راهنمایی جامع در راستای پایه و اصول طراحی ویلا

ساخت ویلا،طراحی ویلا
مراحل ساخت ویلا با کانتینر و رعایت استانداردسازی
مرداد ۴, ۱۳۹۸
بازسازی ساختمان
دکوراسیون و بازسازی ساختمان در سبک های ایرانی
مرداد ۲۱, ۱۳۹۸

راهنمایی جامع در راستای پایه و اصول طراحی ویلا

ساخت ویلا،طراحی ویلا

مقدمه ای بر اصول طراحی ویلا

پیش از آنکه با اصول طراحی ویلا آشنا گردیم، به ارائه پیشگفتاری در خصوص طراحی ویلا می پردازیم و بعد از آشنایی اولیه با ویلا و طراحی آن به موضوع اصلی در این مختصر خواهیم پرداخت. امروزه با توجه به رشد روزافزون صنعت تکنولوژی در زندگی بشریت و ماشینی شدن تمام ابزارآلات اولیه زندگی انسان ها سبب دوری گزیدن افراد از طبیعت بکر و آرامش بخش خداوندی گردیده است.

زندگی ماشینی افراد سبب شده است تا به اجبار انسان ها در دل این شلوغی ها و ترافیک ها ساعت های زیادی را از عمر مفید خود به باد دهند که همین امر در بیشتر موارد منجر به آشفتگی خاطر و افسردگی و خستگی روحی افراد گردیده است. افزایش جمعیت در پایتخت و کلان شهرها موجب پدید آوردن انواع آلایندگی های زیست محیطی گردیده است.

زندگی تحت چنین شرایطی بیش از پیش اندیشه طراحی ویلا و دل کندن از این زندگی شهری و رفتن به دل طبیعت و باغ و بوستان را در محدوده و حاشیه شهرها با آب و هوایی ملایم تر در ذهن ها پرورش داده است. ایده زیستن در دل جنگل و در محیطی سرشار از آرامش در ویلاها سبب ارتقاء روحیه افراد و دل کندن از شلوغی های شهری شده است.

در طراحی ویلا می بایست تا حد امکان تمامی پایه و اصول طراحی ویلا را در نظر گرفت تا با رعایت تمامی این موارد بتوان با آرامش خیال در دل جنگل  و درون ویلا زندگی نمود و هیچ گونه محدودیتی پیش روی خود ندید. بنابراین در این راه می بایست تمامی تکنولوژی های روز دنیا را بکار بست و با علم و دانش روز در حیطه معماری و نقشه کشی بهترین ایده ها را در طراحی ویلا به کار بست.

طراحی ویلا

برای آنکه بتوان با اصول طراحی ویلا آشنا شد و نکات لازم را در این زمینه برای طراحی ویلا به کار بست، در وهله نخست باید اذعان داشت که اصول طراحی ویلا به مجموعه طراحی دکوراسیون داخلی ویلا و معماری نمای خارجی آن و به تحقق نشستن تمامی جزئیات لازم در این فرآیند اطلاق می گردد که همگی این موارد در طراحی ویلا بسیار حائز اهمیت می باشند. ا

گر در اجرای فرآیند طراحی ویلا بتوان تمامی اصول طراحی ویلا را به بهترین شکل خود رعایت نمود و با حالت های استاندارد اولیه آن ها را به کار بست، می توان به ضرس قاطع به این نتیجه در پایان دست یافت که نتیجه مطلوب و مناسبی را در این راستا می توان احراز نمود. بنابراین اگر به فکر طراحی ویلا هستید و فکر آن را در سر می پرورانید،

می توانید

با بکار بستن مهمترین و کاربردی ترین اصول طراحی ویلا به این مهم دست یابید پس در ادامه با ما همراه باشید تا با مهمترین این اصول و قوانین بیشتر آشنا گردید. همانطور که می دانید برای رعایت نمودن اصول طراحی ویلا می بایست دو جنبه طراحی دکوراسیون داخلی و نیز معماری نمای خارجی ویلا را مدنظر گرفت که در یک راستا و متناسب با یکدیگر آن ها را به پیش برد. چرا که طراحی یک ویلا به مانند یک ساختمان نیست.

در این زمینه می بایست طراحی بسیار شکیل و لوکس باشد که نگاه ها را به خود معطوف دارد. افزون بر جنبه زیبایی که باید در طراحی ویلا در نظر گرفته شود، حتما می بایست با تجربه و تخصص بالایی در این حیطه کاری تمامی پایه و اصول طراحی ویلا در نظر گرفته شود و اصولی و کاربردی کار طراحی را به پیش برد تا کیفیت  و کارایی پا به پای هم به پیش روند و در نهایت رو به طراحی یک ویلای بسیار لوکس آورد که با کارایی های منحصر به فرد خود موجب می گردد تمامی نگاه ها را به سوی خود معطوف داشت.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

همواره یکی از مهمترین نکاتی که می بایست در اصول طراحی ویلا بکار بست و بیشترین هم و غم خویش را بر آن کار نهاد، طراحی فضای داخلی ویلا و تنوع ابزارآلات داخلی آن اعم از سقف های مرتفع و نورپردازی های مناسب و پارامترهای بسیار زیادی دیگری است که علاوه بر زیبایی ویلاها از کارایی و کیفیت شایان توجهی نیز برخوردار می باشند.

طراحی دیوارهای داخلی نیز از جمله موارد چشم نوازی است که می بایست با تمامی جزئیات خود در طراحی ویلا مورد عنایت واقع گردد. اگر بخواهیم تمامی اصول طراحی ویلا در دکوراسیون داخلی را رعایت کنیم؛ می بایست به تمامی مواردی از جمله: نورپردازی مدرن و خیره کننده، بهره مندی از نور خورشیدی در داخل ویلا، بکارگیری درب های بازشونده کشویی، رنگ آمیز سحرآمیز، بهره مندی از کاغذ دیواری  و…. با تمامی جزئیات ریز و درشت خود توجه داشت تا در نهایت با طراحی سحرآمیز ویلا تمامی نگاه ها را مسحور زیبایی و کارایی خود کرد.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

معماری و طراحی فضای خارجی ویلا

افزون بر طراحی داخلی ویلاها می بایست به طراحی فضای خارجی ویلاها نیز بسیار توجه و عنایت داشت. شاید یکی از مهمترین اهداف معماری فضای خارجی ویلاها را بهره وری از دل طبیعت و ایجاد محیطی سرسبز و آرامش بخش دانست.

بنابراین برای پیشبرد این امر تا حد امکان بایستی فضای خارجی ویلاها را توأم با وجود انواع آلاچیق ها، باربیکیوها، استخر، پاسیو، انواع گل و گیاه و درخت و… در نظر گرفت که از جمله مهمترین اصول طراحی ویلا از نظر معماری نمای خارجی آن ها به شمار می روند که در نوع خود تأثیر شایان توجهی در زیبایی و خیره شدن دیگران به آن دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.