آشنایی با مراحل مختلف بازسازی ساختمان

ساخت ویلا،طراحی ویلا
آشنایی با انواع مختلف سبک های طراحی ویلا
مهر ۵, ۱۳۹۸
ساخت ویلا،طراحی ویلا
آشنایی با مراحل مختلف ساخت ویلا
مهر ۱۲, ۱۳۹۸

آشنایی با مراحل مختلف بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان بهترین گزینه جهت جلوه بخشیدن و زیبایی خانه های قدیمی محسوب می شود. همچنین استفاده از این روش از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است. در واقع  بازسازی ساختمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. این کار معمولا با سه هدف تغییر دکوراسیون و طراحی داخلی برای تنوع بخشی، تعمیرات برای رفع مشکلات اساسی ساختمان و بهسازی برای مقاوم سازی سازه موجود یا تغییر کاربری انجام می شود. با توجه به اینکه برخی از  خانه ها بعد از گذشت سال ها زیبایی و جذابیت خود را از دست می دهند از اینرو با استفاده از  این روش به راحتی می توان بنا را زیبا و نوسازی نمود. لازم است بدانید که برای اجرای این کار باید از راه کارهای ویژه استفاده نمایید.

آشنایی با مراحل نوسازی و بازسازی ساختمان

با توجه به اینکه بازسازی ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است و کوچک ترین اشتباهی در آن ممکن است خطرات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد از اینرو لازم است با مراحل بازسازی ساختمان به خوبی آشنا شوید. در واقع منظور از بازسازی ساختمان انجام فعالیت هایی است که به منظور ایجاد تغییر در ساختمان و ظاهر آن انجام می شود.

بازسازی ساختمان

( آشنایی با مراحل مختلف بازسازی ساختمان)

دریافت مشاوره از متخصصان:  اولین قدم جهت بازسازی ساختمان دریافت مشاوره و راهنمایی از شرکت های خدمات ساختمانی  معتبر و با سابقه می باشد. برای انجام این کار بهتر است تصمیمات و همچنین میزان بودجه ایی را که برای این کار در نظر دارید  به خوبی با مشاوران و متخصصان شرکت در میان بگذارید.

تخریب دیوار: همچنین در مرحله بعد باید اقدام  به تخریب دیوارها و قسمت هایی از خانه نمود که تصمیم دارید آن ها را بردارید و یا تغییرات اساسی در آن ها ایجاد نمایید.   لازم به ذکر است که توجه به نوع بنا و نقش دیوار در تحمل بار ساختمان در حذف دیوارها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. از اینرو باید توسط متخصصان و کارشناسان این کار صورت گیرد.

ساخت دیوار: مرحله بعد در بازسازی ساختمان مرحله ساخت می باشد. در واقع این کار به منظور تغییر کاربری فضای منزل اجرا و انتخاب می شود. این مرحله با افزودن دیوار به قسمت های مختلفی از ساختمان انجام پذیر می باشد. طراحان بیشتر از دیوارهای پیش ساخته جهت این کار استفاده می کنند. استفاده از این نوع دیوارهای پیش ساخته دارای مزایای بسیار زیادی همچون صرفه جویی در هزینه ها  و زمان می باشد. همچنین با استفاده از این نوع دیوارها به راحتی می توان طرح های مختلف را پیاده سازی و اجرا نمود.

آشنایی با طراحی داخلی به عنوان یکی از مراحل بازسازی ساختمان

یکی از مراحل مهم و اصلی در بازسازی ساختمان طراحی داخلی آن می باشد. بهتر است بدانید که طراحی داخلی دارای مراحل مختلفی همچون گچ کاری و سقف کاذب، نورپردازی، کف سازی، رنگ دیوار و سقف، اجرای دیوارپوش یا کاغذ دیواری، قرنیز و چیدمان است. به صورت مختصر با  این مراحل آشنا خواهیم شد. در صورتی که دیوارها و سقف خانه به گچ کاری نیاز داشته باشند باید این کار را با استفاده از کناف یا رابیتس انجام داد، زیرا باعث زیبایی و جذابیت خاصی به سقف  و دیوارهای ساختمان می شود.

بازسازی ساختمان

( استفاده از مشاوران و مهندسان جهت بازسازی ساختمان)

نورپردازی:

با توجه به اینکه با استفاده مناسب از نور به راحتی می توان جلوه ای زیبا را برای ساختمان در نماهای خارجی و داخلی  آن ایجاد نمود، از اینرو یکی از مراحل  مهم طراحی داخلی در بازسازی ساختمان استفاده از نورپردازی می باشد. کف سازی  نیز یکی دیگر از مراحل طراحی داخلی است که باید متناسب با طراحی سایر قسمت های سقف  و دیوار باشد. برای انجام این کار می توان از انواع مختلف کف پوش ها مانند سنگ، سرامیک و انواع پارکت ها استفاده نمود.

رنگ دیوار و سقف:

یکی دیگر از مراحل طراحی داخلی در بازسازی ساختمان رنگ دیوار و سقف می باشد. این مرحله دارای تاثیر بسیار چشمگیری در زیبایی و جلوه بخشیدن به قسمت های مختلف ساختمان همچون پذیرایی، راه پله و اتاق ها است. اجرای دیوارپوش یا کاغذ دیواری از دیگر مراحل مهم و تاثیر گذار در طراحی داخلی ساختمان می باشد.

استفاده از وسایل تزیینی:

برای اینکه بتوانید جلوه ای ویژه  و زیبا را به نمای داخلی ساختمان خود هدیه کنید می توانید مطابق با سلیقه و طرحی که در نظر گرفته اید از شیشه تزیینی، سنگ دکوراتیو، کاغذ دیواری، پنل و تایل آلومینیومی استفاده نمایید. استفاده از این نوع وسایل تزیینی دارای تاثیر بسیار چشمگیری در زیبایی نمای داخلی ساختمان هستند.

استفاده از قرنیز:

استفاده از قرنیز نیز از دیگر مراحل طراحی داخلی در بازسازی ساختمان به شمار می آید. از اینرو با اجرای قرنیز چوبی و یا سنگ های تزیینی در پای دیوارهای خانه به راحتی می توان  به دیوار و نمای داخلی بنا جلوه  و زیبایی خاصی را ببخشید.

چیدمان: بعد از انجام تمامی مراحل ذکر شده بهتر است به چیدمان منزل خود توجه و دقت خاصی را داشته باشید. از اینرو بهتر است متناسب با آشپزخانه خود یک کابینت زیبا را انتخاب و اجرا نمایید. همچنین بهتر است در صورتی که از نظر اقتصادی قادر هستید یکسری مبلمان و وسایل تزیینی جدیدی را برای خانه خود خریداری و انتخاب  نمایید.

بازسازی ساختمان

(مرحله چیدمان در طراحی داخلی در بازسازی ساختمان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.