دقت عمل و ظرافت کاری در خصوص ساخت ویلا در زمین شیب دار

بازسازی ساختمان
دکوراسیون و بازسازی ساختمان در سبک های ایرانی
مرداد ۲۱, ۱۳۹۸
ساخت ویلا،طراحی ویلا
نحوه طراحی ویلا از ابتداء تا انتهاء
شهریور ۱, ۱۳۹۸

دقت عمل و ظرافت کاری در خصوص ساخت ویلا در زمین شیب دار

ساخت ویلا،طراحی ویلا

ساخت ویلا

شاید تجربه زندگی در ویلا و در دل جنگل آرزوی تک تک انسان ها و به ویژه دوستداران محیط زیست می باشد که در پی زیستن در دل طبیعت بکر و خوش آب و هوا همواره ماجراجویی می نمایند.

قبلا در خصوص طراحی ویلا و ساخت ویلا به سبک های مختلف سخن به میان آورده ایم؛ در این قسمت می خواهیم در خصوص یک نوع دیگر از انواع ویلاها اشارتی گذرا نماییم.

ساخت ویلا در زمین شیب دار عنوانی است که شاید ذهن خیلی ها را به چالش بیندازد و آن ها را به این فکر فرو ببرد که اصولا ساخت ویلا در زمین شیب دار صورت می پذیرد و فکری عملی است یا خیر؟ در پاسخ می بایست گفت با توجه به زمین های شیب دار زیاد در حاشیه رودخانه ها و فضاهای جنگلی که مناسب حال ساخت ویلا هستند، این فرآیند بسیار زیاد رخ می دهد.

پس

می توان گفت که ساخت ویلا در زمین شیب دار یکی از ترفندها و هنرآفرینی هایی است که از پس معماران فوق تخصص و هنرآفرینان ساخت ویلا بر می آید. لذا این فکر را در خصوص ساخت ویلا باید به فراموشی سپرد که اصولا مراحل ساخت ویلا همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم،

لزوما می بایست در زمین صاف و بدون هیچ گونه شیب و حاشیه ای صورت پذیرد؛ بلکه باید این نکته را نیز مدنظر داشت که گاهی اوقات معماران خبره و کارکشته دست به ساخت ویلاهایی در دل کوه و جنگل در حاشیه و پستی و بلندی های طراحی می کنند که تمامی نگاه ها را به سمت و سوی خود معطوف می دارد به طوری که با نگاه افکندن به آن هر فردی انگشت به دهان می ماند و به شیک بودن و ساخت ویلا در زمین شیب دار نهایت شگرفی خود را اظهار می نماید. برای اینکه بیشتر با ساخت ویلا در زمین شیب دار آشنا گردیم؛ لازم می آید که حتما ادامه مطلب را پیگیری نماییم.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

ساخت ویلا در زمین شیب دار

شاید بسیاری از افراد باشند که درصدد زیستن در ویلاهایی هستند که بر روی شیب یا دامنه کوه قرار گرفته باشد. حتما مایه شگفتی شما را نیز بر می انگیزد. همان طور که می دانید بسیاری از زمین های مناطق شمالی کشور معمولا به کوه ختم می گردند؛ لذا بیراهه نیست که در برخی از شرایط شاهد ساخت ویلا در زمین شیب دار باشیم.

اما در این خصوص می بایست به ذکر چندین نکته بپردازیم که خالی از لطف نیست و حتما شما  نیز از این اطلاعات سرچشمه خواهید گرفت. اولین نکته ای که در خصوص ساخت ویلا در زمین شیب دار وجود دارد؛ این مسئله است که قیمت تمام شده ساخت ویلا در زمین شیب دار ممکن است برای افراد گران قیمت تر از ساخت ویلا در زمین صاف و مسطح باشد. دلیل این مدعی این است که سازه هایی که در زمین شیب دار مورد کاربست واقع می گردد، معمولا نیازمند به تراکم بالای مصالح ساختمانی است.

به تعبیری دیگر در ساخت ویلا در زمین شیب دار مصالح بیشتری مورد کارایی واقع می گردد. چرا که اصولا ساخت ویلاها تحت چنین شرایطی می بایست با مقاومت مصالح بیشتری طراحی گردد که این امر نسبت به مصالح بکار گرفته شده در زمین صاف و هموار بیشتر نمود می یابد. مسلما هر چه مصالح بکار گرفته شده در راستای مقاومت سازی ویلاها بیشتر باشد، قیمت تمام شده نیز به تبع آن بیشتر خواهد شد.

در این راستا انتخاب نوع ضخامت مصالح نیز در ساخت این نوع از ویلاها بسیار حائز اهمیت می باشد.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

مصالح بکار گرفته شده در ساخت ویلا در زمین شیب دار

نکته قابل ذکر در خصوص ساخت زمین تحت چنین شرایطی، دقت عمل بیشتر در خصوص انتخاب مصالح مورد نیاز بر حسب نوسانات آب و هوایی در مناطقی است که خواهان ساخت ویلا در زمین شیب دار در آن مناطق هستیم.

چرا که نوع مصالح مصرفی در این مناطق ممکن است بر سیستم تهویه و رطوبت داخلی منازل تأثیرگذار باشد. بنابراین ضخامت خیلی بالاتر از استاندارد و یا خیلی پایین تر از آن ممکن است بر کیفیت هوای داخلی تأثیر سویی نهد.

همواره توصیه می گردد با توجه به اهمیت بالای ساخت ویلا در زمین شیب دار اجرای این فرآیند را به هر کسی نسپرده و تا حد امکان برای ساخت چنین نوع از ویلاهایی می بایست با کادری مجرب و مهندسی شده در پیشبرد عملیات ساخت ویلا در زمین شیب دار با در نظر داشتن تمامی نکات مهندسی شده و رعایت شده طبق استاندارد جهانی می بایست مرحله به مرحله روند ساخت ویلا را با دقت نظر و ظرافت کاری ویژه ای بکار بست تا در نهایت تمامی مراحل ساخت به بهترین شکل خود به پیش رود.

سرآخر به این نتیجه دست خواهیم یافت که اصولا ساخت ویلا در زمین شیب دار در مناطق کوهستانی امری شایع است که در مناطق شمالی کشور شاهد آن هستیم. اگر به طراحی و ساخت این نوع از ویلاها خوب نظر افکنده شود؛ شاهد زیبایی خیره کننده این نوع از ویلاها خواهیم بود که چگونه در دل کوه و جنگل چنین ویلای شکیلی بنا گشته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.