ساخت و اجرای سقف کاذب

ساخت ویلا
ساخت ویلا در جنگل
خرداد ۱۰, ۱۳۹۸
بازسازی و دکوراسیون داخلی
بازسازی و دکوراسیون داخلی منزل مسکونی
خرداد ۲۰, ۱۳۹۸

ساخت و اجرای سقف کاذب

سقف کاذب

ساخت و اجرای سقف کاذب، دو هدف بسیار مهمی را برای یک ساختمان تازه ساخت و یا ساختمان قدیمی که می خواهد تعمیر شود را دارد. نخست این که هدف از اجرای سقف کاذب، زیباتر کردن محیط داخلی ساختمان و دوم قرار دادن تجهیزات الکتریکی، صوتی و امنیتی در داخل این سقف است به طوری که این تجهیزات دیده نشوند. هر چند مورد دوم کاربرد اصلی اجرای سقف کاذب در نمای داخلی ساختمان است، ولی به هر حال زیبایی که این بنا می تواند به محیط داخلی ساختمان ببخشد قابل چشم پوشی نیست.

هزینه اجرای سقف کاذب

اما هزینه مربوط به ساخت این بنا در محیط داخلی ساختمان بسیار به جنس و نوع آن بستگی دارد، در حال حاضر در بازار مدل های متنوعی از این سقف وجود دارد. این مدل ها شامل سقف های فلزی، سقف کاذب پی وی سی، کناف، آهنی و شیشه ای، چوبی و کامپوزیت است و بنابه هر کدام از این مدل ها که از جنس های متنوعی تشکیل شده اند، هزینه های مربوط به اجرای آن نیز متفاوت است.

سقف کاذب

معرفی انواع سقف کاذب

سقف کاذب کناف:

بیشترین استفاده را در میان مدل های دیگر این سقف دارد. این مدل از دو بخش تشکیل شده، نخست ورق های گالوانیزه ای است که در قسمت درونی آن به کار گرفته شده و دوم صفحه گچی است که بر روی این ورق های گالوانیزه پوشیده شده. هم چنین برای پر کردن این سقف از بتن استفاده می شود. اما دلیل استفاده زیاد این مدل از سقف در بازار ایران و سایر کشورها، سبک بودن و قابلیت رنگ آمیزی آن است که هم استفاده از آن را ساده کرده و هم زیبایی خاصی را می تواند به محیط داخلی ساختمان ببخشد.

رابیتس و اندود:

یکی از قدیمی ترین و سنتی ترین روش هایی است که برای پنهان کردن کانال های کولر کشی از آن استفاده می شود. در این مدل از سقف، شبکه مفتول آرماتور بندی و هم چنین صفحه گچی به کار گرفته شده که از اصلی ترین قسمت های مربوط به این بنا به حساب می آید.

چوبی:

اما سقف کاذب چوبی یکی از مدل های قابل استفاده به خصوص در ویلا است. این مدل از دو بخش تقسیم بندی شده است، مرحله نخست این که چهارچوب چوبی بر روی اسکلتی از فولاد ساخته می شود و این چهارچوب چوبی به عنوان همان قاب مورد استفاده قرار می گیرد، اما در مرحله دوم تخته های چوبی از جنس درخت نراد و چوب روسی به عنوان رویه نهایی بر روی این قاب ها نصب می شوند و سقف کاذب چوبی را تشکیل می دهند.

آلومینیومی:

به صورت معمول این سقف از ارزان ترین سقف های کاذب دنیا به حساب می آید و به دلیل هزینه پایینی که دارد عمدتا کاربرد زیادی در فضاهای کارگاهی و تولیدی دارد. همین باعث استفاده زیاد از این سقف شده و به عنوان یکی از کاربردی ترین سقف های کاذب دنیا شناخته می شود. هم چنین از دیگر موارد مربوط به استفاده و کاربرد زیاد از این سقف، نصب ساده و سریع آن است که همین ویژگی باعث شده که به خصوص در محیط های کاری از آن استفاده زیادی شود.

سقف کاذب

نکات اجرای سقف کاذب ساختمان

اما همان طور که در بالا اشاره کردیم انواع مختلفی از سقف های کاذب در بازار وجود دارد که شما می توانید با توجه به محیطی که در آن جا زندگی می کنید یکی از این مدل ها را انتخاب کنید. هم چنین رنگ آمیزی مربوط به این سقف ها باید جدی گرفته شود و طوری با این قضیه برخورد شود که هماهنگی بسیار زیادی با محیط داخلی خانه داشته باشد. در این مورد می توانید از طرح و رنگ فرش خانه نیز بهره ببرید.

هم چنین نورپردازی های مربوط به داخل سقف کاذب جلوه ویژه ای را به محیط داخلی خانه می بخشد و از کاربرد بسیار زیادی به خصوص در محیط آشپزخانه برخوردار است. شاید وزن سبک این سقف باعث شود که در هنگام زلزله های شدید، افراد آسیب های کم تری ببینند و این می تواند مهم ترین کاربرد مربوط به آن باشد.

از دیگر نکات و مزایای مربوط به این سقف، سهولت استفاده و نصب سریع آن، ایمن بودن در رابطه با مسائل حریق و هم چنین زلزله، یک عایق بسیار مناسب در برابر رطوبت و آلودگی های صوتی به حساب می آید و هم چنین نگهداری ساده و راحت آن به عنوان یکی از اصلی ترین گزینه هاست که به جای استفاده از بناهای سنتی و خشک از این بنای منعطف و جذاب استفاده شود.

به هر حال با اجرای سقف کاذب در محیط داخلی ساختمان شما، مطمئنا هم راه های ایمنی ساختمان و محیط منزل خود را افزایش داده اید و هم به زیبایی محیط زندگی خود کمک کرده اید. این روش یکی از جدیدترین و در حال حاضر پرکاربردترین بناهای ساختمانی است که در صنعت ساختمان شکل گرفته و شما می توانید برای اجرایی کردن آن در محیط خانه خود با مشاورین و کارشناسان ما در این زمینه ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.