آشنایی هر چه بیشتر با طراحی و ساخت ویلای کلاسیک

بازسازی ساختمان
شناخت و بررسی روش های بازسازی ساختمان اداری
آبان ۶, ۱۳۹۸
شناخت و بررسی مراحل و روند بازسازی ساختمان
آبان ۲۰, ۱۳۹۸

آشنایی هر چه بیشتر با طراحی و ساخت ویلای کلاسیک

ساخت ویلا،طراحی ویلا

طراحی و ساخت ویلای کلاسیک امروزه از سبک های محبوب طراحی ویلا به شمار می آید که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. در واقع انتخاب این نوع سبک شکوه و عظمت خاصی را به ساختمان هدیه می کند. بد نیست بدانید که سبک طراحی و ساخت ویلای کلاسیک  برگرفته از عناصر معماری دوران کلاسیک یونان و روم می باشد. به جرات می توان گفت معماری کلاسیک که سبکی جهانی است یک طراحی بدون نقص و ایراد به شمار می آید. در واقع این نوع معماری در دوره های مختلف از شیوه های طراحی متفاوتی برخوردار بوده است.

آشنایی با عناصر طراحی و ساخت ویلای کلاسیک

بهتر است بدانید که در  طراحی و ساخت ویلای کلاسیک عناصر با ویژگی های مختلف به کار می رود. از اینرو با برخی از این ویژگی ها آشنا خواهیم شد.

ستون ها

 بهتر است بدانید که یکی از بارزترین و مهم ترین  ویژگی طراحی و ساخت ویلای کلاسیک ستون های بلند تزیین شده آن می باشد که در نماهای ورودی ویلاهای کلاسیک به طور چشمگیری مورد استفاده کاربران قرار می گیرد. استفاده از این نوع ستون ها دارای تاثیر بسیار چشمگیری در زیبایی ویلای مورد نظر می باشد از اینرو یکی از ملزومات به کار رفته در این نوع طراحی به شمار می آید.

سقف

یکی از نکات دیگری که در طراحی و ساخت ویلای کلاسیک باید مورد توجه قرار گیرد این است که این نوع ویلاها باید دارای سقف های بسیار بلندی باشند، زیرا این ویژگی به نوعی باعث عظمت و شکوه بیشتر ساختمان می شود. جالب است بدانید که در این نوع سقف ها امکان تعبیه سقف های کاذب و همچنین پنهان کردن دریچه های تهویه وجود خواهد داشت به دلیل اینکه گچ بری های زیادی بر روی سقف قراردارند.

نورپردازی

  یکی دیگر از ویژگی های به کار رفته در طراحی و ساخت ویلای کلاسیک نورپردازی آن می باشد. در این نوع سبک طراحی ویلا از لامپ های بسیار ملایم و خنثی استفاده  شده و نورپردازی آن به صورت کاملا قرینه سازی انجام شده است. بد نیست بدانید که در این سبک طراحی جهت نورپردازی از لوستر های دیوارکوب، لوستر های سنگین برنجی یا بلورین و آباژور استفاده می شود.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

(نمونه ای از طراحی و ساخت ویلای کلاسیک)

آشنایی با رنگ های مورد استفاده در  طراحی و ساخت ویلای کلاسیک

بهتر است بدانید که در طراحی و ساخت ویلای کلاسیک از هر رنگی نمی توان استفاده نمود، در واقع در این نوع طراحی بیشتر از رنگ های پخته و رنگ های خنثی جهت رنگ آمیزی قسمت های مختلف ویلا استفاده می شود. این موضوع خالی از لطف نیست بدانید که  فضای غالب ویلای کلاسیک باید یک یا دو رنگ داشته باشد.

همچنین طبق نظر کارشناسان و متخصصان در این زمینه رنگ های زرشکی، شیری، طلایی، سدری، برنزی، مشکی، قهوه ای، صورتی چرک و یشمی بیشتر مناسب و پرکاربرد هستند. لازم به ذکر است که  استفاده از رنگ مایه های چوبی تیره همچون بلوط، گیلاس، درخت گردو، چوب و ماهون جلوه ای فوق العاده زیبا و بی نظیری را به ساخت و طراحی ویلای کلاسیک می بخشد.

استفاده از کف پوش هایی از جنس درخت جنگلی، الوار هایی از جنس درخت سرو در سقف، لایه های چوبی در مبلمان و نرده هایی با جنس درخت گردو در راه پله سفید به نوعی تکمیل کننده فضای کلاسیک مورد نظر می باشد.

آشنایی با معیارهای مختلف طراحی و ساخت ویلای کلاسیک

معیار های مختلفی در  معماری کلاسیک وجود دارند  که با برخی از این معیارها به صورت مختصر آشنا خواهیم شد.

حاشیه های نرم

  کارشناسان و متخصصان در این زمینه بیشتر از خطوط منحنی جهت ایجاد احساس آرامش استفاده می کنند. در واقع در این نوع طراحی بهتر است مبلمان، بالشتک ها و کوسن ها نیز دارای انحنا باشند تا یک فضای کلاسیک زیبایی را در ویلای مورد نظر ایجاد کنند.

طرح و الگو کلاسیک

 از دیگر ویژگی هایی که در طراحی و ساخت ویلای کلاسیک مورد توجه قرار می گیرد استفاده از طرح گلدار، شطرنجی و راه راه در طراحی فضای خارجی و داخلی ویلا می باشد که باید به صورت اصولی مورد توجه طراحان و معماران قرار بگیرد. ترکیب اصولی این طرح ها زیبایی فضای مورد نظر را به طور چشمگیری افزایش می دهد.

تقارن

  ایجاد تقارن و نظم در بین تمامی قسمت های مختلف ویلا همچون مبلمان و تابلو ها، نقش و نگار های سقف و دیوار و فرش از دیگر ویژگی های مورد توجه در طراحی و ساخت ویلای کلاسیک به شمار می آید. اگر معماران و طراحان بتوانند این تقارن را بین اجزای مختلف ایجاد کنند موفق خواهند شد احساس آرامش خاصی را در فضای مورد نظر ایجاد کرده و زیبایی خارق العاده ای را به مکان مورد نظر هدیه کنند.

قرنیز و گچ بری

  در ساخت و طراحی  ویلای کلاسیک از گچ بری ها و  قرنیزهای زیادی استفاده شده است که برای زیباتر نشان دادن فضای مورد نظر بیشترین کاربرد و استفاده را دارد. بد نیست بدانید که عموما این گچ بری ها دارای رنگ های کلاسیک بوده و بیشتر سفید و عاجی شکل هستند.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

(نمونه ای از دکوراسیون در طراحی و ساخت ویلای کلاسیک )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.