سقف و دیوار های کاذب در دکوراسیون داخلی

ساخت ویلا
معماری داخلی در ساخت ویلا ها
آذر ۲۳, ۱۳۹۷
سبک شرقی
ویژگی های سبک شرقی در طراحی داخلی
دی ۱, ۱۳۹۷

سقف و دیوار های کاذب در دکوراسیون داخلی

سقف و دیوار های کاذب

سقف و دیوار کاذب:

امروزه استفاده از سقف و دیوار های کاذب در بسیاری از ساختمان ها برای طراحی داخلی رواج یافته است.

اهمیت به کار بردن کناف در این ساختمان ها به دلیل شکل و ساختار این سازه ها می باشد.

اغلب کناف ها پس از ساخت و ساز در دکوراسیون داخلی استفاده می شود و لذا در هر ساختمان می توان برای تغییر از آن ها استفاده نمود.

در زیر به نقش سقف و دیوار های کاذب در دکوراسیون اشاره خواهیم نمود تا و انواع آن نیز بررسی خواهد شد.

سقف و دیوار های کاذب چیست؟

کناف یا سقف و دیوار های کاذب به نوعی صفحه با روکش گچ گفته می شود. بیش از ۸۰ سال از عمر تولید کناف می گذرد و امروزه شاهد گسترش استفاده از این محصول در صنعت ساختمان هستیم.

بنیان گذار سقف و دیوار های کاذب، برادران کناف بودند که این محصول را در سال ۱۹۳۲ به بازار عرضه نمودند. در حال حاضر این شرکت به صورت بین المللی در این زمینه فعالیت می کند.

سقف و دیوار های کاذب

سقف و دیوار های کاذب از جنس کناف همان سازه های از ورقه های گالوانیزه هستند که بر روی آن ها روکشی از گچ یا سیمان کشیده شده است. میان این صفحات هیچ درزی وجود ندارد و با بتونه گیری، سطحی صاف و صیقلی را فراهم آورده که در نهایت با رنگ یک دست خواهد شد.

کناف ها بسیار سبک تر از سایر سازه های ساختمانی هستند و از طرفی در هنگام زلزله آسیب کمتری خواهند دید.

سقف و دیوار های کاذب را می توان بعد از ساخت نیز برای طراحی داخلی استفاده کرد بدون آنکه نیازی به تغییر ساختار دیوار های اصلی ساختمان وجود داشته باشد.

بنابراین نقش سقف و دیوار های کاذب در دکوراسیون داخلی بر همگان مشخص شده است.

نقش سقف و دیوار های کاذب در دکوراسیون

همانطور که می دانید در سال های گذشته طراحی داخلی از درجه اهمیت بالایی بر خوردار شده است و اغلب ساختمان ها به دنبال استفاده از طراحی های به روز و متفاوت در این زمینه هستند.

در سال های اخیر نقش سقف و دیوار های کاذب در دکوراسیون بسیار پر رنگ تر از همیشه بوده است زیرا که این سازه ها به خوبی و به راحتی تغییر شکل می یابند. ایده های خلاقانه در استفاده از سقف و دیوار های کاذب نیز مرهون همین تغییر در ساختار و ظاهر آن می باشد.

بنابراین بسیاری بر این باورند که با سقف و دیوار های کاذب نه تنها می توان بخش اعظمی از مشکلات طراحی داخلی و دکوراسیون را کاهش داد بلکه می توان ایده های به روز و جدیدی از آن بدست آورد.

سقف و دیوار های کاذب

از آنجا که پس از ایجاد ساختار کلی یک ساختمان، سقف و دیوار های کاذب استفاده می شود لذا تغییرات ساده تر بوده و جا به جایی آن ها ممکن خواهد شد.

سقف های کاذب به سقف اصلی پیچ شده و در یک ریل قرار می گیرند و لذا می توان در هر زمان آن ها را جا به جا نمود. دیوار های کاذب نیز نقشی مهم در دکوراسیون داخلی دارند و نمی توان کتمان نمود که پارتیشن بندی یکی از ضروری ترین نیاز های هر خانه ای به شمار می رود که از طریق دیوار های کاذب ممکن خواهد شد.

انواع سقف و دیوار های کاذب

پارتیشن:

یکی از مهم ترین روش هایی که می توان فضای داخلی را تقسیم نمود استفاده از پارتیشن است.

پارتیشن ها به عنوان دیواری غیر باربر شناخته می شوند که مقاوم در برابر رطوبت و حریق نیز هستند. این دیوار ها از جنس فلز نورد شده تهیه می شوند که روی آن روکشی از گچ قرار می گیرد.

همچنین برای کاهش تبادل صوت و حرارت از میان پارتیشن ها می توان در این دیوار از عایق نیز استفاده کرد.

تمامی عملیاتی که روی دیوار های معمولی انجام می شود از قبیل رنگ آمیزی و کاغذ دیواری و حتی کاشی روی این دیوار ها قابل اجرا خواهد بود.

سقف و دیوار های کاذب

پوششی:

دیوار هایی که با نام پوششی شناخته می شوند پس از انجام سفت کاری ساختمان مورد استفاده قرار گرفته و نقشی جایگزین را برای گچ کاری و سفید کاری بر عهده دارند.

شکل پذیری این دیوار ها از نظر ساختار سبب می شود تا نقش سقف و دیوار های کاذب در دکوراسیون مشخص گردد به طوری که بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا با استفاده از این سازه ها، طراحی داخلی ساختمان خود را انجام دهند.

سقف کاذب مشبک:

این سقف ها به صورت سازه هایی به شکل سپر تهیه می شوند و از طریق فنر به سقف متصل شده و فضایی بین سقف اصلی و این سازه ها وجود دارد.

این سقف وزن بسیار پایینی دارد و سرعت نصب بالا و قیمت و هزینه های پایین از دلایل توسعه ی استفاده از آن می باشد.

سقف کاذب مشبک در ساختمان بیشترین کاربرد را دارد و امروزه روشی برای پیاده سازی ایده ها در طراحی داخلی به شمار می رود.

سقف کاذب یکپارچه:

بسیاری از مالکان ساختمان ترجیح می دهند تا هزینه ی کمتری را بابت ساخت پرداخت کنند.

از همین رو سقف و دیوار های کاذب مورد استفاده قرار گرفته و با استقبال زیادی رو به رو شده است. ا

ین سقف ها پس از زیر سازی به عنوان پوشش استفاده شده و به دلیل وزن پایین تر، تخریب آن ها کمتر خواهد بود.

سقف کاذب پوششی به راحتی نصب شده و مواد کمتری به عنوان دور ریز دارد. از طرفی در کنار آن می توان عایق های صوتی و حرارتی را نیز نصب نمود.

سقف و دیوار های کاذب

اغلب ساختمان های امروزی از سازه ها و تجهیزات جدید و با تکنولوژی روز استفاده می کنند و به راحتی می توان این تغییرات را در طی زمان مشاهده نمود.

سقف و دیوار های کاذب در دکوراسیون بیرونی ساختمان ها نیز استفاده می شود و بسیاری از معماران ترجیح می دهند تا از این طریق طرح های خود را اجرا نمایند.

بنابراین نمی توان نقش سقف و دیوار های کاذب در دکوراسیون را نادیده گرفت و در صنعت ساختمان این نقش روز به روز پر رنگ تر خواهد شد. انتظار می رود در آینده طرح های جدیدی از سازه ها پدید آید که در کنار کناف بتواند هزینه ی ساخت و طراحی خلاقانه را به حداقل ممکن کاهش دهد.

بیشتر بخوانید:

سازه های سبک

معماری داخلی در ساخت ویلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.