سقف کاذب گچی

بازسازی ساختمان
معرفی بازسازی ساختمان
تیر ۱۰, ۱۳۹۸
بازسازی ساختمان
نکته هایی اساسی برای طراحی دکوراسیون وبازسازی ساختمان
تیر ۲۱, ۱۳۹۸

سقف کاذب گچی

سقف کاذب

قبل از هر چیزی باید عنوان کنیم که مدل سقف کاذب گچی بیشتر برای اداره ها و دفترهای شرکتی به کار برده می شود و استفاده از این مدل در منازل مسکونی نمی تواند زیاد چشم نواز باشد. دو مدل تایل گچی و کناف مدل های این سقف به حساب می آیند که هر کدام با ویژگی های متغیر به مصرف کنندگان عرضه می شوند.

سقف کاذب تایل گچی

بیشتر استفاده از این مدل برای اداره ها و مکان های تجاری مورد استفاده قرار می گیرد و نمی تواند چهره زیبایی به دکوراسیون منزل ببخشد. از ویژگی های عمده و مهم مربوط به این سقف کاذب گچی، می توان به سبک و راحت بودن آن اشاره داشت که همین ویژگی ها قابلیت نصب این سقف را بسیار ساده کرده است. اما خود این مدل سقف به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شود که شامل موارد زیر است:

تایل گچی ساده:

به نوعی ارزان ترین مدل سقف کاذب مربوط به این نوع است. مدل این سقف بسیار ساده است و فقط از گچ درست شده. استفاده از این مدل در مناطق از کاربرد زیادی برخوردار است زیرا در تماس با رطوبت از مقاومت زیادی برخوردار است.

تایل گچی پشت آلومینیوم

دلیل نام گذاری این مدل از سقف ، استفاده از آلومینیوم در پشت تایل است. هم چنین در داخل تایل گچی از یک روکش پی وی سی استفاده شده. به واقع این مدل از سقف کاذب گچی به شکل های مختلفی عرضه می شود. شکل هایی هم چون دایره ای، مربعی به صورت نامنظم و منظم در طراحی این سقف مورد استفاده قرار گرفته و قابلیت و کاربرد آن را به مراتب بیش تر از مدل قبلی کرده است. هم چنین قیمت مربوط به این مدل از سقف گران تر از مدل قبلی است، چون از قابلیت و کاربرد بسیار بیش تری برخوردار است.

تایل آکوستیک

به صورت کامل از گچ ساخته شده اما ویژگی مهم مربوط به آن، ایجاد حفره هایی در داخل آن است که همین ویژگی، آلودگی های صوتی را جذب می کند و به عنوان یک عایق محکم صوتی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از معایب مربوط به استفاده از این سقف کاذب، حساس بودن آن در برابر آب و رطوبت است که نباید در مناطق مرطوب به ویژه مناطق شمالی کشور از این مدل از سقف کاذب استفاده کرد. اما این مدل از سقف گچی، به نسبت مدل های قبلی از قیمت بیشتری برخوردار است و شاید یکی از مهم ترین دلایل مربوط به بالا بودن این قیمت، به خاصیت آکوستیک بودن آن اشاره کرد.

سقف گچی روکش پی وی سی

خاصیت مهم مربوط به آن، بالا بودن مقاومت در مناطق مرطوب است. در ساخت این مدل از سقف کاذب، از روکش پی وی سی استفاده شده و به شکل های مربعی، پانچی و دایره ای منظم و نامنظم به خریداران عرضه می شود. قیمت مربوط به این مدل از سقف بسیار مناسب بوده و از قیمت اقتصادی خوبی برخوردار است.

سقف کاذب

سقف کاذب کناف

اما در دسته دوم مربوط به سقف های کاذب، ورق کناف قرار گرفته که از ویژگی های متفاوتی نسبت به مدل قبلی برخوردار است. این مدل از تخته هایی درست شده که قابلیت فرم دهی و شکل پذیری را به مدل های مختلفی دارد و انواع طرح ها را بر روی آن می توان پیاده سازی کرد. از این روی به سقف کاذب کناف مشهور است. این مدل از سقف کاذب را هم می توان علاوه بر مکان های تجاری و اداری در مناطق مسکونی از آن استفاده کرد و شاید یکی از مهم ترین ویژگی های مربوط به آن، تبدیل شدن به انواع طرح ها و شکل های مختلفی است که دکوراسیون داخلی منزل مسکونی را می تواند زیباتر کند.

سقف کاذب

از ویژگی های مهم و مربوط به این سقف

می توان به قابلیت استفاده در طرح ها و شکل های مختلف در دکوراسیون داخلی منزل مسکونی و مکان های تجاری، قابلیت نصب سریع و راحت آن و قیمت مناسبش اشاره کنیم که آن را تبدیل به یکی از محبوب ترین و بهترین مدل های سقف کاذب کرده است.

اما خود کناف هایی که در این سقف به کار گرفته اند انواع مختلفی دارد. ساده، ضد حریق، ضد آب و تلفیقی از ضد حریق و ضد آب، مدل های متنوعی از این سقف کناف به حساب می آید که مصرف کننده می تواند با توجه به بودجه ای که در اختیار دارد، یکی از این مدل ها را برای منزل مسکونی و یا تجاری خود انتخاب کند.

در این متن به صورت کامل مدل های مختلف از سقف کاذب گچی را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادیم و ویژگی های هر کدام از این مدل ها را تشریح کردیم. به نظر می رسد که سقف های تایل، برای مکان های تجاری و دفتری و سقف های کناف برای منازل مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد و شما عزیزان می توانید یکی از این مدل ها را انتخاب کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.