آشنایی با مزایای بازسازی ساختمان

آشنایی با راه های بازسازی ساختمان جهت بهبود انرژی
دی ۲, ۱۳۹۸
ساخت ویلا،طراحی ویلا
آشنایی با سقف شینگل برند bp جهت ساخت ویلا
دی ۶, ۱۳۹۸

آشنایی با مزایای بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان با اهداف متعددی و به منظور ایجاد تغییرات ظاهری در داخل و خارج ساختمان و همچنین افزایش ایمنی ساختمان انجام می پذیرد. از آنجا که ساختمان ها دارای یک عمر مفیدی هستند از اینرو طبیعی است که بعد از گذشت چندین سال دچار فرسودگی شده و نیاز به بازسازی و ترمیم خواهند داشت. در واقع مواد و ابزار ساختمانی طی گذشت سال های متمادی فرسوده می شوند به همین دلیل در برابر حوادث طبیعی و غیر طبیعی همچون زلزله به طور چشمگیری آسیب پذیر خواهند شد.

از اینرو بهترین راه جهت افزایش مقاومت بنا استفاده از نوسازی و بازسازی بنا می باشد. همچنین فرآیند بازسازی ساختمان به طور قابل توجهی موجب صرفه جویی در وقت و زمان و کاهش هزینه ها خواهد شد. در واقع در کشورمان ایران به دلیل کم بودن عمر مفید ساختمان‌ ها شغل  بازسازی ساختمان از رونق بسیار بالایی برخودار می باشد. فرآیند بازسازی و نوسازی ساختمان که معجزه قرن در بخش ساختمان به شمار می آید از مزایای بسیار زیادی برخوردار است که به طور مختصر با این مزایا و قابلیت ها آشنا خواهیم شد.

بازسازی ساختمان

(نمونه ای از بازسازی ساختمان)

آشنایی با مزایای بازسازی ساختمان

همانطور که می دانید بازسازی ساختمان بهترین روش جهت ایجاد تغییرات زیبا و باور نکردنی در باطن و ظاهر ساختمان است. با استفاده از این فرآیند بدون هیچ گونه محدودیتی قادر خواهید  بود هر آنچه را که در ذهن شما در رابطه با تغییر دکوراسیون داخلی و خارجی شکل گرفته به واقعیت تبدیل کنید. از اینرو برخی از مزایای این فرآیند عبارتند از:

آسایش و راحتی ساکنین

یکی از مزایای نوسازی و بازسازی ساختمان آسایش و راحتی ساکنین آن می باشد. در بازسازی بنا می توان قسمت های فرسوده ساختمان همچون آشپزخانه، سیستم های فرسوده و پرمصرف ( سرمایشی و گرمایشی )، حمام های قدیمی و درب های قدیمی را به خوبی تعمیر و بازسازی نمود. این تغییرات و تعمیرات از یک طرف سبب آسایش و راحتی ساکنین منزل می شود، و از طرف دیگر موجب صرفه جویی در هزینه ها و کاهش انرژی خواهد شد.

جلوگیری از فرسایش ساختمان

بعد از گذشت چندین سال ساختمان دچار فرسودگی در قسمت های مختلفی می شود. برای مثال در فصل زمستان سقف ساختمان ممکن است دچار نم و فرسودگی شود که این امر را با بازسازی ساختمان می توان برطرف نمود و از فرسایش بنا جلوگیری کرد. همچنین در صورتی که ساختمان مورد نظر ضد زلزله نباشد می توان با کمک کارشناسان و متخصصان پی ساختمان را تقویت کرد و فرسایش بیشتر بنا را متوقف نمود. بروزرسانی سیستم برق ساختمان و سیستم های لوله کشی آب نیز به طور قابل توجهی می تواند از خسارت های جانبی زیادی که برای ساختمان به وجود آید جلوگیری کند.

ایجاد فضاهای جدید و دلخواه

با استفاده از فرآیند بازسازی ساختمان و با کمک و راهنمایی و مشاوره متخصصان و کارشناسان به راحتی می توان فضاهای زیبا و جدیدی را در ساختمان خود خلق نمود. برای مثال می توان سرویس های بهداشتی را کوچک یا بزرگ  کرد و یا از هم جدا کرد. همچنین با تغییر مرزبندی فضاهای موجود می توان بر اساس نیازهای خود  فضاهای مورد نظر را بزرگ و یا کوچک کنید.

آمادگی در برابر خطرات احتمالی

از دیگر مزایای بازسازی ساختمان ایجاد آمادگی در برابر خطرات احتمالی است. امروزه با استفاده از بازسازی و نوسازی ساختمان به راحتی می توان امنیت بنا را در برابر سرقت  به خوبی افزایش داد. در واقع می توان  به کمک بروزرسانی و همچنین استفاده از درب های ضد سرقت و هوشمند و تغییر درب های مهم ساختمان امنیت ساختمان را به طور قابل توجهی بالا برد. از طرفی نصب دوربین های مداربسته در محل های حساس دارای نقش بسزایی در افزایش ایمنی ساختمان است.  در همچنین  برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی می توان از سیستم های اطفاع حریق در ساختمان استفاده کرد.

به صرفه بودن بازسازی ساختمان

بهتر است بدانید که بازسازی ساختمان یک عمل کاملا به صرفه برای نوسازی به شمار می آید. بیشتر افراد به دلایل مختلفی همچون وابستگی به محل سکونت و ساختمان خود و کاهش هزینه ها برای جابجایی و نقل مکان ترجیح می دهند مکان مورد نظر خود را بازسازی و تعمیر نمایند.

بازسازی ساختمان

(نمونه ای بازسازی ساختمان در نمای بیرونی)

افزایش کیفیت زندگی

با توجه به اینکه ساختمان و بنا مانند هرچیز دیگری مدت زمان خاص خود را دارد از اینرو ایجاد یکسری تغییرات برای بازسازی و نوسازی ساختمان به طور قابل توجهی افزایش کیفیت زندگی را به دنبال دارد.

افزایش ارزش مالی ملک

یکی از مهم ترین و اساسی ترین مزایای بازسازی ساختمان افزایش ملک قدیمی می باشد. ذکر این موضوع خارج از لطف نیست بدانید که ارزش مادی ساختمان بعد از بازسازی و نوسازی به طور قابل توجهی افزایش پیدا می کند. بنابراین برای کسانی که قصد فروش ملک خود را دارند بهترین راه برای فروش ملک با یک قیمت  مناسب و بالا بازسازی ساختمان است. زیرا در اینصورت فروش ملک گران ‌تر، سریع‌ تر و راحت تر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.