آشنایی با نکات مهم جهت ساخت ویلا در زمین شیب دار

بازسازی ساختمان
آشنایی با نحوه گرفتن مجوز جهت بازسازی ساختمان
اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۹
بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان ها به چه صورت انجام می پذیرد؟
خرداد ۲, ۱۳۹۹

آشنایی با نکات مهم جهت ساخت ویلا در زمین شیب دار

ساخت ویلا،طراحی ویلا

ساخت ویلا در زمین شیب دار امروزه به طور چشمگیری در بین افراد رواج پیدا کرده است. زیرا بیشتر زمین هایی که در مناطق شمالی کشورمان ایران واقع شده اند در دامنه کوه قرار گرفته اند و به کوه ختم می شوند. برای ساخت ویلا در زمین هایی که شیب دار هستند باید از مصالح ساختمانی که تراکم بالایی دارند استفاده نمود.  زیرا ویلاهایی که در این زمین ها ساخته می شوند باید از مقاومت بسیار بالایی برخوردار بوده و  توانایی تحمل نیروهای وارده را به بهترین شکل داشته باشند.

 برای داشتن ویلایی زیبا با یک منظره جذاب و لذت بخش باید طراحی آن را به دست یک طراح و معمار ماهر سپرد. از اینرو لازم است در طراحی و نقشه کشی ویلا دقت لازم را به خرج داد و آن را به کارشناسان و متخصصان در این زمینه سپرد. در واقع یک معمار و طراح خوب و کارآزموده قادر است ویلا را در یک زمین شیب دار به خوبی طراحی کند و از وجود شیب در زمین نهایت استفاده را کند و حتی آن را به یک نقطه مثبت و قوتی در ساخت تبدیل نماید.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

(نمونه ای از ساخت ویلا در زمین شیب دار)

آشنایی با مراحل ساخت ویلا در زمین شیب دار

بهتر است با مراحل ساخت ویلا در زمین شیب دار آشنایی لازم را داشته باشید تا بتوانید بهترین نتیجه ممکن را کسب نمایید. از اینرو قبل از ساخت ویلا در زمین شیب دار باید زمین مورد نظر جهت ساخت با دقت خاصی توسط کارشناسان و مهندسان در این زمینه نقشه برداری شود. به جرات می توان گفت نقشه برداری زمین اهمیت بسیار بالایی دارد و حرف اول در ساخت بنا را می زند،  در واقع در طراحی ویلا  عوامل اقلیمی و محیطی دارای تاثیر بسیار چشمگیری هستند.

بعد از نقشه کشی زمین باید کارهای طراحی و مهندسی ساخت ویلا صورت پذیرد. لازم به ذکر است که این مرحله را باید ماهرانه و خلاقانه انجام داد، چرا که پیکر بندی زیبای یک بنا و ویلا علاوه بر اینکه در راحتی ساکنین آن نقش بسیار مهمی را ایفا می کند، در فروش ویلا نیز به طور چشمگیری تاثیر گذار می باشد. در واقع هر ویلایی که پیکربندی زیبا و راحتی را داشته باشد در موقع فروش مشتریان زیادی را خواهد داشت و با یک قیمت مناسبی به فروش می رسد.

در مرحله بعد

ساخت ویلا نوبت به اجرای نقشه و عملی کردن فندانسیون های اصلی اجرا می رسد. این مرحله را باید با دقت و توجه بسیار زیادی انجام داد تا بنا از امنیت بالایی برخوردار باشد، چرا که ویلاهایی که در زمین شیب دار و در دامنه کوه  قرار می گیرند ممکن است دچار آسیب هایی از نظر سیل و بارش زیاد باران شوند. از اینرو باید به گونه ای ساخته شوند که در برابر عوامل طبیعی و محیطی از مقاومت بالایی بهره ببرند.

یکی از نکات مهمی که در ساخت ویلا باید مورد توجه قرار گیرد نمای ویلا می باشد که باید بسیار مناسب و معقول باشد و در عین مقاومت  زیبایی بسیار بالایی را نیز داشته باشد. همچنین در طراحی ویلا باید به نور گیر بودن آن توجه و دقت لازم را داشته باشید. این فاکتور در طراحی ویلاهای مدرن و شیک به طور چشمگیری مورد توجه افراد قرار می گیرد.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

(نمونه ای از ساخت ویلا در زمین شیب دار)

آشنایی با فاکتورهای مهم جهت انتخاب مصالح برای ساخت ویلا در زمین شیب دار

برای ساخت ویلا در زمین شیب دار انتخاب مصالح ساختمانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.  در واقع برای ساخت ویلا در این زمین ها مصالح ساختمانی باید از تراکم بالایی نسبت به مصالحی که در زمین صاف به کار برده می شوند بهره ببرند. همچنین مرغوب بودن مصالح ساختمانی از دیگر عواملی است که باید مورد توجه قرار گیرد در واقع کیفیت و مرغوبیت مصالح ساختمانی تضمین کننده مقاومت بنا می باشد.

از دیگر فاکتورهایی که در انتخاب مواد و مصالح ساختمانی جهت ساخت ویلا در زمین شیب دار باید با دقت خاصی مورد توجه قرار گیرد این است که مصالح جهت ساخت این ویلاها  باید دارای از حداقل تراکم گرمایی باشند، این ویژگی موجب می شود که مصالح ساختمانی رطوبت را در خود نگه ندارند.

انتخاب نوع ضخامت مصالح از دیگر عواملی که در ساخت ویلا در زمین شیب دار مورد توجه قرار گیرد. در واقع ضخامت مصالح دارای تاثیر بسیار چشمگیری بر تهویه و رطوبت داخلی ویلا می باشد. طبق تحقیقات در صورتی مصالح انتخاب شده از ضخامت مناسب و ایده آلی برخوردار نباشند این بی دقتی دارای تاثیر بدی بر روی کیفیت هوای داخلی ویلا است. از اینرو لازم است جهت ساخت ویلا در زمین شیب دار از مصالحی که دارای ضخامت مناسبی هستند استفاده نمود.

بهتر است بدانید که امروزه استفاده از چوب به طور چشمگیری در بین افراد رواج پیدا کرده است اما نکته قابل توجه در ساخت ویلا در زمین شیب دار این است که برای ساخت ویلا در این زمین ها بهتر است از مصالح دیگری همچون ماسه و شن استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.