آشنایی با مراحل مختلف ساخت ویلا

بازسازی ساختمان
آشنایی با مراحل مختلف بازسازی ساختمان
مهر ۸, ۱۳۹۸
ساخت ویلا،طراحی ویلا
آشنایی با ویژگی های ویلا با طرح سوئیسی
مهر ۱۹, ۱۳۹۸

آشنایی با مراحل مختلف ساخت ویلا

ساخت ویلا،طراحی ویلا

ساخت ویلا دارای مراحل مختلف و متنوعی می باشد که باید هرکدام از این مراحل را با دقت و ترتیب خاصی انجام داد تا بتوان بهترین نتیجه ممکن را کسب نمود. از اینرو کسانی که قصد ساخت ویلا را دارند بهتر است با هر کدام از این مراحل به خوبی آشنا شوند. با توجه به اینکه تمام مناطق با یکدیگر یکسان نیستند از اینرو باید تحقیق کنید تا مکان مناسبی را برای خرید زمین انتخاب نمایید. یکی دیگر از نکاتی که بعد از خرید زمین باید مورد توجه قرار گیرد داشتن سند معتبر زمین می باشد. زیرا برخی از زمین ها ممکن است فاقد این سند معتبر باشند و در آینده مشکلات جدی را برای شما به وجود آورند.

از اینرو با مراحل مختلف ساخت ویلا آشنا خواهیم شد که عبارتند از: نقشه ‌برداری زمین، طراحی نقشه، محاسبات نقشه طراحی شده، رنگ‌ریزی و اجرای نقشه، پی‌کنی ویلا، اجرای فنداسیون یا کرسی‌چینی، اجرای ستون و سقف، دیوارچینی، سربندی ویلا، نصب چهارچوب و فرم‌ها، لوله‌کشی و سیم‌کشی، عایق‌کاری کف و دیوارها، سفید‌کاری دیوارها، کف‌ سازی سالن، خواب، تراس، نصبیجات ویلا، نصب درب ‌ها و پنجره ‌ها و نقاشی ویلا.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

( آشنایی با مراحل ساخت ویلا)

نحوه نقشه برداری زمین به عنوان اولین مرحله ساخت ویلا

اولین قدم بعد از انتخاب و خریداری زمین نقشه برداری آن می باشد. لازم به ذکر است که نقشه برداری زمین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا این مرحله نقش بسیار مهمی را در تشخیص طول و عرض زمین، موقعیت اقلیمی و تشخیص شمال و جنوب  آن ایفا می کند. در واقع نقشه ویلا متناسب با موقعیت زمین، اقلیم و تشخیص ابعاد زمین صورت می پذیرد. بنابراین اجرای این مرحله از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد.

آشنایی با طراحی نقشه و محاسبات نقشه طراحی شده

مرحله طراحی نقشه ویلا متناسب با نظر صاحب ویلا و همچنین نظارت و مشاوره مهندسان ناظر انجام می گیرد. این مرحله بعد از مرحله نقشه برداری زمین قابل انجام می باشد.  بعد از طراحی نقشه نوبت به  محاسبات نقشه می رسد که باید توسط مهندس طراحی اجرا شود. در واقع در این مرحله یک برآوردی از هزینه های مربوط به ساخت ویلا صورت می پذیرد.

آشنایی با رنگ‌ریزی و اجرای نقشه و  پی کنی به عنوان مراحل دیگری از ساخت ویلا

در این مرحله از ساخت ویلا مهندس ناظر و عوامل و پرسنل اقدام به رنگ ریزی و اجرای نقشه در زمین مورد نظر می کنند.  همچنین در این مرحله حدود و طول و عرض نقشه ویلا در زمین مورد نظر اجرا و رنگ ریزی صورت می پذیرد. بعد از انجام این مرحله پی کنی انجام خواهد شد.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

(پی کنی به عنوان یک مرحله از مراحل ساخت ویلا)

اجرای فنداسیون به عنوان مرحله دیگری از ساخت ویلا

بهتر است بدانید که این مرحله از ساخت ویلا  توسط اسکلت‌کار یا همان آرماتوربند  قابل اجرا می باشد. بعد از انجام این مرحله نوبت به  اجرای اسکلت و ستون‌ها و سقف‌ها می رسد که توسط اسکلت‌کار و با نظارت مهندس این مرحله قابل اجرا است.

آشنایی با دیوارچینی به عنوان مرحله دیکری از ساخت ویلا

بعد از انجام مراحل ذکر شده در ساخت ویلا باید اقدام به دیوارچینی توسط بنا و کارگران نمود. در واقع در این مرحله بین اسکلت و ستون‌های ویلا را به وسیله بلوک و آجر پر می‌کنند. لازم به ذکر است که این مرحله از ساخت ویلا به مرحله سفت کاری معروف می باشد. در واقع در این مرحله ویلا را با دقت خاصی تقسیم بندی می کنند که این تقسیم بندی برای مشخص نمودن قسمت های مختلف ویلا که شامل اتاق‌ها، آشپزخانه ویلا، سالن، سرویس‌ها می باشد.

آشنایی با مراحل دیگر ساخت ویلا

بعد از اجرای تمامی مراحل ذکر شده در ساخت ویلا نوبت به سربندی  ویلا می رسد که باید با دقت و توجه خاصی تو سط جوشکار و  با نظارت مهندس مربوطه صورت گیرد. بعد از انجام این مرحله نوبت به شروع نازک کاری ویلا می رسد. در این مرحله ابتدا فرم‌ها، پنجره‌ها، چهارچوب‌ها با دقت و توجه خاصی نصب می شوند. در مرحله بعد از ساخت باید اقدام به تعمیر سقف‌ها و سیاه دیوارها نمود. بعد از انجام این مراحل باید مطابق با نقشه مهندسی اقدام به برق کشی و لوله کشی ویلا توسط متخصصان و کارشناسان مربوطه نمود.

برای افزایش ایمنی و مقاومت ویلا بهتر است آشپزخانه و سرویس های بهداشتی را توسط عایق کار ایزوگام کرد. بعد از عایق کاری با خیالی راحت می توان اقدام به کاشی کاری دیوارهای آشپزخانه و سرویس های بهداشتی نمود.

در مرحله بعد باید دیوارهای داخلی و بیرونی ویلا را با استفاده از سیمان سفید و پودر سنگ و توسط بنا سفید کرد. کف‌سازی سالن،خواب،تراس از دیگر مراحل ساخت ویلا به شمار می آید.  بعد از تمام شدن این مراحل به راحتی و با خیالی راحت می توان اقدام به نصب و درب و پنجره ها، شومینه، نصب کلید و پریزها، کابینت آشپزخانه، نصب توالت فرنگی، توالت ایرانی و کمد دیواری کرد. آخرین مرحله از ساخت ویلا نیز شامل نقاشی آن می باشد. که با توجه سلیقه کارفرما و هماهنگی با مدیریت مهندس ناظر اجرا می شود.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

(نمونه ای از ویلای کامل پس از گذراندن مراحل ساخت ویلا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.