آشنایی با نکات و فاکتورهای مهم جهت بازسازی ساختمان کلینیک پزشکی

ساخت ویلا،طراحی ویلا
آشنایی با فاکتورهای موثر جهت انتخاب سقف در ساخت ویلا
بهمن ۴, ۱۳۹۸
بازسازی ساختمان
آشنایی با نکات مهم و ضروری شغل بازسازی ساختمان
بهمن ۱۸, ۱۳۹۸

آشنایی با نکات و فاکتورهای مهم جهت بازسازی ساختمان کلینیک پزشکی

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان کلینیک پزشکی را باید به صورت اصولی و با دقت خاصی انجام داد. برای بازسازی این نوع از ساختمان ها بهتر است با کارشناسان و روانشناسان مشاوره لازم را داشته باشید تا بتوانید علاوه بر اینکه فضای زیبا و منحصر بفردی را خلق  نمایید، محیطی آرام و دلنشین را برای بیماران خود رقم بزنید. نکته قابل توجه این است که برای انجام این کار باید از متخصصان کارآزموده کمک بگیرد تا بهترین نتیجه ممکن را کسب نمایید.

آشنایی با نکات مهم جهت بازسازی ساختمان کلینیک پزشکی

از آنجا که افراد با ویژگی های خاصی جهت درمان به کلینیک های پزشکی مراجعه می کنند از اینرو بهتر است کلینیک دارای فضای زیبا، آرام و دلنشین باشد. بنابراین در صورتی که سال های زیادی از عمر ساختمان گذشته باشد باید نبست به بازسازی و تعمیر آن اقدام نمود، تا با استفاده از یکسری تغییرات اصولی آن را به فضا و محیطی دلنشین برای بیماران تبدیل کرد. از اینرو با برخی از نکات مهم جهت بازسازی کلینیک های پزشکی آشنا خواهیم شد.

بازسازی ساختمان

(نمونه ای از بازسازی ساختمان پزشکی)

بازسازی ساختمان مطابق با کاربردهای کلینیک

اولین نکته جهت بازسازی ساختمان کلینیک پزشکی این است که با توجه به کاربرد آن اقدام به تعمیر و بازسازی آن نمود. زیرا کلینیک های پزشکی در زمینه های مختلفی جهت بهبود حال بیماران دایر می شوند. از دیگر مواردی که در بازسازی ساختمان کلینیک پزشکی مورد توجه قرار می گیرد رده سنی مراجعه کنندگان آن می باشد. برای مثال در صورتی که مراجعه کنندگان کلینیک کودکان هستند باید متناسب با روحیه آن اقدام به بازسازی و تعمیر کلینیک نمود، همچنین از رنگ های شاد برای طراحی و رنگ دیوارهای مختلف آن استفاده کرد. از طرفی در طراحی و معماری این کلینیک باید طراحی ها را به گونه ای در نظر گرفت که برای سرگرم شدن بچه ها مناسب و ایده آل باشد.

همچنین باید با توجه به حال بیماران مسیرهای متناسب با حال و وضعیت عمومی آن ها را انتخاب و طراحی نمود. برای مثال اگر بیماران یک مطب افراد نابینا هستند بهتر است یک درب خروجی به داخل ساختمان به گونه ای طراحی شود که بیماران به راحتی رفت و آمد کنند.

شناسایی نیازهای کلینیک جهت بازسازی ساختمان کلینیک

از دیگر نکات مهم جهت بازسازی ساختمان کلینیک پزشکی در نظر گرفتن نیازها و توقعات پزشکان و مراجعه کنندگان می باشد. در بازسازی ساختمان پزشکی باید یک فضای آزاد و دلنشین برای مراجعه کنندگان در نظر گرفته شود. در واقع ایجاد این فضا با قرار دادن تعدادی صندلی مانع از هرج و مرج و بی نظمی در محیط مورد نظر می شود. همچنین جداسازی اتاق پزشک و سالن انتظار از آلودگی صوتی  میان مراجعه کنندگان با پزشک و دستگاه های مختلف به نوعی جلوگیری می کند.

ایجاد حس شادابی و روحیه با بازسازی ساختمان کلینیک پزشکی

بهتر است بدانید در کلینیک ‌های پزشکی ایجاد حس مثبت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در واقع با به وجود آوردن این حس به راحتی می توانید حس نگرانی و تشویش را از بیمار دور کرد. از دیگر نکات مهم این است که پرسنل کلینیک باید از انرژی مثبت و خوبی برخوردار بوده تا به راحتی قادر باشند بیماران را برای درمان راهنمایی و مشاوره کنند.

از دیگر فاکتورها و نکات مهمی که برای کلینیک ‌های پزشکی باید با دقت خاصی مورد توجه قرار گیرد، سیستم تهویه اتاق ‌ها است. از اینرو در صورتی که کلینیک شما فاقد یک سیستم مناسبی جهت تهویه هوا باشد در مرحله بازسازی ساختمان کلینیک پزشکی بهتر است در این مورد با کارشناس و مرمتگر خود مشورت لازم  را داشته باشید. تا در صورت امکان یک تهویه مناسب را برای فضای شما ایجاد نمایند.

برای بازسازی ساختمان کلینیک پزشکی

ایجاد یک فضای سبز ایده‌ ای مناسب و ایده آل است. زیرا وجود یک فضای سبز در روحیه افراد دارای تاثیر بسیار زیادی می باشد. این فضای سبز را به راحتی می‌توانید با قرار دادن گلدان‌های تزیینی زیبا در راهروی ساختمان ایجاد نمایید و یا اینکه در حیاط ساختمان فضایی سبز در  احداث کنید.  لازم است برای هر چه بهتر انجام دادن این کارها با کارشناسان و متخصصان در این زمینه مشورت های لازم را داشته باشید.

بازسازی ساختمان

(نمونه ای از بازسازی ساختمان پزشکی)

در حالت کلی طراحی و معماری داخلی ساختمان‌ های پزشکی به دقت و توجه بسیار زیادی نیاز دارد. همچنین جهت بازسازی ساختمان کلینک می توانید از سقف‌های مجازی و زیبایی متناسب با مکان و محیط خود استفاده کنید. به جرات می توان گفت انتخاب و استفاده از این سقف ‌ها زیبایی فوق العاده و منحصر بفردی را به کلینیک شما هدیه می‌دهد. برای مثال برای سقف کلینیک می توانید یک آسمان مجازی را انتخاب نمایید و یا از طرح ‌های زیبایی همچون شاخ و برگ درختان جهت طراحی سقف استفاده نمایید. لازم به ذکر است که در پشت این صفحه ها یک چراغ قرار گرفته که با  روشن کردن آن ها  زیبایی خاصی از طرح سقف مجازی را مشاهده می کنید. بنابراین در بازسازی ساختمان باید به طراحی سقف توجه و دقت خاصی را داشته باشید زیرا این مورد دارای تاثیر بسیار زیادی در زیبایی فضای کلینیک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.