آشنایی با ویژگی های ویلا با طرح سوئیسی

ساخت ویلا،طراحی ویلا
آشنایی با مراحل مختلف ساخت ویلا
مهر ۱۲, ۱۳۹۸
بازسازی ساختمان
آشنایی با تفاوت بین دو علم بهسازی و بازسازی ساختمان
مهر ۲۲, ۱۳۹۸

آشنایی با ویژگی های ویلا با طرح سوئیسی

ساخت ویلا،طراحی ویلا

ساخت ویلا با طرح سوئیسی یکی از جدیدترین ویلاهای پیش ساخته به شمار می آید. قطعات این نوع ویلای پیش ساخته را از قبل می سازند. سپس در محل مورد نظر این قطعات ساخته شده را بهم متصل می کنند. بهتر است بدانید که این نوع ویلا از مقاوت بالایی برخوردار می باشد. به طوری که در مقابل زلزله، سیل، آتش سوزی، نور خورشید و رطوبیت مقاوم است. همچنین این نوع ویلا در مقابل صدا، سرما و گرما عایق می باشد.

این نوع ویلاها را در فاصله زمانی کوتاهی می سازند و از وزن سبکی برخوردار هستند. ویلاهای پیش ساخته را در شکل های مختلف می سازند. برای مثال ویلای با طرح سوئیسی را به شکل حرف A انگلیسی می سازند.

لازم به ذکر است که ویلاهای پیش ساخته در دو نوع ثابت و متحرک ساخته می شوند. بنابراین می توانید این نوع ویلا را در هر شرایط اقلیمی و مکانی نصب کنید. قیمت ویلاهای پیش ساخته مانند ویلا با طرح سوئیسی نسبت به ویلاهایی که با فلز و بتن ساخته می شوند بسیار ارزان تر هستند.

تعریف سازه پیش ساخته

به سازه ای که آماده باشد و قابلیت انتقال از یک مکان به مکان دیگر را داشته باشد سازه پیش ساخته گفته می شود. این نوع سازه های پیش ساخته در ساخت انواع ساختمان های مسکونی و ویلا کاربرد دارند. بنابراین با توجه به نیاز و بودجه ایی که دارید می توانید از این سازه های پیش ساخته استفاده کنید.

بهتر است بدانید که امروزه استفاده از این سازه های پیش ساخته به دلیل قابلیت هایی خاصی که دارند رایج شده است. این سازه ها براساس سلیقه شما تغییر می کنند، همچنین از مقاومت بالایی برخوردار هستند. یکی از ویژگی هایی که باعث محبوبیت این نوع سازه ها از قبیل ویلا با طرح سوئیسی شده است مقرون به صرفه بودن آنها می باشد.

تاریخچه ویلاهای پیش ساخته

بهتر است بدانید که اولین ویلای پیش ساخته در سال ۱۱۶۰ ساخته شده است. سپس در قرن ۱۶ ساخت این نوع ویلا در هند رواج پیدا کرد. در قرن ۱۹ از این ویلاهای پیش ساخته جهت استراحت جانبازانی که از جنگ جهانی برگشته بودند استفاده کردند. همچنین استفاده از این نوع ویلاها در افراد متوسط آمریکایی هم گسترش پیدا کرد.

ویژگی های ویلا پیش ساخته

ویلاهای پیش ساخته مانند ویلا با طرح سوئیسی از قبل آماده و تهیه می شوند. این نوع ویلاها از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه هستند. از ویژگی های بارز ویلاهای پیش ساخته سبکی آن ها می باشد. به دلیل همین سبکی از قابلیت حمل راحتی برخوردار هستند.

مصالحی که در ساخت این نوع ویلاها استفاده شده است مقاومت بالایی دارند. به طوری که در برابر عوامل و حوادث طبیعی ایمن می باشند. یکی دیگر از ویژگی های بارز این ویلاها برای مثال ویلا با طرح سوئیسی این است که در شرایط و مناطق مختلف قابل نصب هستند.

هزینه ویلا با طرح سوئیسی

هزینه این نوع ویلا به عوامل مختلفی بستگی دارد. از عوامل مهم تاثیر گذار بر قیمت این ویلا مشخصات فنی آن می باشد. متقضیان این نوع ویلاها می توانند مشخصات فنی مورد نظر خود را به شرکت سازنده اعلام کنند. شرکت هم با توجه به مشخصاتی که به آن ها اعلام شده است قیمت ویلا را مشخص خواهند کرد.

یکی از عوامل بسیار مهم در هزینه ویلا ابعاد آن می باشد. به طوری که هر چه ابعاد ویلا بیشتر باشد هزینه آن هم افزایش پیدا خواهد کرد. جنس مواد بکار رفته در ساختار ویلا از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت آن می باشد. هر چه جنس مواد بکار رفته با کیفیت و مرغوب باشد قیمت ویلا گران تر خواهد شد. بنابراین می توان گفت رنج قیمت ویلا با طرح سوئیسی براساس عوامل مختلف، متفاوت خواهد بود.

امکانات ویلای با طرح پیش ساخته

ویلاهای پیش ساخته انواع مختلفی دارند، به همین دلیل از امکانات متفاوتی برخوردار هستند. در اینجا به برخی از این امکانات اشاره خواهیم کرد.

درب ورودی ضد سرقت: در برخی از ویلاهای پیش ساخته برای افزایش امنیت از درب ورودی ضد سرقت استفاده می کنند. بهتر است بدانید که استفاده از این نوع درب ورودی علاوه بر امنیت باعث افزایش نمای ظاهری ویلا خواهد شد.

تراس ورودی: در بعضی از ویلاها مانند ویلا با طرح سوئیسی برای ایجاد محل مناسب جهت کفش کن از تراس ورودی استفاده می کنند.

پنجره های دو جداره: برای ایجاد آرامش و عایق صدا و انرژی در ساخت ویلای پیش ساخته از پنجره دوجداره استفاده می شود.

آشپزخانه: استفاده از آشپزخانه در ویلا با توجه به سلیقه مشتری متفاوت خواهد بود.

سرویس بهداشتی: از دیگر امکاناتی که در ویلاهای پیش ساخته استفاده می شود سرویس بهداشتی می باشد. می توانید سرویس بهداشتی را با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید.

اتاق نشیمن: در ویلاهای پیش ساخته مانند ویلا با طرح سوئیسی جهت قرار گیری مبلمان، تلویزیون و دیگر وسایل اتاق نشیمن استفاده می شود.

اتاق خواب: از دیگر امکانات ویلاهای پیش ساخته اتاق خواب می باشد. بسته به سلیقه شما تعداد اتاق خواب های ویلا متفاوت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.