دکوراسیون و بازسازی ساختمان در سبک های ایرانی

ساخت ویلا،طراحی ویلا
راهنمایی جامع در راستای پایه و اصول طراحی ویلا
مرداد ۱۸, ۱۳۹۸
ساخت ویلا،طراحی ویلا
دقت عمل و ظرافت کاری در خصوص ساخت ویلا در زمین شیب دار
مرداد ۳۰, ۱۳۹۸

دکوراسیون و بازسازی ساختمان در سبک های ایرانی

بازسازی ساختمان

 دکوراسیون داخلی در ایران و طراحی دکوراسیون و بازسازی ساختمان دارای قدمت و پیشینه ای خاص است. ایرانی ها دارای فرهنگ و آداب و رسوم و عقاید مذهبی خاص هستند که در طراحی دکوراسیون و بازسازی ساختمان ایرانی تاثیر زیادی دارد. هم اکنون در روزهایی که دکوراسیون داخلی با پیشرفت های قابل توجهی روبرو است در ایران نیز استفاده و ترکیب دکوراسیون مدرن و سنتی بسیار همه گیر شده است و استفاده از طرح های جدید و نو  باعث شده است که ایرانی ها نسبت به گذشته با تغییرات زیادی در طراحی دکوراسیون و بازسازی ساختمان روبرو شوند.

طراحی دکوراسیون و بازسازی ساختمان در سبک های ایرانی:

طراحی اولین پلنی است که از یک خانه رسم خواهد شد. طراحی شامل موارد زیادی است در بازسازی ساختمان این نوع طراحی ها کاملا مورد توجه قرار می گیرد. طراحی نما یا محوطه ها در سبک های ایرانی و یا سبک هایی که پیشرفته هستند همانند سبک های ایرانی مدرن و کلاسیک که بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

اینکه شما برای دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان نیاز به طرح های بیرونی و درونی دارید حتی برای چیدمان دکوراسیون داخلی ساختمان نیاز به طرح هایی داریم که بر روی رنگ ها و نحوه چیدمان مبلمان و رنگ آمیزی اتاق ها و انواع پرده ها طرح های خاصی وجود دارد.

مراحلی که در دکوراسیون و بازسازی ساختمان بکار می رود:

ابتدا باید در بازسازی ساختمان به زیرسازی پرداخت. باید به انتخاب مصالح بپردازید از نکته های مهم این است که مصالحی انتخاب شود که دارای طول عمر بالایی هستند چه انچه در کف پوش یا لوله ها و یا سیم کشی ها انتخاب می شود و یا اگر شما از تاسیساتی برای بخش درونی ساختمان استفاده می کنید آنچه که مربوط به لکه گیری ها و استفاده از مواردی برای پوشش دادن زیبا به دیوارها انجام می گیرد باید کاملا مورد بررسی قرار گرفته و همه این موارد باید تعویض و از نو بازسازی شوند.

انجام نازک کاری ها و برش های زیبا در سطح ساختمان که باید با ظرافت و زیبایی هرچه تمام تر و به شکل مدرنی صورت گیرد. در دکوراسیون و بازسازی ساختمان بخش نازک کاری بسیار اهمیت دارد و معمولا باعث می شود در کل دید ساختمانی جدید را در ذهن ها تداعی کند.

انواع دکوراسیون و بازسازی ساختمان:

ابتدا باید بیان کنیم که بازسازی مربوط به اماکن عمومی و ساختمان های مسکونی صورت می گیرد در مورد اماکن عمومی باید مشاهده کرد که ساختمان های اداری به طور مثال معمولا از طراحی های بسیار قدیمی استفاده کرده اند و اولین چیزی که در این ساختمان ها مهم به نظر می رسد این است که تجهیزاتی که در این ساختمان ها بکار می رود باید کاملا تغییر کند.

دکوراسیون و بازسازی باید به شکل کاملا حرفه ای و به روز انجام شود حتی صندلی ها و مبلمان و تمامی مواردی که در ادارات یا اماکن عمومی سالیان زیادی است مورد استفاده قرار گرفته اند باید تعویض شوند. ادارات باید پارتیشن بندی شوند و این کار بیشتر برای راحتی افرادی که در اماکن عمومی به شکل روتین کار می کنند صورت می گیرد و باعث جلب نظر ارباب رجوع نیز خواهد شد.

باید بافت های فرسوده کاملا بازسازی شوند و هم چنین رنگ ها و دکوراسیون و تمامی موارد قدیمی جایگزین شوند. بازسازی محوطه ها در اماکن عمومی نیز بسیار تاثیر گذار است و این کار باعث می شود از لحاظ روانشناسی نیز بر روحیه کارمندان تاثیر مثبت داشته باشد.

بازسازی ساختمان های مسکونی:

ساختمان های مسکونی که حداقل هر چند سال یک بار نیاز به تغییرات زیادی دارند. اینکه شما بخواهید به روز عمل کنید و دکوراسیون داخلی خود را تغییر دهید با روحیه شما نیز هماهنگ خواهد شد.

شما می توانید از سبکهای مدرن و کلاسیک برای دکوراسیون و بازسازی ساختمان خود استفاده کنید. معمولا در ساختمان های مسکونی تغییرات آنقدر هم زیاد نیست ولی در کل آنچه که نیاز به تغییر دارد، باید انجام شود.

نظر مهندس و معمار و فردی که در ساختمان زندگی می کند باید با هم هم خوانی داشته باشد. معمولا از طرح هایی استفاده می شود که چشم گیر و قابل توجه هستند.

ارتباط دکوراسیون و بازسازی ساختمان با همدیگر:

باید بدانید که تغییر دکوراسیون با بازسازی ساختمان دارای رابطه مستقیمی است زیرا هر دو با تغییر روبرو هستند. دکوراسیون و انواع سبک های ایرانی و کلاسیک و مدرن همه در باز سازی ساختمان تاثیرات مستقیم و بسیار موثری دارند ولی تنها می توان گفت اینکه چگونه این دو را باهم منطبق کنیم نیاز به علم خاص خود دارد.

معمولا با توجه به امروزی شدن و رو به رشد رفتن جهان امروزی باعث شده است افراد معمولا از مدرنیت و دکوراسیون و بازسازی ساختمان مدرن استفاده و تمایل بیشتری را نسبت به سبک های دیگر برای بکار گرفتن دکوراسیون مدرن دارا هستند. اما در دکوراسیون و بازسازی ساختمان از هر نوع سبکی می توان استفاده کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.