آشنایی با سقف شینگل و مزایا و کاربردهای آن جهت ساخت ویلا

بازسازی ساختمان
آشنایی با اشتباهات رایج در بازسازی ساختمان
دی ۱۶, ۱۳۹۸
بازسازی ساختمان
آشنایی با انواع روش های بازسازی ساختمان
دی ۲۰, ۱۳۹۸

آشنایی با سقف شینگل و مزایا و کاربردهای آن جهت ساخت ویلا

ساخت ویلا،طراحی ویلا

طراحی ویلا شامل طراحی دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی آن است. بهتر است بدانید که نمای بیرونی و ظاهری ویلا دارای اهمیت بالایی در زیبایی ظاهری آن می باشد. اما نکته قابل توجه این است که ظاهر نمای بیرونی ویلا به انتخاب نوع سقف شیبدار آن بستگی دارد. در واقع امروزه افراد از انواع مختلف سقف شیبدار جهت زیبا سازی و ساخت سقف آن استفاده می کنند. یکی از پرکاربردترین و رایج ترین انواع سقف شیبدار پوشش سقف شینگل جهت ساخت و طراحی ویلا می باشد. از اینرو به صورت مختصر با این نوع سقف، مزایا  و تاریخچه آن آشنا خواهیم شد.

نگاهی اجمالی بر تاریخچه و قابلیت های پوشش سقف شینگل جهت طراحی ویلا

این نوع پوشش سقف شیبدار جهت ساخت و طراحی ویلا برای اولین بار در سال ۱۹۰۱ در کشور آمریکا اختراع شد. بهتر است بدانید که یک شرکت آمریکایی با نام Certainteed   به عنوان یک پیش رو در صنعت پوششی شینگل شروع به فعالیت نموده است.  همچنین سقف شینگل چوبی و سنگی دارای تاریخچه بسیار قدیمی تری نسبت به نوع آسفالتی آن می باشد.

لازم به ذکر است نوع آسفالتی از گسترش و رواج  بیشتری نسبت به دو نوع چوبی و سنگی برخوردار است. بد نیست بدانید که استفاده از این مدل پوشش سقفی جهت ساخت و طراحی ویلا دارای مزایا و قابلیت های مختلف زیادی می باشد. این مدل سقف  به راحتی بر روی سقف های شیبدار قابل نصب و اجرا است. همچنین با نصب این نوع سقف شیبدار دیگر نگران چکه کردن سقف و یا نم دادن آن نخواهید بود، چرا که  این مدل سقف از قابلیت آب بند شدن به طور کامل برخوردار می باشد. از دیگر مزایا و قابلیت های سقف شینگل وزن سبک آن است به طوری که  وزن آن نسبت به انواع دیگر سقف های شیبدار ۷۰% است.   بنابراین فشار زیادی را بر روی بنا و ویلا وارد نخواهد کرد.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

(نمونه ای از سقف شیبدار شینگل در ساخت و طراحی ویلا)

از دیگر قابلیت ها و مزیت های  این نوع سقف شیبدار که استفاده از آن را به طور گسترده ای در بین افراد و صاحبان ویلا رواج داده است، مقاومت بسیار بالای آن می باشد. در واقع این نوع پوشش سقف دارای مقاومت بسیار بالایی در تحمل تغییرات دمایی است و همچنین در برابر بارش سنگین برف و باران بسیار مقاوم است. طبق تحقیقات به عمل آمده این نوع پوشش سقفی به دلیل مقاومت بسیار بالا در برابر تحمل حجم بالای برف و تغییرات دمایی به خصوص دماهای بسیار پایین بیشترین کاربرد و استفاده را در کشورهای همچون آمریکا و کانادا را دارد.

به جرات می توان گفت یکی از بزرگ ترین مشکلات  بیشتر پوشش های سقف عدم تناسب ظاهری آن ها با نمای ظاهری ویلا و دیگر المان های بصری آن می باشد. با انتخاب و خرید پوشش سقفی شینگل جهت ساخت و طراحی ویلا در این زمینه با هیچ مشکلی مواجه نخواهید شد، زیرا سقف شینگل در انواع و مدل های مختلف و در همه رنگ ها در بازار موجود و قابل عرضه است. در واقع با انتخاب این نوع پوشش سقفی در طراحی ویلا به راحتی می توانید به رویاهای خود دست پیدا کنید. چرا که شما از قدرت انتخاب بیشتری برخوردار خواهید بود.

لازم به ذکر است که برای استفاده از پوشش سقفی شینگل باید اقدام به زیرسازی نمایید. این زیر سازی توسط یکسری مواد و با رعایت اصول صحیح قابل اجرا می باشد. از اینرو برخی از این مواد لازم جهت زیر سازی عبارتند از: لایه زیرین شینگل، میخ مخصوص شینگل، ونت های طولی و عرضی، شنگل تیزه و شینگل شروع کننده، پنل های OSB ، چسب های ضد آب و  چوب نراد روسی.

آشنایی با انواع سقف شینگل جهت ساخت و طراحی ویلا

این مدل سقف شینگل دارای انواع مختلفی می باشد، که به صورت مختصر با آن ها آشنا خواهیم شد.

سقف شینگل چوبی :این مدل سقف شیبدار نیز یکی دیگر از قدیمی ترین انواع مدل های سقف شیب دار به شمار می آید. این نوع سقف شیبدار بهترین جایگزین برای نوع سنگی می باشد چرا که از وزن سبکی برخوردار است. یکی از معایب این مدل سقف شیبدار جهت ساخت و طراحی ویلا احتمال اشتغال بالا و ریسک آتش سوزی خانه می باشد.

سقف شینگل سنگی :این نوع سقف شیبدار جهت ساخت و طراحی ویلا یکی از قدیمی ترین پوشش سقفی به شمار می آید. استفاده از این مدل سقف شیبدار دارای معایبی همچون وزن زیاد، عدم توانایی آب بند کردن کامل، و عدم توانایی تعمیر بوده به همین دلیل امروزه کمتر از آن استفاده می شود.

سقف شینگل آسفالتی : این مدل سقف شیبدار یکی از بروزترین و رایج ترین سقف شینگل به شمار می آید. این نوع نسبت به انواع دیگر از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین از ظرافت بی نظیر و وزن سبکی بهره می برد. از دیگر مزیت های این مدل سقف شینگل جهت طراحی ویلا  طراحی مختلف و متنوع آن می باشد.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

(نمونه ای از سقف شینگل در طراحی ویلا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.