آشنایی با سبک های مختلف طراحی ویلا از نظر تعداد طبقات

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان ها به چه صورت انجام می پذیرد؟
خرداد ۲, ۱۳۹۹
ساخت ویلا،طراحی ویلا
آشنایی با طراحی ویلا
تیر ۲۷, ۱۳۹۹

آشنایی با سبک های مختلف طراحی ویلا از نظر تعداد طبقات

ساخت ویلا،طراحی ویلا

طراحی ویلا به فاکتورها و عوامل متعددی همچون آب و هوای منطقه، شرایط جغرافیایی منطقه و منطقه‌ استقرار ویلا بستگی دارد. لازم به ذکر است که طراحی پلان یکی از مهم ترین قسمت های طراحی ویلا به شمار می آید. در واقع با یک طراحی درست و اصولی می توانید بهترین نتیجه ممکن را به دست آورید. بد نیست بدانید که در طراحی و ساخت ویلا به ارتفاع بنا توجه خاصی شده است. بسته به اینکه از کدام یک از سبک ها جهت طراحی ویلا استفاده می کنید باید ارتفاع های مشخص و استانداردی را جهت ساخت ویلای خود انتخاب نمایید.

شنایی با انواع مختلف سبک های طراحی ویلا

امروزه ویلاها به سبکی مختلفی ساخته می شوند برای مثال در یک تقسیم بندی انواع سبک های طراحی ویلا عبارتند از: سبک طراحی ویلای مدیترانه ای، کلاسیک، رومی، سنتی، مدرن و تلفیقی. بهتر است بدانید که امروزه برخی از سبک های طراحی ویلا نیز براساس نوع طبقات تقسیم بندی می شوند. براساس این تقسیم بندی انواع مختلف ویلاها عبارتند از: ویلای همکف یا فلت، ویلای نیم پیلوت، ویلای نیمه دوبلکس، ویلای دوبلکس و ویلای تریبلکس. از اینرو به صورت مختصر با این سبک های مختلف طراحی ویلا آشنا خواهیم شد.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

(نمونه ای از طراحی ویلا)

ویلای همکف یا فلت

ویلای همکف یا فلت بنایی یک طبقه می باشد که فاصله آن از سطح گذر باید حداکثر ۲۰/۱ متر باشد. لازم به ذکر است ارتفاع سقف در این نوع ویلاها بیش از ۲۰/۱ متر است. در حالت کلی این نوع ساختمان ها بدون اختلاف سطح هستند.

طراحی ویلای نیم پیلوت

بهتر است بدانید که در ویلای نیم پیلوت معمولا یکی از اتاق خواب های ویلا با اختلاف سطح نیم طبقه ای ساخته می شود. معماران از این سطح ها برای انبار و فضای پارکینگ استفاده می کنند. با انتخاب این نوع سبک در طراحی ویلا فضای کمتری اشغال می شود و می توان از نقاط مختلف بهترین استفاده را نمود.

ویلای نیمه دوبلکس

در واقع ویلای نیمه دوبلکس با ویلای نیم پیلوت تفاوت بسیار زیادی ندارد. این نوع ویلا به گونه ای طراحی شده است که دو یا چند فضا از آن با اختلاف سطحی از یکدیگر ساخته و احداث می شوند. با این کار می توان طبقات را از یکدیگر تفکیک و جدا نمود و از فضاهای مختلف آن بیشترین استفاده را نمود. امروزه معماران و کارشناسان از این نوع طراحی در سبک های شهرکی و شهری و همچنین در ساخت خانه های کوچک نیز به طور گسترده ای استفاده می کنند.

طراحی ویلا با سبک دوبلکس

بهتر است بدانید که منظور از ویلای دوبلکس ساختمانی است که دارای دو طبقه مجزا و جداگانه بوده که توسط یکسری پله به یکدیگر وصل شده اند. معمولا معماران و کارشناسان از راه پله هایی شیک و زیبا جهت رفت و آمد افراد و ساکنین ویلا استفاده می کنند. وجود این پله ها ظاهری فوق العاده زیبا و شیکی را به نمای داخلی ویلا بخشیده و ارتباط بین طبقات را به بهترین شکل فراهم می کند.

یکی از ویژگی های این نوع سبک طراحی ویلا ارتفاع بالای ساختمان بوده که منظره بسیار زیبا و چشم نوازی را برای افراد و ساکنان ویلا به وجود می آورد. همچنین ساکنین ویلای دوبلکس از آسایش و راحتی بسیار زیادی بهره می برند. چرا که در این نوع ویلاها اتاق های خواب و مطالعه معمولا در طبقه بالای ویلا ساخته شده و نشیمنگاه، حال و پذیرایی نیز در طبقه اول قرار گرفته است.

از اینرو ساکنین ویلا در محیطی آرام و به دور از هیاهو و شلوغی قادر هستند به مطالعه و استراحت بپردازند. در واقع در ویلای دوبلکس فضای خلوت از فضای شلوغ به راحتی و بهترین شکل جدا شده است.

طراحی ویلا با سبک تریبلکس

طراحی ویلا با سبک تریبلکس از دیگر سبک های طراحی ویلا به شمار می آید که نمایی فوق العاده شیک و زیبا را خلق می کند. در این نوع سبک طراحی ویلا سه طبقه مجزا در یک ساختمان و بنا وجود دارند. این طبقات به صورت اصولی و کارشناسی شده توسط راه پله هایی در گوشه یا میانه هر طبقه به همدیگر متصل شده اند. لازم به ذکر است که در هر طبقه بنا قسمت هایی از ساختمان طراحی شده است که راحتی را برای ساکنان به ارمغان می آورد.

ساخت ویلا،طراحی ویلا
(نمونه ای از طراحی ویلا با سبک تریبلکس)
بهتر است بدانید که ویلای تریبلکس در رده ویلای لوکس و فوق مدرن قرار دارد. این نوع ویلاها دارای چشم اندازی دلپذیر بوده که در منطقه ایی فوق العاده زیبا احداث شده اند. صاحبان این نوع ویلاها معمولا هزینه های بسیار زیادی را جهت ساخت آن ها صرف می کنند. در بیشتر ویلاهای تریبلکس محل های همچون سالن ورزش، استخر، سونا، جکوزی و … قرار دارد. از اینرو طراحی ویلا به این نوع سبک مورد علاقه هر قشری می باشد. بنابراین با انتخاب این سبک جهت ساخت ویلای خود قادر خواهید محیطی زیبا و لاکچری را برای خود خلق کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.