آشنایی با راه های بازسازی ساختمان جهت بهبود انرژی

بازسازی ساختمان
نگاهی اجمالی بر هزینه های بازسازی ساختمان
آذر ۱۹, ۱۳۹۸
بازسازی ساختمان
آشنایی با مزایای بازسازی ساختمان
دی ۶, ۱۳۹۸

آشنایی با راه های بازسازی ساختمان جهت بهبود انرژی

بازسازی ساختمان به منظور بهبود انرژی  به دلیل اینکه ساختمان های موجود از بزرگ ترین بخش محیط زیست به شمار می آیند از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار است. در واقع این عملکرد یکی از رویکردهای اصلی و ضروری برای دست یافتن به پایداری در محیط زیست با یک قیمت نسبتا پایین به شمارمی آید. بهتر است بدانید که مصرف انرژی در جامعه باید به سمتی پیش رود که هم صرفه ‌جویی در مصرف انرژی را به دنبال داشته باشد و هم اینکه هزینه ها را به طور قابل توجهی کاهش دهد. جلوگیری از اتلاف انرژی یکی از عواملی است که در چند دهه اخیر مورد توجه بیشتر کشورهای صنعتی پیشرفته قرار گرفته است.

آشنایی با نکات مهم در بازسازی ساختمان جهت بهبود انرژی

آشنایی با نکات مهم در بازسازی ساختمان جهت بهبود انرژی بهترین راه کار برای صرفه جویی در انرژی و هزینه ها می باشد. اولین گام برای بازسازی ساختمان به منظور بهبود انرژری این است که شرایط ساختمان را به خوبی بررسی کنید، تا مشاهده نمایید که هیچ گونه مانعی برای بهبود و پایداری عملکرد انرژی وجود نداشته باشد. همچنین بهتر است به صورت برنامه ریزی شده کار خود را دنبال کنید تا بتوانید بهترین نتیجه ممکن را کسب نمایید.

برای بازسازی ساختمان جهت بهبود انرژی بهتر است با انجام یک ممیزی انرژی تعیین نمایید که سیستم های موجود در سطح مطلوب عمل می کنند یا نه؟ سپس اقدام به جایگزین کردن آن ها با تجهیزات جدید و نو کنید. همچنین بهتر است یک برنامه کامل جهت استفاده مجدد از آوارهای تخریب و بهینه سازی بازیافت در نظر داشته باشید، زیرا این برنامه ها بهترین راه کار برای به حداقل رساندن زباله های تولید شده است.

از دیگر مواردی که در بازسازی ساختمان جهت بهبود انرژی باید با دقت زیادی مورد توجه قرار گیرد این است که مشخص کنید آیا مصرف هوای تازه و تهویه طبیعی جایگزین های مناسب و ایده آلی جهت کاهش بارهای گرمایش و خنک کننده هستند.

شاید ذکر این موضوع

خارج لطف نباشد که بدانید سقف سبز یا  سقف سرد یکی از روش های مناسب و مقرون به صرفه برای کاهش حرارت به شمار می آید. از دیگر نکات مهم در بازسازی ساختمان جهت بهبود انرژی ارزیابی نمودن پنجره ها می باشد، از اینرو در صورتی که ساختمان به ارتقاء امنیتی  نیاز داشته باشد بهتر است آن ها را در مقابل انفجار به خوبی آزمایش کنید.

از طرفی بهترین کار این است که برای درب ها و پنجره ها دستگاه های خورشیدی را انتخاب نمایید. بهتر است بدانید که این گزینه برای کسانی که برق را با دستگاه های فتوولتائیک تولید می کنند بهترین روش به شمار می آید.

از دیگر مواردی که موجب بهبود انرژی در بازسازی ساختمان می شود انتخاب گزینه های انرژی تجدید پذیر است  که به نوعی قادر است انرژی های مبتنی بر سوخت فسیلی را به خوبی جبران نماید.

بازسازی ساختمان

(نمونه ای از بازسازی ساختمان)

آشنایی با بهترین روش ها به منظور بهبود بهره ‌وری انرژی در ساختمان

بد نیست بدانید که استفاده از لامپ ‌های LED می تواند انرژی مصرفی را به میزان ۷۵% در مقایسه با لامپ ‌های رشته ‌ای کاهش دهد. از دیگر نکات مهم به منظور بهبود بهره ‌وری انرژی در ساختمان استفاده از حسگرهای مخصوص در فضاهایی است که استفاده کمتری دارند. بنابراین انتخاب این نوع لامپ ها یک روش بسیار مفید جهت کاهش مصرف انرژی بوده که از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه هستند.

انتخاب سیستم تهویه مناسب از دیگر فاکتورهایی است که باعث بهبود بهره ‌وری انرژی در ساختمان می شود. شاید بد نباشد بدانید که هواکش‌های بازیابی گرما یک نوع سیستم هایی می باشند که به منظور گرم کردن فضای مورد نظر از هوای خروجی ساختمان استفاده می کنند.

تجهیزات به کار برده شده در ساختمان نیز دارای نقش بسیار بالایی در کاهش مصرف انرژی و بهبود بهره وری هستند. از اینرو بهتر است تجهیزات تأیید شده ایی را  که دارای بازده انرژی بالایی می باشند را خریداری کنید چرا که دارای تاثیر چشمگیری در بهبود انرژی ساختمان هستند.

عایق کاری ساختمان از دیگر مواردی است که باید به طور خاصی در بازسازی ساختمان مورد توجه قرار گیرد. از اینرو پوشش خارجی ساختمان باید به گونه ایی ماهرانه و خاص طراحی شود تا به سرمایش و گرمایش کم تری نیاز داشته باشد. به همین دلیل عایق ساختمان باید به صورت کامل هوا بندی شوند تا غیر قابل نفوذ توسط هوا باشند. برای این کار می توان به عایق کاری دیوارهای ساختمان پرداخت.

از دیگر فاکتورهای مهم در بازسازی ساختمان و بهبود انرژی استفاده از تکنولوژی LEED می باشد. ذکر این موضوع خارج از لطف نیست بدانید که هدف این نوع تکنولوژی بهبود پایداری ساختمان در مواردی همچون بهره وری آب، طراحی مکان، کیفیت هوای داخل، انتخاب مواد، مصرف انرژی و ویژگی‌ های طراحی محیط داخلی است. شاید هزینه استفاده از این نوع تکنولوژی تا حدودی بالا باشد اما بهره وری در انرژی و آب حاکی از این است که  این هزینه اضافی به طور معمول تنها طی  چند سال جبران می‌شود.

بازسازی ساختمان

(نمونه ای از بازسازی ساختمان در حال اجرا )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.