آشنایی با بازسازی ساختمان ها با کاربری های مختلف

بازسازی ساختمان
آشنایی با انواع روش های بازسازی ساختمان
دی ۲۰, ۱۳۹۸
ساخت ویلا،طراحی ویلا
آشنایی با مزایا و کاربردهای سقف شینگل btm در ساخت ویلا
دی ۲۷, ۱۳۹۸

آشنایی با بازسازی ساختمان ها با کاربری های مختلف

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان بهترین راه برای ایجاد کردن فضایی زیبایی و مورد دلخواه جهت زندگی کردن است. با استفاده از این روش به راحتی می توانید فضای زندگی خود را به دلخواه و با سلیقه تغییر دهید. در مواقعی که از ظاهر محل زندگی خود احساس خوبی نداشته باشید و یا از آن خسته شده باشید با استفاده از بازسازی ساختمان به راحتی می توانید آن را تعمیر و بهبود نمایید.

در واقع با استفاده از روش بازسازی می توانید در همان محله و مکان خود یکسری تغییرات اساسی را با توجه به آخرین پیشرفت ها به انجام برسانید، به گونه ای که از زندگی در آن نهایت لذت را ببرید. امروزه استفاده از این روش بهترین ایده جهت جایگزین نمودن ساخت  خانه و بنای جدید است. استفاده از بازسازی ساختمان دارای مزایای بسیار زیادی است به گونه ای که این روش کم هزینه بوده و به راحتی می توانید خانه ای کم مصرف، زیبا و مطمئن را برای خود خلق نمایید. از دیگر مزایای قابل توجه این روش  این است که استفاده از آن به نوعی باعث افزایش قیمت ملک شما خواهد شد.

آشنایی با روش های مختلف بازسازی ساختمان ها با کاربری های مختلف

بهتر است بدانید بازسازی ساختمان از ابتدا مورد استفاده بسیاری از افراد قرار گرفته است، که با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی روز به روز در حال تغییر و گسترش می باشد. با توجه به اینکه بناهای مختلف در طول گذر زمان دچار یکسری تغییرات می شوند از اینرو برای بازسازی آن ها باید از روش های خاص و متناسب استفاده نمود. از اینرو بهتر است با روش های مختلف جهت بازسازی که شامل ( بازسازی سبکی ساختمان یا آناستیلوز،

بازسازی حفاظتی ساختمان، بازسازی با روش پاکسازی سبکی، بازسازی تکمیلی ساختمان)  می باشد به صورت مختصر آشنا شوید. آشنایی با این روش ها کمک می کند تا متناسب با ساختمان خود یک روش ایده آل جهت بازسازی آن انتخاب و بهترین نتیجه ممکن را کسب نمایید.

بازسازی ساختمان

(نمونه ای از بازسازی ساختمان)

بازسازی سبکی ساختمان یا آناستیلوز

در روش آناستیلوز یا بازسازی سبکی ساختمان از یکسری تیکه های جایگزین به جای تکیه های قدیمی و فرسوده استفاده می شود. لازم به ذکر است که این روش در بازسازی بنا های تاریخی و قدیمی بیشترین کاربرد و استفاده را دارد. در واقع برای  بازسازی ساختمان و بناهایی که نمی خواهید هارمونی و سبک قبلی آن ها از بین رود روش آناستیلوز بهترین گزینه پیشنهادی به شمار می آید. در واقع  با انتخاب این روش بازسازی قادر خواهید بود کمترین تغییرات را بر روی ساختمان خود ایجاد نمایید. لازم به ذکر است که این روش برای افرادی به دنبال تغییرات ظاهری هستند گزینه مناسبی نمی باشد. چرا که این روش تغییرات ظاهری زیادی را در بنا ایجاد نمی کند.

بازسازی حفاظتی ساختمان

بازسازی حفاظتی از دیگر روش های بازسازی ساختمان به شمار می آید. در این روش کارشناسنان و مرمتگران به حفاظت کلی از ساختمان  و بازسازی آن پرداخته و کلیات یک ساختمان تحت حفاظت و بازسازی آن قرار می گیرد. برای انجام این کار بهتر است مطالعه کامل و اصولی بر روی همه ویژگی های یک ساختمان و مصالح آن صورت پذیرد تا بتوانید یک بازسازی کامل و اصولی را انجام دهید. جالب است بدانید که این روش بهترین گزینه برای بازسازی ساختمان های قدیمی است و اولویت شماره یک برای آن ها محسوب می شود. در این روش ظاهر ساختمان همچون آشپزخانه ها، اتاق ها و … تغییر نمی کند و اساس کار مربوط به کلیات ساختمان است. همچنین این نوع روش ساختمان را به بهترین شکل در برابر عوامل محیطی همچون زلزله مقاوم می سازد.

 بازسازی با روش پاکسازی سبکی

علاوه بر روش های ذکر شده امروزه از روش دیگری جهت بازسازی ساختمان استفاده می شود که به روش پاکسازی سبکی معروف است. در این روش بازسازی  سعی می شود مواردی را که باعث ضرر و خسارت بر روی یک بنا شده با دقت و به صورت اصولی پاک سازی و حذف  شود. در واقع در این روش بازسازی ساختمان الحاقات نامناسب که اصالت بنا را به گونه ای زیر سوال می برد توسط کارشناسان و متخصصان در این زمینه از ساختمان جدا خواهد شد. لازم به ذکر است که از این نوع روش بازسازی می توان جهت بازسازی ساختمان های قدیمی و حتی جدید استفاده نمود.

بازسازی تکمیلی ساختمان

همانطور که می دانید یک ساختمان بعد از گذشت سال ها ممکن است دچار فرسودگی و خرابی شود از اینرو با استفاده از بازسازی تکمیلی ساختمان قادر خواهید بود این قسمت های مختلف و فرسوده را تعمیر و بازسازی نمایید و آن ها را به بهترین شکل تکمیل نمایید. بازسازی تکمیلی یکی از بهترین روش ها جهت استفاده مجدد و بهینه از یک ساختمان است. با انتخاب این روش بازسازی ساختمان به راحتی و با صرف هزینه کمتری قادر خواهید بود مشکلات و نواقص فضای زندگی خود را برطرف نمایید. در واقع این روش بهترین گزینه جهت بازسازی ساختمان های قدیمی و فرسوده است.

بازسازی ساختمان

(عکسی از بازسازی ساختمان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.