آشنایی با نکات مهم در طر احی ویلا نمای خارجی

بازسازی ساختمان
آشنایی با انواع و روش های رایج بازسازی بناهای تاریخی
فروردین ۱۵, ۱۳۹۹
بازسازی ساختمان
آشنایی با قوانین و نکات مهم جهت بازسازی واحدهای آپارتمانی
فروردین ۳۰, ۱۳۹۹

آشنایی با نکات مهم در طر احی ویلا نمای خارجی

ساخت ویلا،طراحی ویلا

طراحی ویلا را باید به کارشناسان و متخصصان در این زمینه سپرد تا طرحی زیبا و مطابق با استاندارها را برای ویلای شما پیاده سازی کنند. همانطور که می دانید نمای ویلا یکی از اجزای بسیار مهم  ویلا می باشد.  به جرات می توان گفت قسمت اولین جلوه بصری هر نمایی محسوب می شود. در واقع نمای ویلا قادر است به بهترین شکل با مخاطب و بینندگان ارتباط برقرار نماید و در اولین نگاه توجه آن ها را به خود جذب کند. از اینرو باید نمای ویلا را به گونه ای طراحی نمود که بتواند محیط داخل از بیرون را به بهترین شکل محافظت کند. همچنین این قسمت از ویلا باید بتواند ارتباط محیط داخلی ویلا را با فضای بیرون به خوبی برقرار کند.

لازم به ذکر است که طراحی ویلا شامل طراحی نمای داخلی و بیرونی آن می باشد. نمای ویلا را باید به گونه ای طراحی نمود که با ویلاهای مجاور متفاوت بوده اما از یک هماهنگی غیر ملموسی با آن ها نیز برخوردار باشد. برای این کار می توانید قبل از طراحی نمای ویلا فرهنگ منطقه مورد نظر را با دقت خاصی مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید هماهنگی لازم با ویلاهای منطقه را در طراحی خود به دست آورید. در حالت کلی نمای ویلا دارای تاثیر بسیار چشمگیری بر روی زیبایی ویلا بوده که می تواند قیمت ویلا را به نسبت افزایش دهد. با کمک معماران و کارشناسان قادر خواهید بود طرحی زیبا و خلاقانه برای ویلای خود طراحی نمایید.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

(نمونه ای از طراحی ویلا نمای خارجی)

آشنایی با نکات و فاکتورهای مهم جهت طراحی ویلا نمای خارجی

یکی از نکات مهم در طراحی ویلا نمای خارجی استفاده از مواد پوششی بادوام و با کیفیت است. در واقع برای نمای خارجی ویلا باید از مواد پوششی که از مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط آب و هوایی و منطقه ایی برخوردار بوده استفاده نمود. همچنین از دیگر معیار که در طراحی ویلا نمای خارجی با دقت خاصی مورد توجه قرار گیرد زیبایی موادی است که جهت پوشاندن نما مورد استفاده قرار می گیرد. از اینرو باید سعی کنید پوشش هایی را که از زیبایی ظاهری برخوردار هستند انتخاب و خریداری کنید.

رعایت تعادل و فرم در طراحی نمای بیرونی ویلا

بهتر است بدانید که در طراحی ویلا باید تعادل در نمای بیرونی را به خوبی رعایت کنید. زیرا این کار موجب افزایش زیبایی نمای بیرونی ویلا می شود. در واقع جهت رعایت این نکته باید وسایل هایی را انتخاب کنید که نسبت به یکدیگر برتری نداشته باشند.

استفاده از رنگ های مناسب و ایده آل

یکی از عوامل مهم در طراحی نمای بیرونی استفاده و انتخاب رنگ مناسب می باشد. با اینکه انتخاب رنگ امری کاملا سلیقه ای است اما باید ترکیب رنگ ها را به صورت استاندارد و اصولی انجام دهید. از اینرو جهت طراحی ویلا نمای خارجی می توانید از ترکیب رنگ هایی مانند قرمز آلبالویی، سفید، مشکی، نارنجی، قهوه ای، خاکستری، کرم و نقره ای استفاده نمایید. جهت انتخاب رنگ می توانید با کارشناسان ماهر و متخصص در این زمینه مشورت لازم را داشته باشید.

طراحی سقف های مناسب

از دیگر موارد مهم که در طراحی ویلا نمای خارجی مورد توجه قرار می گیرد طراحی سقف های مناسب است. از اینرو بهتر است  یکسری سقف ها با طرح های ساده را انتخاب نمایید. بد نیست بدانید زیبایی نمای بیرونی هر ویلایی به سادگی آن بستگی دارد. جهت طراحی نما بیرونی ویلا می توانید از سقف های مختلفی همچون منحنی دار یا گنبد دار، شیب دار، ساده، ترکیبی و پیچیده استفاده نمایید.

استفاده از نور پردازی مناسب در طراحی ویلا نمای بیرونی

استفاده از نورپردازی مناسب دارای تاثیر بسیار زیادی در زیبایی نمای بیرونی ویلا است چرا که نورپردازی نمای ویلا  به اندازه طراحی آن  مهم و تاثیر گذار می باشد.. به جرات می توان گفت زیبایی نمای بیرونی ویلا به طور چشمگیری به نوع نور پردازی ویلا بستگی دارد. در واقع نورپردازی موجب می شود ویلا در شب همچون روز بسیار زیبا و پویا باشد.

جهت نورپردازی نمای بیرونی ویلا می توانید از ترکیب نورهایی با رنگ های روشن و زیبا استفاده نمایید. لازم به ذکر است رنگی را انتخاب می کنید که با رنگ نمای ویلا مطابقت داشته باشد. لازم به ذکر است که نورپردازی ها باید به گونه ای انجام شوند که زیاد خیره کننده نباشند.

منظور از این حرف این است که نورپردازی نباید بیشتر از خود ویلا به چشم بیاید. همچنین از دیگر مواردی که موجب می شود نورپردازی نمای بیرونی ویلا زیبایی دو چندانی را داشته باشد استفاده از نور های نقطه ایی، چراغ های سقفی و دیواری و نورپردازی کف  می باشد.

عدم استفاده از تزئینات زیاد در طراحی نمای بیرونی ویلا

از دیگر فاکتورها و عوامل مهم در طراحی ویلا این است که از تزئینات زیاد و پیچیده استفاده نکنید. امروزه معماران و کارشناسان در این زمینه سعی می کنند بیشتر معیار ساده و شیک بودن را در طراحی ویلا به کار ببرند.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

(نمونه ای از طراحی ویلا نمای خارجی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.