آشنایی با طراحی ویلا به سبک روستیک

شناخت و بررسی مراحل و روند بازسازی ساختمان
آبان ۲۰, ۱۳۹۸
بازسازی ساختمان
شناخت و بررسی دلایل نیاز به بازسازی ساختمان
آذر ۳, ۱۳۹۸

آشنایی با طراحی ویلا به سبک روستیک

ساخت ویلا،طراحی ویلا

طراحی ویلا به سبک روستیک از سری سبک ها و دکوراسیون های خاص و زیبا ویلا به شمار می آید که امروزه به طور چشمگیری در بین افراد رواج پیدا کرده است. یکی از ویژگی های مهم این سبک استفاده از متریال های بومی می باشد. در واقع این نوع سبک طراحی ویلا برگرفته از خانه های روستایی می باشد. به همین دلیل خانه هایی که با این سبک ساخته می شوند از گرما و انرژی خاصی برخوردار هستند. جالب است بدانید که در این سبک از متریال چوب به طور چشمگیری استفاده می شود. در واقع انتخاب این نوع طراحی ویلا بهترین گزینه پیشنهادی برای کسانی است که به دکوراسیون های طبیعی و متفاوت علاقه دارند.

به جرات می توان گفت که استفاده از سبک روستیک در طراحی ویلا دارای مزایای بسیار زیادی می باشد. این نوع سبک حداکثر هماهنگی و همگونی را با طبیعت به وجود می آورد. همچنین یک فضای آرام و دلنشینی را برای ساکنین ویلا خلق می کند. در این سبک تا حد امکان از مصالح مصنوعی استفاده نشده و بیشتر از مصالح طبیعی و بوم آورد به کار گرفته می شود. همچنین استفاده از سبک روستیک به نوعی از لحاظ اقتصادی برای کاربران بسیار مقرون به صرفه است زیرا  از مواد و متریال های طبیعی جهت ساخت و ساز استفاده می شود.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

(نمونه ای از طراحی ویلا به سبک روستیک)

آشنایی با متریال های مورد استفاده در دکوراسیون  و طراحی ویلا به سبک روستیک

بهتر است بدانید که در طراحی ویلا به سبک روستیک بیشتر از مصالح طبیعی و تکنیک های سنتی و روستایی استفاده می شود. در واقع در این نوع سبک به دلیل آرامش بخشی به محیط ویلا مصالحی مانند منسوجات، آجر، چوب و … در ساخت به کار برده خواهد شد. از اینرو با برخی از این متریال ها جهت ساخت و طراحی ویلا به سبک روستیک آشنا خواهیم شد.

چوب

یکی از بنیادی ترین و اساسی ترین مواد مورد استفاده در سبک روستیک چوب می باشد. لازم به ذکر است به هر اندازه چوب به کار رفته دارای حالت طبیعی باشد به همان میزان دارای تاثیر بسیار چشمگیری در محیط مورد نظر است. خارج از لطف نیست بدانید که استفاده از درخت کاج و تبریزی بهترین گزینه جهت انجام این کار می باشد. در واقع درخت کاج به دلیل داشتن خلل و فرج و گره هایی که دارد قادر است یک حالت فوق العاده طبیعی و زیبایی را به محیط ببخشد. همچنین استفاده از تیرهای چوبی بلند در سقف به راحتی می تواند یک حالتی از خانه های قدیمی را در دل طبیعت زنده کند.

منسوجات

انتخاب و استفاده از پارچه هایی که به نوعی حالت صنایع دستی دارند بهترین گزینه جهت دکوراسیون داخلی و طراحی ویلا به سبک روسیک به شمار می آید. بهتر است از پارچه هایی ساده و طبیعی همچون کتان و چرم برای پوشاندن مبلمان و پرده استفاده نمایید. زیرا یک احساس برگرفته از طبیعت را در فضای مورد نظر ایجاد می کند.

سنگ

از دیگر متریال های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی و طراحی ویلا به سبک روستیک سنگ می باشد. در واقع بافت ناهموار و نخراشیده سنگ دارای تاثیر بسیار زیادی در ایجاد یک احساسی روستیک در فضای مورد نظر می باشد. همچنین می توان از سنگ رودخانه و یا کوه برای پوشش کف ودیوارها استفاده نمود. همچنین  این نوع سنگ ها جهت ساخت شومینه به کار برده می شوند.

فلز و سفال

همانطور که می دانید سبک روستیک به نوعی  یادآور طبیعت و روزگار آرام و پر از صلح و صفای گذشته است. از اینرو برای ایجاد همچنین فضای دلنشینی در طراحی ویلا می توانید از اجسام تزیینی قلع اندود شده، و چراغ‌ های قدیمی مشبک از جنس قلع و مس و همچنین از فلزاتی که براق نیستند استفاده نمایید.

بد نیست بدانید که برای نورپردازی ویلا با این سبک می توان از چراغ های آویز با اشکال هندسی خاص کمک گرفت. در ضمن در این نوع سبک و طراحی از لوازم خانگی که از جنس چوب و یا سنگ بوده بیشتر استفاده شده و از شاخه ها و سنگ های آنتیک برای تزیین دکوراسیون ویلا کمک می گیرند.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

(نمونه ای از دکوراسیون داخلی و طراحی ویلا به سبک روستیک )

رنگ های مناسب  در طراحی ویلا به سبک روستیک

در طراحی ویلا سبک روستیک دارای یک پالت رنگی مخصوص می باشد. بهتر است بدانید در این سبک از رنگ های براق و تند استفاده نمی شود. همچنین در این سبک انتخاب رنگ تنها محدود به رنگ قهوه ای نمی شود، می توان از رنگ هایی همچون آبی، طلایی،  فیروزه ای کم رنگ و تنالیته های متفاوتی از قرمز چرک، کهربایی، سبز و … استفاده نمود. در واقع در سبک روستیک بیشتر رنگ های طبیعی و گرم پرکاربرد است. همچنین این سبک دکوراسیون جزئیات ناصاف و ساختاری خام را در خود جای داده که آرامش وصف ناپذیری را برای ساکنین خود خلق می کند. .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.