ساخت ویلا در جنگل

بازسازی
بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی
خرداد ۶, ۱۳۹۸
سقف کاذب
ساخت و اجرای سقف کاذب
خرداد ۱۷, ۱۳۹۸

ساخت ویلا در جنگل

ساخت ویلا

در حالت کلی دو نوع ساخت ویلا در شمال کشور انجام می شود، ویلای جنگی و ویلای ساحلی، هر کدام از این ویلاها باید بیشترین تطبیق را با محیط پیرامون خود داشته باشند، به فرض مثال ما نمی توانیم ویلای ساحلی را در جنگل و یا ویلای جنگی را در ساحل بسازیم، چون هم جذابیت این مکان از بین می رود و هم این که افراد نمی توانند بیشترین بهره وری را از آن داشته باشند، به همین دلیل ما در این متن به مشخصات و خصوصیات این مکان ها در جنگل و ساحل پرداخته ایم.

مشخصات ویلای جنگلی

معمولا برای ساخت ویلا در جنگل از دامنه های کوه و هم چنین مناطق سرسبز حاشیه شهرهای شمالی کشور استفاده می شود، به صورت معمول، ویلا ممکن است در داخل یک جنگل و به صورت کاملا مستقل ساخته شود و یا این که در یک شهرک جنگلی احداث شود که ویلاهای متعددی در این منطقه قرار گرفته اند.

به همین دلیل با توجه به سلایق کارفرما، می تواند یکی از این دو مورد را برای احداث سازه خود در جنگل انتخاب کند و این مورد بستگی به نظر کارفرمای پروژه دارد.

یکی از مهم ترین مراکز کشور برای ساخت ویلای جنگلی، استان مازندران است، چون هم جنگل های سرسبز و پوشیده از درخت دارد و هم این که بهترین آب و هوا را برای به انجام رساندن این پروژه می تواند داشته باشد.

حتما تا به حال برای یک بار هم که شده به این استان های زیبا سفر کرده اید از وجود ویلاهای جنگلی در این منطقه لذت برده اید، به همین دلیل سرمایه گذاران بسیاری در این منطقه برای ساخت ویلا، آستین های خود را بالا زده اند تا بتوانند بیشترین سود و منفعت را در این زمینه ببرند.

اکثر ویلاهای جنگی در این منطقه بسیار شیک و مدرن هستند و به همین دلیل شخصی که می خواهد در این زمینه سرمایه گذاری کند بایستی با تمامی قوانین و استاندارد های موجود در زمینه ساخت ویلا، آشنایی داشته باشد و به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که از مشاورین شرکت ما در این زمینه استفاده کنید.

معمولا ساخت ویلای چوبی، در جنگل های سرسبز شمال کشور، بیشترین کاربرد را دارد، هم چنین اگر در منطقه ای بکر و به دور از هیاهو می خواهید ویلا بسازید باید تمامی فاکتورهای مورد نظر در زمینه امنیت ویلا را در نظر داشته باشید، فاکتورهایی من جمله بالا بودن تراس ویلا برای محافظت از ویلا و افراد ساکن آن در برابر حیوانات وحشی، استفاده حداقلی از فلز در داخل و خارج از ویلا برای جلوگیری از فرسودگی آن و هم چنین شیب دار بودن سقف ویلا که تمامی این موارد باید مورد بررسی قرار بگیرد.

هم چنین زاویه تابش نور خورشید و وزش باد در ساخت ویلای جنگلی، تاثیر بسیار زیادی را برای بهترین استفاده از این ویلا بر عهده دارد.

اگر تمامی این پارامترها بر اساس اصول مهندسی شده به کار گرفته نشود، مسلما از جذابیت و بهینه سازی ویلا کم می شود و همین مورد کافی است که پروژه ساخت ویلا در جنگل با شکست مواجه شود.

ساخت ویلا در جنگل

مشخصات ویلای ساحلی

اما بسیاری از افراد فکر می کنند که ویلای ساحلی باید در کنار دریا و در یک قدمی ساحل دریا ساخته شود. این در حالی است که قوانین متعددی در این زمینه وجود دارد که افراد نمی توانند در هر کجایی که ساحل وجود دارد، به ساخت ویلا مشغول شویم.

در بخش های مختلفی از ساحل دریا و تا حدودی در فاصله ۱۰۰ متری از ساحل دریا و در منطقه خوش آب و هوا، ساخت ویلا مجوز پیدا می کند به همین دلیل لازم است که به کمک شرکت های مشاوره ای در این زمینه بتوانید بهترین منطقه را برای ساخت ویلای ساحلی در نظر بگیرید.

برای انجام دادن این پروژه، دیدن طلوع و غروب آفتاب از اتاق نشیمن ویلا می تواند تاثیر بسیار زیبایی از چشم انداز بیرونی ویلا داشته باشد. مسلما ویلاهایی که در داخل آن نتوان ساحل دریا را مشاهده کرد، هیچ جذابیتی را به همراه ندارد به همین دلیل طراحی درست نقشه ویلا در این زمینه، یکی از مهم ترین موارد است که هم پیمانکاران و هم کارفرمایان باید بدان توجه داشته باشند.

برای  ساخت این پروژه در کنار ساحل بیشتر از مصالح ساختمانی فلز و سنگ استفاده می شود و کم تر ویلای را در این منطقه از شمال کشور مشاهده می کنیم که با چوب ساخته شده باشد. هم چنین  از مصالحی باید استفاده شود که بیشترین تطبیق را با فضای ساحل دریا داشته باشد.

مسلما تصمیم برای این که ویلای خود را در کنار دریا و یا در وسط جنگل بسازید با خودتان بسازید. هر کدام از این موارد بنابه جاذبه های طبیعی بسیار مهمی که دارد تفاوت نمی کند و اصل در رعایت کردن تمامی قوانین مربوط به ساخت ویلا در این مناطق است.

اگر شما هم خواهان انجام دادن این پروژه هستید پیشنهاد می کنیم که از نظران کارشناسان و مهندسین ما در این زمینه استفاده کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را در این زمینه بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.