلی می باشد. از اینرو کارشناسان و متخصصان در این زمینه سعی می کنند با انجام یکسری فعالیت ها همچون سقف کاذب و گچ کاری، پوشش دیوارها، روشنایی و نورپردازی، چیدمان و قرنیز زیبایی محل کار را دو چندان نمایند و فضایی را متناسب با فعالیت اداراه و شرکت مورد نظر ایجاد نمایند، تا هم کارکنان و هم مشتریان از فضای آن نهایت لذت را ببرند و به یک آرامش روحی دست پیدا کنند.

آشنایی با مراحل بازسازی ساختمان اداری

در ابتدا باید با شرکت های بازسازی ساختمان اداری به خوبی مشاوره کرد و از راهنمایی ها و مشاوره آن ها در مورد تعیین نوع نیاز شما به بازسازی کمک گرفت. همچنین براساس راهنمایی های آن ها می توان نتیجه گرفت که بازسازی ساختمان برای شما مناسب و به صرف است یا نه ؟ از طرفی متخصصان و کارشناسان بررسی می کنند که آیا ساختمان اداری شما توانایی بازسازی را دارد. بنابراین استفاده از راهنمایی و مشاوره این کارشناسان و متخصصان بهترین راه جهت شروع بازسازی اداره مورد نظر محسوب می شود.

در مرحله بعد باید اقدام به بعد طراحی و دیزاین محلی که قرار است بازسازی شود پرداخت تا به راحتی بتوانید نمای مورد نظر را پس از بازسازی مسجم نمایید و در صورت تمایل طرح مورد نظر را تایید نمایید.

پس از

طراحی قسمت های مورد نظر باید به تخریب صحیح و دقیق مکانی پرداخت که قصد بازسازی آن را دارید البته این قسمت از بازسازی ساختمان را باید تحت نظر کارشناسان و متخصصان و با دقت و توجه خاصی انجام دهید تا به سایر قسمت های اداره آسیبی وارد نشود.

مرحله بعد در بازسازی ساختمان اداری اقدام به گچ کاری، سقف کاذب و نور پردازی می باشد. برای انجام این کار بهتر است از گچ هایی با کیفیت مناسب و بالا استفاده نمایید و برای سقف کاذب هم می توانید متناسب با محیط کاری خود از طرح های متنوع و مختلف آن بهره مند شوید. همچنین باید با توجه به نوری که برای محیط کاری خود نیاز دارید باید اقدام به نورپردازی محیط کاری خود کنید. لازم به ذکر است که این نور پردازی به وسیله لامپ های ال ای دی و هالوژن انجام می پذیرد.

کف سازی از دیگر مراحل مهم در بازسازی ساختمان اداری محسوب می شود که در بیشتر مراکز اداری برای کف سازمان مورد نظر از سرامیک استفاده می کنند ولی در برخی موارد نیز از سنگ، کفپوش و پارکت نیز برای کف ساختمان استفاده می شود.

از دیگر نکات مهم در بازسازی ساختمان اداری رنگ آمیزی و پوشش دیوارهای مکان مورد نظر است. برای انجام این کار باید از روانشناسی رنگ استفاده نمایید و متناسب با حرفه خود رنگ مورد نظر انتخاب کنید. برای پوشش دیوارها می توانید از دیوار پوشش های مختلف همچون کاغذ دیواری، شیشه تزیینی، سنگ آتیو و … استفاده نمایید. آخرین مرحله از بازسازی ساختمان اداری اجرای دکوراسیون داخلی می باشد که برای انجام آن می توانید از انواع مختلف صندلی، کمد، میز و … استفاده کنید.

بازسازی ساختمان

(نمونه ای از بازسازی ساختمان اداری)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.