ایده هایی برای بازسازی ساختمان

ساخت ویلا،طراحی ویلا
نحوه طراحی ویلا از ابتداء تا انتهاء
شهریور ۱, ۱۳۹۸
بازسازی ساختمان
آشنایی با اهداف مختلف جهت نوسازی و بازسازی ساختمان
شهریور ۸, ۱۳۹۸

ایده هایی برای بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

پروژه بازسازی ساختمان از دیرباز در میان ما ایرانی ها رواج داشته است. این پروژه به خصوص با نزدیک شدن سال نو در ذهن بسیاری از ایرانی ها شکل می گیرد. همیشه تغییرات مثبت در زندگی می تواند شور و شعف ما را برای ادامه زندگی و پیش بردن به سمت اهداف تعالی که در ذهن داریم پیش ببرد، یکی از این تغییرات مثبت در زندگی، بازسازی ساختمان است، موضوعی که از اهمیت زیادی برخوردار است و برای این که بتوان بهترین ایده را برای این پروژه در نظر گرفت پیشنهاد می کنیم ادامه این مطلب را با دقت مطالعه بفرمایید.

نکاتی در جهت بازسازی ساختمان

اکثر این بازسازی در قسمت داخلی ساختمان رقم می خورد. موضوعی که بسیار اهمیت دارد این گزینه است که با کم ترین هزینه بتوانیم بیشترین تغییر را در محیط زندگی خود ایجاد کنیم،

گاهی اوقات با صرف هزینه های زیاد شاهد آن هستیم که آن چنان تغییری در محل زندگی ما اتفاق نیفتاده و این می تواند موضوع مهمی باشد چون هدف اصلی ما در جهت بازسازی ساختمان، ایجاد تغییراتی هم سو با فکر و اندیشه ماست. گاهی اوقات هم پروژه بازسازی مربوط به کل ساختمان می شود و این بستگی به بودجه ای دارد که مالک ساختمان آن در نظر گرفته است.

بازسازی ساختمان

بهترین ایده ها برای بازسازی ساختمان

ایده ها برای بازسازی ساختمان می تواند متنوع باشد، این اصل به قسمتی از ساختمان برمی گردد که می خواهید بازسازی را بر روی آن انجام دهید. پس شما را دعوت به ادامه خواندن این مقاله می کنیم.

اولین ایده در بازسازی ساختمان این نکته است که می خواهید رنگ و لعاب دیوار منزل خود را عوض کنید، به مالکانی که زمان زیادی را در جهت رنگ کردن ندارند، پیشنهاد می کنیم از گزینه هایی مانند کاغذ دیواری استفاده کنند که هم استفاده و نصب آن راحت تر است و هم این که به دلیل تنوع در رنگ و شکل، می توانید تغییرات مهم و سراسری را در محیط داخلی ساختمان خود ایجاد کنید، فقط کافی است که در این زمینه سلایق خود را با نظرات کارشناسان و مشاورین هماهنگ کنید.

یکی از مهم ترین بخش های داخلی یک ساختمان، که برای پروژه بازسازی ساختمان، می بایستی در نظر داشته باشیم، آشپزخانه است. قسمت آشپزخانه یک ساختمان باید بر اساس مدل روز تغییر پیدا کند، به فرض مثال اگر آشپزخانه شما قدیمی و به نوعی close است می توانید از ایده open استفاده کنید و محیط آشپزخانه خود را باز نگه دارید. این ایده می تواند بهترین استفاده را از فضاهایی که در آشپزخانه خود دارید ببرید، پس حتما پیشنهاد می کنیم برای اجرایی کردن این ایده از نظرات کارشناسان استفاده کنید.

اما

برای تغییرات در سرویس بهداشتی و حمام ساختمان می توانید با عوض کردن کاشی و سرامیک و هم چنین شیرآلات آن، پروژه بازسازی ساختمان خود را به بهترین شیوه ممکن پیش ببرید. اجرا کردن این ایده علاوه بر افزایش زیبایی کار، موجب افزایش ایمنی ساختمان می شود،

گاهی اوقات به دلیل استهلاک شیرآلات ساختمانی و یا فرسوده شدن کاشی و سرامیک، نیاز است که آن ها را تعویض کنیم. پیشنهاد می شود هر ۱۰ سال یکبار این ایده را در ساختمان خود اجراء کنید تا هم محیط داخلی ساختمان شما تغییر پیدا کند و هم این که ایمنی و بهداشت را افزایش دهید.

یکی دیگر از ایده ها که امروزه در پروژه بازسازی ساختمان، کاربرد بسیار زیادی دارد، عوض کردن کفپوش خانه است. گاهی اوقات به دلیل پکیج کاری ساختمان نیاز است که حتما از یک مدل از کفپوش در ساختمان خود استفاده کنیم، اما گاهی اوقات بنابه سلیقه خود یکی از این کفپوش ها را انتخاب می کنیم، در حال حاضر مناسب ترین و بهترین گزینه برای تعویض کف پوش ساختمان، همان پارکت است که اتفاقا هزینه زیادی را هم برای تعویض می طلبد.

اما

اگر بودجه کافی برای این کار ندارید می توانید از طرح هایی استفاده کنید که شبیه به پارکت است اما خود پارکت نیست و تنها شکل ظاهری آن به مانند کف پوش پارکت است. استفاده کردن از این کف پوش ها علاوه بر زیبایی، استهلاک را نیز به کم ترین میزان ممکن می رساند و این مساله می تواند در کاهش هزینه های اضافی بسیار موثر واقع شود.

اما ایده آخر، تعویض و تعمیر تاسیسات ساختمان است که این موضوع تنها برای صرفه جویی در مصرف انرژی ساختمان به کار می رود و هیچ ارتباطی به زیباسازی ساختمان ندارد. پس در اجرای پروژه بازسازی ساختمان این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است که زیبایی را با کیفیت کار ادغام کنیم.

 بازسازی ساختمان

عوامل موثر بر هزینه بازسازی ساختمان

عوامل زیادی در هزینه بازسازی ساختمان موثر است، این عوامل هر کدام می تواند قیمت بازسازی ساختمان را تعیین کند. یکی از مهم ترین این عوامل این گزینه است که چه متریال و یا موادی را برای پروژه بازسازی در نظر گرفته اید. جنس مواد به کار گرفته شده از اهمیت زیادی برخوردار است و به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای انتخاب بهترین مواد به کار گرفته شده در پروژه بازسازی شما حتما از نظرات کارشناسان و مشاورین ما در این زمینه بهره مند شوید.

اما موضوع دوم که در هزینه بازسازی ساختمان تاثیر گذار است، منطقه جغرافیایی می باشد که  در آن جا ساکن هستید، اگر در تهران و بالاشهر زندگی می کنید بدون شک هزینه به مراتب بیش تری را باید پرداخت کنید تا این که در مرکز و یا جنوب شهر باشید. تمامی این عوامل در هزینه های بازسازی تاثیر گذار است و پیشنهاد می شود که در این زمینه حتما با ما تماس بگیرید.

بازسازی آشپزخانه

همان طور که در بالا اشاره کردیم، آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های هر منزل است و به خصوص بانوان ایرانی اوقات زیادی را در آن جا سپری می کنند، پس چه بهتر است این بخش از محیط منزل را طوری تغییر دهیم که در آن جا احساس خستگی و یا اضطراب شکل نگیرد.

معمولا در پروژه بازسازی ساختمان برای تغییر در آشپزخانه قدیمی، دیوار آن را تعویض و یا تعمیرمی کنند، این موضوع می تواند فضای بسته آشپزخانه را تبدیل به فضای باز کند و به همین دلیل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

هم چنین پارامترهای مهم دیگری در بازسازی آشپزخانه وجود دارد. این که از مناسب ترین کابینت استفاده کنیم که با دیگر لوازم آشپزخانه از نظر شکل و رنگ هم خوانی داشته باشد نیز موضوع بسیار مهمی است که می بایست بدان توجه کنیم.

هم چنین تعویض شیرآلات آشپزخانه و یا سینک ظرفشویی نیز می بایست در دستور کار ما قرار گیرد که به بهترین شکل ممکن بتوانیم از آن ها استفاده کنیم.

بازسازی سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی یکی از مهم ترین بخش های یک ساختمان است که با اندکی تغییرات در آن جا می توانیم هم هزینه های اجباری تعمیرات شیرآلات را کاهش دهیم و هم این که ایمنی را چند برابر کنیم.

گاهی اوقات هزینه های تعمیرات در این بخش از ساختمان آن قدر زیاد می شود که آرزو می کنیم از قبل برای تعویض آن ها اقدام می کردیم، پس این بخش از ساختمان یکی از گزینه هایی است که در پروژه بازسازی ساختمان، اهمیت زیادی دارد. به یاد داشته باشید که برای تعویض شیرآلات و یا کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی حتما می بایست از نظرات کارشناسان و مشاورین بهره بگیرید تا مناسب ترین آن ها را در این زمینه انتخاب کنید.

بازسازی کلی ساختمان

به سایر بخش های یک ساختمان که با تغییرات در آن می توان بهترین فضا را برای خود ایجاد کنیم نیز باید توجه داشته باشیم. گاهی اوقات تغییر و یا جابجایی دیوارهای حایل در محیط داخلی ساختمان، آن چنان تغییری را ایجاد می کند که احساس می کنیم کل خانه را از اول بازسازی کرده ایم،

پس حتما به این نکته توجه زیادی داشته باشید که با کم ترین هزینه بتوانید بیشترین استفاده را از بازسازی ساختمان ببرید. هم چنین تغییرات اساسی در محیط داخلی ساختمان از جمله تغییر کف پوش ها و نقاشی ساختمان نیز در زمره بازسازی ساختمان قرار می گیرد.

 بازسازی ساختمان

هزینه بازسازی ساختمان

کاهش هزینه بازسازی ساختمان

اما نکات بسیار مهمی در زمینه بازسازی ساختمان وجود دارد که با رعایت کردن آن ها می توانید هزینه های خود را چندین برابر کاهش دهید، هر مالک ساختمان باید زیرک و باهوش باشد و بداند که در چه فصلی از سال کدام بخش از ساختمان خود را تغییر دهد. در این زمینه مثالی خواهیم آورد تا شما عزیزان بهتر با این قضیه آشنا شوید.

فرض کنید فصل بارش و سرما است و شما می خواهید پروژه قیرگونی و یا ایزوگام، منزل خود را آغاز کنید، بدون شک در این فصل از سال انجام دادن این پروژه بسیار برای شما گران تمام می شود، چون در این فصل از سال و به دلیل مشغله بالای استاد کاران، نمی توانید به سادگی استادکار ماهری را در این زمینه پیدا کنید و اگر هم استاد کار ماهری گیر آورید و به همین دلیل مجبور می شوید:

برای

پیدا کردن یک استاد کار، دستمزد وی را چندین برابر کنید و این مساله می تواند در بالا بردن هزینه های شما تاثیر بگذارد. هم چنین حتما شنیده اید که با بالا رفتن تقاضا برای یک محصول، قیمت آن هم افزایش پیدا می کند، این مساله برای ایزوگام و یا قیرگونی نیز صادق است و در فصل سرد سال هزینه های مربوط به این محصولات نیز افزایش پیدا می کند.

در پروژه بازسازی ساختمان می بایست حتما آن را در بهترین وقت سال انجام دهید، هیچ موقع نقاشی ساختمان خود را به آخر سال و نزدیک عید نگذارید، چون بدون شک هزینه های  شما نیز در این زمینه چندین برابر می شود. هم چنین زحمت و دردسر این مورد در آخر سال نیز افزایش پیدا می کند که این اصلا نمی تواند برای مالک ساختمان ایده خوبی باشد. رعایت کردن این موارد می تواند شما را در کاهش هزینه های مربوط به بازسازی ساختمان کمک کند.

هم چنین مورد دیگری که در کاهش هزینه های مربوط به پروژه بازسازی ساختمان موثر است، قیمت گذاری نیروی کار به صورت پروژه ای است نه روزمزدی. این گزینه را با پیمانکار خود حتما مطرح کنید و بهتر است در این زمینه قرار دادی هم بسته شود. رعایت کردن این اصل نه تنها در این پروژه بلکه در تمامی پروژه های دنیا موجب کاهش هزینه های اضافی می گردد.

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

سیستم های سرمایش و گرمایش در بازسازی ساختمان

رعایت کردن نکاتی در هنگام نصب و اجرای لوله کشی ساختمان، می تواند بسیار مهم تلقی گردد. بسیاری از ساختمان های قدیمی نیاز به بازسازی ساختمان در زمینه نصب لوله کشی دارند چون که در قدیم لوله هایی مورد استفاده قرار می گرفتند که نهایتا عمر مفید آن ها ۱۰ سال بود.

اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی هم طریقه نصب لوله ها تغییر پیدا کرده و هم از موادی در ساخت این لوله ها استفاده شده که عمر مفید آن ها را بیشتر کرده است. در این متن به نکاتی اشاره می کنیم که در پروژه بازسازی ساختمان در ارتباط با نصب لوله کشی اهمیت زیادی دارد پس با ما همراه باشید.

  • موادی که برای ساخت لوله مورد استفاده قرار گرفته می بایست جاذب و بدون جرم گرفتگی باشد تا بتوان بهترین استفاده را از آن برد و در گذر زمان این لوله ها فرسوده نشوند.

  • در هنگام نصب و راه اندازی آبگرمکن ها و یا پکیج ها می بایست بیشترین دقت را ببریم و در این زمینه، استانداردهای مورد نیاز را برای نصب این وسیله ها تعریف کنیم تا از خطر انفجار آن جلوگیری شود.
  • فاصله بین لوله های مخصوص به آب سرد و گرم باید طوری باشد که زمان تبدیل آب سرد به گرم به کم ترین حد ممکن برسد. متاسفانه در بسیاری از خانه های قدیمی استاندارد مربوط به این فاصله رعایت نشده و باید حتما پروژه بازسازی ساختمان را برای این مورد انجام دهیم.

  • در بسیاری از ساختمان های قدیمی و در سیستم لوله کشی فاضلاب آن ها، از لوله ونت استفاده نشده و یا به روش صحیح نصب شده و این باعث ایجاد بوی بد در سرویس بهداشتی و حتی آشپزخانه منزل می گردد، پس برای از بین بردن این بوی بد بهترین کار این است که بازسازی ساختمان را در جهت نصب لوله ونت ساختمان و منزل خود به کار بگیریم.
  • با آمدن لوله های ۵ لایه که عمر مفید آن ها ۵۰ سال است می توانیم خیال خود را از هر نوع فرسودگی و یا نشتی آب به مدت ۵۰ سال راحت کنیم در حالی که در موارد قدیمی و با نصب لوله های فلزی که عمر مفید آن ها به بیشتر از ۱۰ سال قد نمی دهد و این موضوع می تواند برای ساختمان های قدیمی که پروژه بازسازی ساختمان خود را جدی نگرفته اند، نگران کننده باشد.

بازسازی ساختمان

پروژه بازسازی ساختمان

استفاده کردن از عایق لوله ها در بازسازی ساختمان

چرا استفاده از عایق لوله ها در پروژه بازسازی ساختمان این قدر اهمیت دارد؟ در واقع با استفاده از این موضوع می توانیم به مقدار قابل توجهی از هدررفت انرژی جلوگیری کنیم. هم چنین در ساختمان هایی که چندین طبقه دارد با استفاده از سیستم عایق کاری لوله ها، می توانیم از ترک خوردن دیوار ساختمان جلوگیری کنیم و این موضوع اهمیت بسیار زیادی برای ما خواهد داشت.

عایق کاری لوله های ساختمان معمولا در دو جا کاربرد دارد. این دو مکان سرویس بهداشتی و پشت بام منزل است. عدم عایق کاری در سرویس بهداشتی معمولا باعث نم گرفتگی می شود و این نم خود را به دیوار پشتی منتقل می کند و با رنگ کردن دیوار هم فایده ندارد و باید کنده کاری کنیم و عایق کاری لوله را انجام دهیم.

اما راه حل دیگری نیز برای حل این موضوع وجود دارد که احتیاجی به کنده کاری نباشد و آن استفاده از دیوارکوبهای pvc درمل پوسته شده است که مشکل نم گرفتگی دیوار را حل می کند اما موضوعی که برای این روش مهم می باشد این قضیه است که به هیچ عنوان بوی نم گرفتگی را از بین نمی برد.

اما

برای عایق کاری پشت بام منزل در پروژه بازسازی ساختمان از قیر یا ایزوگام استفاده می شود. استفاده کردن از قیر این مشکل را دارد که در فصل تابستان و با گرمای زیاد احتمال خمیر شدن آن وجود دارد و این نمی تواند اصلا برای ما مناسب باشد.

در حالی که برای ایزوگام پشت بام منزل چنین چیزی اصلا وجود ندارد و هم چنین عمر مفید آن بالا است. برای افزایش عمر مفید ایزوگام نیز نباید از اجسام تیز بر روی ایزوگام استفاده کنیم چون ممکن است سطح آن را خراب کند پس این نکات را برای عایق بندی پشت بام منزل خود به کار ببندید.

بدون شک موارد دیگری نیز در پروژه بازسازی ساختمان وجود دارد، اما به دلیل طولانی شدن مقاله و کمبود وقت از آوردن این موارد امتناع می ورزیم، در حالی که در این این مطلب به شکل کامل در خصوص مهم ترین ایده های مربوط به پروژه بازسازی ساختمان صحبت کردیم تا شما عزیزان بتوانید بهترین انتخاب را برای این کار در نظر بگیرید.

در این مقاله ابتدا به مهم ترین نکات در این زمینه اشاره کردیم، هم چنین پروژه بازسازی ساختمان را به چندین بخش تقسیم بندی کردیم و این که برای اجرای هر کدام از بخش ها می بایست چه نکاتی را مورد توجه قرار دهیم در مبحث آخر به موضوع مهم کاهش هزینه های مربوط به این پروژه اشاره کردیم، در ضمن نکاتی را در ارتباط با لوله کشی در پروژه بازسازی ساختمان بیان کردیم.

درآخر شما رو به تماشای فیلم بازسازی ساختمان توسط این مجموعه دعوت میکنم:

اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.