ساخت ویلا در باغ

بازسازی و دکوراسیون داخلی
بازسازی و دکوراسیون داخلی منزل مسکونی
خرداد ۲۰, ۱۳۹۸
بازسازی
بازسازی و دکوراسیون داخلی ساختمان
خرداد ۲۷, ۱۳۹۸

ساخت ویلا در باغ

ساخت ویلا

ساخت ویلا در باغ نیاز به هنر و ظرافت خاصی دارد. این پروژه بایستی به گونه ای انجام شود که تمامی اصول علم هندسه و هم چنین معماری در این پروژه طراحی لحاظ شود. مطالعات اولیه در خصوص چگونگی نورپردازی، حذف حجم های اضافی در هندسه ویلا و هم چنین به کار گرفتن خطوط و طراحی های بی نظیر، می تواند ما را در هر چه بهتر انجام دادن این پروژه یاری کند.

نکات ساخت ویلا در باغ

یکی از مهم ترین نکات مربوط به انجام دادن این پروژه تلفیق فضای هندسی بی نظیر و هم چنین حذف المان های تکراری در ساخت ویلا است. این مکان در باغ باید به گونه اجرایی شود که از تناسب میان المان های داخلی و خارجی ویلا بهره بگیرد تا با آغوشی باز بتوانیم به داخلی این بنا برویم و از بودن در این محیط لذت ببریم.

چگونگی ایجاد فضای معماری در ساخت ویلا یکی از مهم ترین مراحل مربوط به این پروژه است. تهیه اطلاعات و عکسبرداری دقیق و درست از محیط می تواند این پیش نیاز را برای ما مهیا کند که بهترین طرح معماری را برای این پروژه انتخاب کنیم.

در طراحی ویلا می توان علاوه بر ذوق و دانش تجربی کارفرما، از سلیقه پیمانکار نیز استفاده کنیم تا با ترکیب این دو عامل به خلق فضایی هنرمندانه دست پیدا کنیم. هر چند در ارتباط با سلیقه کارفرما باید شرایط محیطی و آب و هوایی منطقه به علاوه شرایط جغرافیایی محیط را بسنجیم تا بتوانیم بهترین تصمیم را در این رابطه بگیریم.

آشنایی با قوانین شهرداری منطقه به علاوه وزش باد و زاویه نور آفتاب تاثیر بسیار زیادی در ساخت ویلا دارد و به همین دلیل بایستی تمامی این شرایط توسط شرکت مشاوره ای و پیمانکاری سنجیده شود و اطلاعات آن به کارفرمای مورد نظر داده شود.

ساخت ویلا

 

 

ساخت ویلا به صورت حرفه ای

برای نخستین بار ساخت این بنا به صورت حرفه ای در رم آغاز شود. طبقه ای خاص از جامعه و اشراف زادگان خانه هایی با شکوه در مزارع و باغ های خود ساختند که بعدها این مکان را ویلا نامیدند.

به طور معمولا به خانه هایی که از چهار طرف رو باز هستند و در حاشیه شهرها و مناطق خوش آب و هوا ساخته می شوند، ویلا می گوییم.

اصول ساخت ویلا در باغ

اما برای طراحی و ساخت یک ویلا در محیط باغ باید از اصولی پیروی کنیم. این موارد در زیر آورده شده است:

  • مرحله نخست این که باید از زمینی که قرار است بنا در آن جا ساخته شود بازدید گردد، باید جذابیت های بصری مربوط به این محیط توسط پیمانکاران پروژه مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد.
  • اما در مرحله دوم یک پلان درست و طراحی نقشه حرفه ای در این زمینه شکل بگیرد، بعد از انجام این طراحی، نقشه طراحی شده بایستی توسط کارشناس مربوطه مورد تایید قرار گیرد و در صورت عدم تایید اصلاحات اساسی بر روی آن صورت بگیرد.
  • در نظر گرفتن اقامت دائمی و یا موقتی در ویلا، که هر کدام از این موارد بایستی توسط پیمانکاری پروژه ساخت ویلا مورد ارزیابی قرار گیرد.
  • اما در مرحله توجه کردن به ضوابط و مقررات بین المللی در خصوص نحوه ساخت ویلا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این پروژه چون در باغ و محیط باز صورت می پذیرد از اهمیت بیشتری برخوردار است و باید تمامی این اصول و قواعد توسط مهندس پروژه مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد.
  • در آخرین مرحله در ساخت ویلا، باید دکوراسیون و طراحی داخلی ویلا انجام شود. این مرحله از مهم ترین بخش های ساخت هر ویلا است و باید با دقت و سلیقه کافی انجام بگیرد. نکات ابتدای در ساخت این بنا در ابتدای همین متن در خصوص نحوه هندسی و حذف کردن شکل های اضافی در ساخت آن مورد بررسی قرار گرفت.

اما در این پروژه از سبک های مدرن، کلاسیک و یا تلفیقی استفاده می شود. تناسب بین فضای داخلی و خارجی ویلا، هماهنگی در زمینه استفاده از رنگ و طرح های مختلف در ساخت ویلا و دکوراسیون داخلی آن، کمک به زیبایی و جذابیت بیشتر در ارتباط با چگونگی استفاده از مواد و مصالح ساختمانی،  بهینه ترین حالت برای استفاده از المان های موجود در طراحی نمای خارجی و محوطه سبز ویلا، وضعیت توپوگرافی، عقب نشینی، زمین های همسایه، وضعیت جهش باد و زاویه نور خورشید، همگی از سری نکاتی است که باید در ساخت ویلا برای باغ مورد استفاده قرار گیرد.

ساخت ویلا

به هر حال توجه به تمامی این نکات توسط پیمانکار پروژه و با تلفیق سلایق کارفرما، بهترین کمک را در خلق یک اثر هنری در قالب ویلا می کند. انتظار داریم که شرکت های مشاوره ای در این زمینه بتوانند تمامی و یا اکثر این شرایط را برای ساخت ویلا در نظر بگیرند. ما هم به عنوان یک شرکت پیشرو و فعال در این زمینه می توانیم برای به انجام رساندن و ساخت ویلا در باغ و یا نواحی شهری به شما عزیزان کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.