آشنایی با بهترین زمان جهت بازسازی ساختمان

ساخت ویلا،طراحی ویلا
آشنایی با انواع سقف ها از نظر مصالح در طراحی ویلا
اردیبهشت ۵, ۱۳۹۹
بازسازی ساختمان
آشنایی با نحوه گرفتن مجوز جهت بازسازی ساختمان
اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۹

آشنایی با بهترین زمان جهت بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان از جمله مواردی است که امروزه جهت بازسازی بناهای مختلف مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. استفاده از این روش به عنوان بهترین گزینه برای جلوه بخشیدن به بناهای  قدیمی به شمار می آید. در واقع با استفاده از بازسازی نیازی به ساخت خانه جدید و یا تعویض آن نخواهید داشت. با استفاده از این علم و به کمک کارشناسان و متخصصان در این زمینه به راحتی می توانید فضای محل زندگی خود را به دلخواه تغییر دهید. همچنین استفاده از بازسازی بنا به نوعی باعث افزایش مقاومت آن می شود. بهتر است بدانید که گذر زمان یکی از عوامل ضعیف شدن مقاومت ساختمان می باشد. همچنین ضعف در ساخت و ساز  نیز موجب می شود یک بنا قبل از آنکه عمر مفید خود را طی کند نیاز به بازسازی  و تعمیر پیدا کند.

 بنابراین با صرف هزینه کم تری قادر خواهید بود ساختمان هایی را که چند سال از ساخت آن ها می گذرد را به بهترین شکل تعمیر و بازسازی نمایید. انتخاب بازسازی جهت نو نمودن ساختمان و افزایش مقاومت آن از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است. زیرا هزینه ایی که باید برای ساخت یک ساختمان جدید صرف کنید بسیار گران تر  و بالاتر از  آن هزینه ایی است که برای بازسازی ساختمان نیاز می باشد. به جرات می توان گفت بازسازی و تعمیر ساختمان یک گزینه اساسی و مهم جهت ایجاد تغییر و تحول در ساختمان است.

بازسازی ساختمان

(عکسی از بازسازی ساختمان)

آشنایی با زمان مناسب جهت بازسازی ساختمان

یکی از مهم ترین دغدغه های افراد این است که چه زمانی باید اقدام به بازسازی ساختمان و بنای خود کنند. بهتر است بدانید در زمانی که یک قسمت از ساختمان به دلیل خرابی و یا فرسودگی نیاز به تعمیر دارد باید اقدام به بازسازی آن  نمود. همچنین در مواردی که خرابی قسمتی از ساختمان باعث اختلال در زندگی افراد می شود باید قسمت های فرسوده را به خوبی بازسازی و مرمت نمود.

فصل مناسب برای بازسازی ساختمان

همانطور که می دانید بیشتر افراد فصل تابستان را بهترین زمان برای بازسازی ساختمان می دانند. در واقع  بازسازی در این فصل خود مزایای زیادی را به دنبال دارد که این مزایا بر کسی پوشیده نیست. در این زمان به راحتی می توانید وسایل منزل را در حیاط نگهداری نمایید و در صورت رنگ نمودن اتاق ها و قسمت های مختلف ساختمان این قسمت ها سریع خشک می شوند. نکته قابل توجه در زمان بازسازی ساختمان چیزی فراتر از توجه به دمای هوا می باشد. در واقع بهترین فصل برای بازسازی قسمت های مختلف بنا زمانی است که هزینه ها جهت تعمیر به کمترین مقدار خود برسد.

همانطور که می دانید یکی از اصلی‌ ترین فاکتورهای خدمات و یا بهای یک کالا  ثابت بودن رابطه بین عرضه و تقاضا است. قیمت مصالح ساختمانی همچون رنگ، آهن، سیمان و الوار در طول سال متفاوت می باشد و با توجه به تقاضا برای خرید و فصل یکسان نیست. از اینرو می توانید در زمانی  که مصالح ساختمانی کم ترین مقدار خود را دارند اقدام به خرید مصالح نمایید.

رابطه مشغله پیمانکاران با زمان مناسب جهت بازسازی ساختمان

در فصل های تابستان و بهار پیمانکاران مشغله کاری زیادی را دارند. از اینرو بهتر است در این فصل اقدام به بازسازی ساختمان نکنید. چرا که از یک طرف پیمانکار به دلیل مشغله کاری بالا خسته بوده و این امر ممکن است کیفیت کار او را کاهش دهد. همچنین از طرفی در کنار افزایش قیمت مصالح ساختمانی شاهد افزایش قیمت دستمزد کارگران و پیمانکاران نیز خواهیم بود. از اینرو بهترین موقع جهت سپردن کار به یک پیمانکار زمانی است که سر او خلوت بوده تا بتواند کار بازسازی منزل  شما را در یک زمان مناسب به انجام برساند.

 

(بابازسازی ساختمانزسازی ساختمان در حال اجرا)

بهترین زمان برای سپردن کار به یک پیمانکار زمانی است که فرصت کافی برای انجام کار بازسازی و تعمیر منزل شما را داشته باشد. در حالت کلی بهترین زمان برای بازسازی ساختمان در فصل های خارج از زمان های متداول و  بدون تقاضا است. در بسیاری از مناطق کشورمان ایران بازسازی ساختمان را در فصول سرد سال انجام می دهند. زیرا در این فصل حجم کارهای ساختمانی کم بوده و کارها  ساده تر  و کم هزینه ‌تر نسبت به فصل های دیگر انجام می شود. برای انجام این کار می توان به راحتی قسمت های مختلف ساختمان را به وسیله پرده‌های نایلونی بزرگ پوشاند.

در واقع این کار تا حدودی محیط ساختمان را عایق می کند. با این کار داخل ساختمان برای انجام کارها به محیطی گرم برای پیمانکار و کارگران تبدیل می شود. در طول این زمان به راحتی و با کمترین هزینه قادر خواهید بود محیط داخلی ساختمان را بازسازی و تعمیر نمایید. همچنین برای تغییرات بیرونی ساختمان و فضای بیرونی می توان کار را به بعد از فصل سرما ماکول کرد. لازم است در فصل زمستان و سرما طبق نظر پیمانکاران اقدام به خرید مصالح ساختمانی مورد نیاز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.