بازسازی ساختمان ها به چه صورت انجام می پذیرد؟

ساخت ویلا،طراحی ویلا
آشنایی با نکات مهم جهت ساخت ویلا در زمین شیب دار
اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۹
ساخت ویلا،طراحی ویلا
آشنایی با سبک های مختلف طراحی ویلا از نظر تعداد طبقات
خرداد ۲, ۱۳۹۹

بازسازی ساختمان ها به چه صورت انجام می پذیرد؟

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان ها به چه صورت انجام می پذیرد؟

بازسازی ساختمان ها امروزه سبب شده که افراد علاوه بر زندگی در منازل مورد علاقه و قدیمی خود بتوانند از دکوراسیون ها و محیط های به روز استفاده کنند. به طور کلی امروزه بازسازی و نوسازی ساختمان ها به افراد این امکان را می دهد که بدون تغییر در محل زندگی خود، شرایط و محیط زندگی خود و خانواده خود را به نحو احسن تغییر دهند. به این ترتیب می توانند در یک محیط قدیمی حس تازگی و شادابی ایجاد کرده و لحظات خود را خاطره انگیز کنند.

گاهی اوقات پیش می آید که در طراحی گذشته ساختمان ها از فضای ساختمان به خوبی استفاده نشده و افراد به دلیل نبود فضای کافی مجبور هستند که محل زندگی خود را برای دستیابی به محل مناسب جابجا کنند. اما امروزه بازسازی ساختمان ها به افراد این امکان را می دهد که در محل زندگی خود فضای مناسبی را ایجاد کرده و زندگی تازه ای را آغاز کنند. اما بازسازی منازل مسکونی و به طور کلی ساختمان ها به چه نحوی انجام می پذیرد؟

نکاتی که پیش از بازسازی ساختمان باید به آن توجه کرد!

تامین منابع مالی

همانطور که میدانید هر نوع بازسازی ساختمان اعم از تغییرات کوچک تا بزرگ هزینه هایی را به دنبال دارد. این هزینه ها عموما صرف دستمزد، خرید مواد اولیه، خرید لوازم و بسیاری از موارد دیگر می شود. تامین منابع مالی لازم و تخصیص اعتبار به آن ها سبب می شود که کار بازسازی با سرعت بیشتری انجام بپذیرد.

تهیه مسکن موقت

به طور کلی در ساختمان های قدیمی برای نوسازی و بازسازی ساختمان احتمال تخریب بسیار بالاست بنابراین ممکن است روند بازسازی با گرد و خاک و به طور کلی تخریب همراه باشد. به این ترتیب امکان زندگی در چنین محیطی کاهش پیدا می کند. به همین دلیل اکثر کارشناسان نوسازی و بازسازی ساختمان ها با توجه به شرایط ساختمان، به مالکین پیشنهاد می کنند که پیش از شروع روند بازسازی، مسکن موقتی را پیش از شروع مراحل بازسازی ساختمان مهیا کنند.

بررسی نقشه های قدیمی ساختمان ها

بازسازی ساختمان

شکل: نکاتی که پیش از بازسازی ساختمان ها باید به آن توجه کردیکی از عواملی که پیش از بازسازی و نوسازی ساختمان ها باید به آن توجه گردد، وجود قنات، چاه و نشست زمین است. در صورتی که در نزدیکی ساختمان مورد نظر قنات یا چاهی وجود داشته باشد احتمال نشست ساختمان افزایش پیدا می کند. به همین دلیل در هنگام بازسازی ساختمان ها باید اقدام پیشگیرانه انجام شود.

مراحل بازسازی و نوسازی ساختمان

به طور کلی به منظور بازسازی ساختمان ها عملیات های گوناگونی انجام می شود. این عملیات ها با توجه به طول عمر ساختمان و نوع طراحی به کار رفته در آن بسیار متفاوت هستند. به طور کلی عملیات بازسازی ساختمان ها شامل تغییرات جزئی در منازل مسکونی مانند رنگ کردن دیوار ها، اضافه کردن کمد ها، قفسه کتاب و تعمیر و تعویض تاسیسات ساختمان ها و نیز تغییرات کلی و هزینه بر مانند جابجایی دیوار ها، اضافه کردن داکت ها، تغییر در سیستم تهویه منازل و بسیاری از تغییرات دیگر را شامل می شود. به طور کلی برای بازسازی ساختمان باید مراحل زیر طی گردد:

شروع تخریب بر اساس نقشه های جدید

به طور کلی شرکتی که وظیفه بازسازی و نوسازی ساختمان را بر عهده گرفته است، به منظور پیشرفت و افزایش کار، نقشه هایی را طراحی کرده است. گاهی اوقات مطابق با این نقشه ها باید بخش از ساختمان ها تخریب گردد. این تخریب می توانند شامل جابجایی دیوار، تخریب چارچوب در و تعویض درب ساختمان و بسیاری از موارد دیگر باشد.

بررسی وضعیت ساختمان

زمانی که تغییرات بزرگ و عملیات تخریب در ساختمان ها انجام می شود، گاهی اوقات شرکت برای ساخت مجدد بخش های حذف شده ناچار به تقویت زیرساخت های موجود است. اینکار عمدتا باید تحت نظر مهندسین ناظر و نظر کارشناسان صورت بپذیرد.

بازسازی ساختمان

شکل: اهمیت بازسازی ساختمان ها

شروع فرآیند بازسازی ساختمان

پس از آنکه تمام جوانب ساختمان و زیرساخت های آن تعیین بررسی گردید، فرآیند بازسازی ساختمان شروع می گردد. برای شروع فرآیند بازسازی و نوسازی ساختمان ها عمدتا شرکت ها از نیرو ها و افراد مجرب استفاده می کنند. این نیرو ها تمام فرآیند عملیاتی ساختمان ها را متناسب با نقشه های طراحی شده، اجرا می کنند. در این مرحله زیر ساخت های لازم برای شروع فرآیند نازک کاری ساختمان آماده می شود.

نازک کاری

پس از آن که تغییرات بزرگ شامل جابجا کردن دیوار ها و عملیات تخریبی و تقویتی ساختمان ها به اتمام رسید، نوبت به اجرای عملیات نازک کاری ساختمان ها می رسد. در فرآیند نازک کاری ساختمان ها عمدتا به زیباسازی محیط داخلی و حتی خارجی ساختمان ها پرداخته می شود. به جرات می توان گفت که فرآیند نازک کاری از جمله مهمترین فرآیندهای بازسازی ساختمان ها به شمار می روند. اکثر هزینه های مربوط به بازسازی و نوسازی ساختمان ها در این بخش صرف خرید قطعات و تجهیزات زینتی می شود. به طور کلی در این بخش، عملیات هایی از قبیل رنگ کاری دیوار های ساختمان، کاغذ دیواری، استفاده از سیستم نورپردازی مناسب، اجرای کناف و بسیاری از کارهای دیگر انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.