آشنایی با قوانین و نکات مهم جهت بازسازی واحدهای آپارتمانی

ساخت ویلا،طراحی ویلا
آشنایی با نکات مهم در طر احی ویلا نمای خارجی
فروردین ۱۵, ۱۳۹۹
ساخت ویلا،طراحی ویلا
آشنایی با انواع متریال های نما جهت طراحی ویلا
فروردین ۳۰, ۱۳۹۹

آشنایی با قوانین و نکات مهم جهت بازسازی واحدهای آپارتمانی

بازسازی ساختمان

بازسازی واحدهای آپارتمانی در مجتمع های مسکونی را باید با دقت و رعایت نکات خاصی انجام داد. در واقع قوانین مربوط به فضاهای مشاع نقش بسیار مهمی را در تصمیم گیری بازسازی واحدهای آپارتمانی ایفا می کند.

آشنایی با قوانین و تاییدیه لازم جهت بازسازی واحدهای آپارتمانی

همانطور که می دانید واحدهای آپارتمانی در مجتمع های مسکونی واقع شده اند که پرتراکم و شلوغ هستند از اینرو به تنهایی و بدون تصمیم هیات مدیره نمی توان اقدام به بازسازی آپارتمان و مجتمع نمود.

بهتر است بدانید که یکی از رایج ترین مجوزها جهت بازسازی واحدهای آپارتمانی گرفتن تاییدیه دفتر مدیریت می باشد. با دریافت این تاییدیه به راحتی می توانید اطلاعات بیشتری را از  واحد خود و همچنین محدوده فضاهای مشترک آپارتمان به دست آورید. این شناخت به شما کمک می کند تا کار خود را به صورت اصولی و بدون دغدغه انجام دهید.

بد نیست بدانید که برای انجام  تمامی کارها نیاز به دریافت تاییدیه ندارید و تنها برای برخی کارها که شامل تغییر در کف سازی، حذف دیوارهای داخلی و تغییراتی از ساختمان که از دیگر واحدهای مجتمع مسکونی دیده می شوند به دریافت تاییدیه نیاز دارید. در حالت کلی کارهایی که بخشی از فضاهای مشترک ساختمان محسوب می شوند نیاز به دریافت تاییدیه دفتر مدیریت دارند.

از طرفی برای انجام کارهای دیگر همچون لوله کشی و استفاده از آب شهری و مجوز ساخت و ساز به تاییدیه های رسمی تر و قانونی نیاز دارید.

بازسازی ساختمان

(نمونه ای از آشپزخانه بازسازی شده)

آشنایی با نکات مهم جهت بازسازی واحدهای آپارتمانی

بعد از دریافت مجوزهای لازم جهت بازسازی واحد مسکونی می توانید تغییرات مورد نظر را بر روی واحد آپارتمانی خود اعمال نمایید. از اینرو بهتر است با نکات لازم جهت تعمیر و بازسازی واحدهای مسکونی به خوبی آشنا شوید تا بهترین نتیجه ممکن را کسب نمایید.

یکی از دلایلی که بیشتر افراد سعی می کنند آپارتمان محل سکونت خود را تعمیر کنند این است که آن را بزرگ تر و جادارتر نشان دهند. از اینرو برای تحقق این هدف می توانید از یکسری پالت های سفید و روشن استفاده کنید. برای مثال می توانید جهت رنگ آمیزی دیوارهای مختلف ساختمان رنگ هایی همچون سفید یا کرم خنثی را انتخاب نمایید.

 چرا که این نوع رنگ ها فضای مورد نظر را به خوبی باز کرده و حس فضایی روشن تری را در محیط خلق می کنند. همچنین یک روش دیگر جهت بزرگ تر نشان واحد آپارتمانی استفاده از آینه های بزرگ بر روی دیوارها ساختمان می باشد. زیرا  این ایده باعث می شود میزان نور طبیعی را که فضا دریافت می کند به طور چشمگیری افزایش پیدا کند.

از دیگر

فاکتورهای مهم جهت بازسازی واحدهای آپارتمانی تعمیر و تعویض کف خانه می باشد. از اینرو می توانید جهت پوشش کف ساختمان از پارکت، سرامیک و یا موکت استفاده نمایید. در صورتی که واحد آپارتمانی شما کوچک می باشد برای جادار نشان دادن آن می توانید از موکت و یا سرامیک هایی با رنگ روشن استفاده کنید.

از دیگر عوامل مهم در مراحل بازسازی آپارتمان تعمیر آشپزخانه می باشد. همانطور که می دانید آشپزخانه در یک آپارتمان قلب آن به شمار می آید از اینرو در مرمت آن باید توجه و دقت لازم را به خرج داد. اولین نکته در تعمیر این بخش مهم از ساختمان تغییر جای آن می باشد از اینرو در صورتی که نیاز به تغییر جای آن نداشته باشید باید به دیگر نکات مهم همچون عایق کاری کف، تعویض کاشی و سرامیک، تعویض کابینت و … توجه لازم را داشته باشید.

در صورتی که کابینت های آشپزخانه شما زیاد فرسوده نشده اند می توانید دستگیره درب ها و کابینت ها را تغییر داده و به آن ها رنگ و روی تازه ای را هدیه کنید. همچنین تعویض تجهیزات قدیمی آشپزخانه از دیگر فاکتورهایی است که باید با دقت خاصی صورت پذیرد. این کارها دارای تاثیر بسیار مثبتی در زیبایی آشپزخانه است.

بازسازی ساختمان

(نمونه ای از آپارتمان در حال بازسازی)

بازسازی

سرویس های بهداشتی از دیگر فاکتورهای مهم جهت بازسازی و تعمیر واحدهای آپارتمانی محسوب می شود. با توجه به اینکه در گذر زمان عایق های رطوبتی در این فضاها دچار فرسودگی و خرابی می شوند از اینرو لازم است آن ها را  بعد از گذشت چند سال تعویض نمایید. زیرا در غیر اینصورت این مشکل باعث وجود نم گرفتگی و فرسودگی دیوارهای مختلف و همجوار سرویس های بهداشتی می شود. بعد از اتمام عایق کاری حمام و دستشویی می توانید کاشی و سرامیک های آن ها را به دلخواه تعویض نمایید.

از دیگر نکات مهم  و ضروری در بازسازی واحدهای آپارتمانی برسی ستون ها و سقف ساختمان است. از اینرو بهتر است ستون های فلزی را  که احتیاج به مقاومت بیشتری دارند با دقت و توسط افراد متخصص در این زمینه مقاوم سازی کنید. همچنین از دیگر مراحل بازسازی ساختمان تعمیر نمودن سقف جاهایی از ساختمان بوده که بر اثر گرما، سرما و یا نم  دچار ترک شده و گچ آن ریخته است. بعد از تعمیر و بازسازی سقف می توانید اقدام به نورپردازی آن نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.