آشنایی با انواع مختلف سبک های طراحی ویلا

بازسازی ساختمان
آشنایی با قواعد و اصول بازسازی ساختمان
مهر ۲, ۱۳۹۸
بازسازی ساختمان
آشنایی با مراحل مختلف بازسازی ساختمان
مهر ۸, ۱۳۹۸

آشنایی با انواع مختلف سبک های طراحی ویلا

ساخت ویلا،طراحی ویلا

سبک های طراحی ویلا را باید به خوبی شناخت زیرا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.  در واقع طراحان براساس سبک های مختلف طراحی داخلی و خارجی ویلا را انجام می دهند. همچنین افراد براساس علاقه و قدرت مالی خود اقدام به انتخاب ویلاها براساس این سبک های مختلف می کنند.

بهتر است بدانید امروزه ویلاها براساس سبک های مختلفی طراحی و ساخته می شوند. برخی از این سبک ها عبارتند از: سبک مدیترانه ای، شهری، سنتی، لاکچری، فوق العاده مدرن، ییلاقی و ترکیه ای. از اینرو به طور مختصر با برخی از این سبک های طراحی ویلا آشنا خواهیم شد.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

(سبک لاکچری به عنوان یکی از سبک های طراحی ویلا)

آشنایی با سبک مدیترانه ای به عنوان یکی از سبک های طراحی ویلا

این نوع  ویلاها که از سبک کلاسیک و رویایی برخوردار هستند عموما دارای طراحی سفید و نمایی رو به دریا می باشند. در این نوع  سبک که به سبک های طراحی ویلای بین المللی معروف هستند  از طراحی خاص و ویژه ای استفاده نمی شود و کاملا ساده هستند.

ویلاهایی دارای  این سبک معمولا سقف های مدل چوبی دارند و به شکل بیضی ساخته شده اند. طراحی داخلی این نوع سبک ویلا  براساس سلیقه از دو روش خیلی مدرن و یا سنتی انجام می شود. انتخاب این سبک به عنوان یکی از سبک های طراحی ویلا برای کسانی که تمایل زیادی به زرق و برق و طراحی های خاصی ندارند مناسب می باشد. لازم به ذکر است که در این ساختار یک استخر در محوطه ویلا تعبیه شده است.

آشنایی با  سبک شهری ویلا

در ادامه آشنایی با انواع سبک های طراحی ویلا با سبک شهری آشنا خواهیم شد. در واقع این نوع ویلاها به گونه ایی طراحی شده اند که از اطراف آزاد نیستند و به ویلاهای دیگر پیوند خورده اند. همچنین افراد در مناطق شهرکی اقدام به ساخت این نوع ویلاها می کنند. یکی از خصوصیات بارز این ویلاها این است که از قیمت ارزان تری نسبت به بقیه ویلاها برخوردار هستند. در طراحی بیرونی این نوع ویلاها برای تزیین نمای بیرونی از نمای سنگ و آپارتمانی و یا نماهای به هم پیوسته استفاده می شود.

آشنایی با  سبک سنتی به عنوان یکی از سبک های طراحی ویلا

بیشتر ویلاهای سنتی  دارای نمایی رو به طبیعت جنگلی و جنگل می باشند. یکی از ویژگی های بارز این سبک که به عنوان یکی از پرطرفدارترین  سبک های طراحی ویلا شناخته شده است  تعبیه شومینه برای گرمایش می باشد. همچنین برای تزیین نمای بیرونی این نوع ویلاها از نماهای آجری و یا گچبری استفاده می کنند.

 سبک لاکچری

به جرات می توان گفت در ساخت این نوع ویلاهای فوق العاده مدرن و پیشرفته از طراحی منحصر بفردی استفاده شده است.  در این سبک از همه امکانات مورد نیاز به بهترین شکل استفاده شده است. به گونه ایی که در ساختار آن ها می توان استخر، بهترین زمین، درب های شیشه ای و دید دریا، کوهستانی و جنگلی را به وضوح مشاهده نمود. از طرفی به دلیل داشتن امکانات فوق العاده پیشرفته از قیمت بالایی نیز برخوردار هستند.  در مرکز خود استخر و جکوزی دارند و دارای درب های شیشه ای مدرن و بزرگی می باشند.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

(سبک لاکچری به عنوان نمونه ای از سبک های طراحی ویلا)

آشنایی با ویلاهای سبک فوق العاده مدرن

یکی دیگر از انواع سبک های طراحی ویلا،  ویلاهای سبک فوق العاده مدرن می باشد. این نوع ویلاها همانطور که از نام آن ها پیدا است از امکانات فوق العاده پیشرفته و مدرنی برخوردار هستند. در این  نوع سبک طراحی ویلا از استخر، جکوزی، درب های شیشه ای مدرن و بزرگی استفاده شده است. همچنین در ساخت آن ها  با کیفیت ترین و گران ترین مصالح به کار رفته است. از دیگر ویژگی های بارز این نوع ویلاها می توان به دارا بودن ساختار دوبلکس آن ها اشاره نمود.  همچنین اتصالات، درب ها ، شیرآلات و تجهیزات برقی و آویزهای این  نوع ویلاها از با کیفیت ترین و لوکس ترین مواد انتخاب و خریداری شده اند. به همین دلیل از قیمت بسیار بالایی برخوردار می باشد. در واقع این نوع سبک ویلا برای کسانی که کیفیت و شیک بودن ویلا اهمیت بالایی دارد بهترین گزینه محسوب می شود.

آشنایی با سبک ترکیه ای

بهتر است بدانید انتخاب این نوع سبک های طراحی ویلا در سال های اخیر به طور چشمگیری در بین مردم کشورمان رواج پیدا کرده است. از ویژگی های بارز این سبک  طراحی  می توان  به استفاده کاشی های قرمز برای نمای بیرونی آن ها اشاره نمود. همچنین سقف های این نوع ویلا بلند بوده و برای نمای بیرونی آن ها از نوعی سقف ضیب دار قرمز رنگ طرح آجرهای شبکه استفاده شده است. معمولا این سبک ویلاها دارای چهار اتاق می باشند و از سیستم گرمایش و سرمایش مرکزی استفاده نمی کنند. از دیگر ویژگی های این مدل ویلاها می توان به طراحی سبک و داشتن  بالکن های فرفوژه ای آن اشاره نمود. لازم به ذکر است که  این ویلاها دارای استخرهای نه چندان بزرگ نیز هستند.

آشنایی با سبک ییلاقی به عنوان یکی از سبک های طراحی ویلا

این سبک ویلا  را بیشتر کسانی که علاقه زیادی به پله و بالا رفتن ندارند انتخاب می کنند. از ویژگی های بارز این ویلاها این است که سقف های آن ها شیب کمتری دارد و نسبتا تخت می باشد. همچنین افراد به راحتی می توانند از طریق نردبان به تراس هایی که در بالای ویلا ساخته شده است بروند و از تماشای مناظر طبیعی نهایت لذت را ببرند. این نوع ویلاها معمولا در مناطق آرام و دور از جمعیت و در میان یک باغ ساخته شده اند.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

(طراحی داخلی دوبلکس به عنوان  نومنه ای از سبک های طراحی  ویلا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.