آشنایی با انواع متریال های نما جهت طراحی ویلا

بازسازی ساختمان
آشنایی با قوانین و نکات مهم جهت بازسازی واحدهای آپارتمانی
فروردین ۳۰, ۱۳۹۹
ساخت ویلا،طراحی ویلا
آشنایی با انواع سقف ها از نظر مصالح در طراحی ویلا
اردیبهشت ۵, ۱۳۹۹

آشنایی با انواع متریال های نما جهت طراحی ویلا

ساخت ویلا،طراحی ویلا

طراحی ویلا  شامل طراحی نمای ظاهری ویلا و دکوراسیون داخلی آن است. در واقع امروزه از متریال های مختلفی جهت طراحی نمای ویلای مورد نظر استفاده می کنند. در انتخاب این متریال ها باید به فاکتورها و عوامل مختلفی توجه شود. همچنین بهتر است  براساس شرایط آب و هوایی آن ها را انتخاب نمود. بد نیست با این انواع مختلف متریال ها و مزایا و کاربردهای آن ها آشنا شوید تا بتوانید انتخاب مناسب و ایده آلی را جهت طراحی نمای ظاهری ویلای خود داشته باشید.

آشنایی با انواع مختلف متریال ها جهت طراحی ویلا

بهتر است بدانید که  طراحی نمای بیرونی از اهمیتی معادل با نمای داخلی برخوردار است. از اینرو بهتر است متریال مناسب و ایده آلی را جهت طراحی نمای بیرونی انتخاب نمایید. در واقع شناخت این متریال ها کمک می کند تا انتخاب درستی را داشته باشید. بنابراین به صورت مختصر با برخی از این متریال ها جهت ساخت و طراحی ویلا آشنا خواهیم شد.

نمای ویلای سنگی جهت طراحی ویلا

امروزه استفاده از سنگ های طبیعی همچون سنگ های آذرین و آهکی به طور گسترده ای در بین افراد رواج  و گسترش پیدا کرده است. بهتر است بدانید که نصب این نوع متریال در طراحی ویلا و نمای ظاهری بسیار ساده و راحت می باشد زیرا ملات ماسه سیمان که در پشت سنگ قرار دارد به بهترین شکل به داخل سوراخ ها نفوذ می کند و مانع از جدا شدن سنگ از نما می شود. بهتر است بدانید که این نوع متریال در طراحی ویلا از قابلیت های مختلفی همچون عدم تغییر رنگ، مقاومت در برابر رطوبت هوا، اجرای سریع و آسان، تنوع در رنگ و جنس، چسبندگی خوب با ملات و مقاومت کششی بالا برخوردار است.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

(نمونه ای از نمای سنگی در طراحی ویلا)

نمای ویلای مونولیت

بهتر است بدانید که نمای ویلای مونولیت جهت طراحی ویلا و زیبا سازی نمای بیرونی آن در واقع ترکیبی از گرانیت، ذرات مرمر و کوراتز با یکسری رنگ های کاملا طبیعی است. لازم به ذکر است که این نوع متریال یک عایق رطوبتی بوده که در برابر نفوذ آب از مقاومت بسیار بالایی بهره می برد. از دیگر مزایا و قابلیت های این نوع متریال می توان به هزینه پایین، اجرای سریع و آسان، ضخامت کم، وزن سبک و انعطاف پذیری بالای آن اشاره نمود.

نمای ویلای بایرامیکس

این نوع متریال برای طراحی ویلا و زیبا سازی آن در کشور ترکیه تولید و به بازار عرضه شده است. در واقع این نوع متریال یک سیستم پوشاننده تزیینی بوده که جهت تزیین فضای داخلی و بیرونی ویلا مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول عموما به شکل ملات بوده که ترکیبی از دانه های مرمر و گرانیتی می باشد. این نوع متریال به راحتی نصب شده و قابل شست و شو است. همچنین از تنوع رنگ بالایی برخوردار می باشد.

نمای ویلای آجری جهت طراحی ویلا

امروزه برای طراحی ویلا و زیبا سازی نمای بیرونی آن توسط آجر از سیستم نمای خشک استفاده می کنند. در این روش بر خلاف گذشته برای متصل نمودن آجرها به یکدیگر بر خلاف گذشته از تجهیزات فلزی مانند ریل به جای ملات استفاده می شود. لازم به ذکر است که آجر مناسب جهت این کار آجر نسوز می باشد. استفاده از این نوع متریال به نوعی باعث ایجاد حس نوستالژیک در فضای مدرن می شود. همچنین به دلیل اینکه از ملات استفاده نمی شود از سرعت کار بالایی بهره می برد. تنوع و ثبات در رنگ و عایق حرارتی و برودتی  از دیگر مزایا و قابلیت های استفاده از این نوع متریال است.

نمای ویلای سنگ مصنوعی

از دیگر متریال های به کار گرفته شده در طراحی ویلا استفاده از نمای ویلای سنگ مصنوعی می باشد. بهتر است بدانید که جذب آب در این نوع متریال تقریبا صفر است. همچنین در عین اینکه از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار بوده بسیار سبک تر از سنگ های طبیعی می باشد. در ضمن از قابلیت اجرای طرح های مختلف و دلخواه بهره می برد. از دیگر مزایای استفاده از آن می توان به قیمت تمام شده پایین آن نسبت به سنگ های طبیعی اشاره نمود. استحکام و انسجام بالا و نصب آسان از دیگر قاابلیت های استفاده از این متریال است.

نمای ویلای چوبی

از دیگر متریال های به کار گرفته شده در طراحی ویلا جهت زیبا سازی نمای بیرونی ویلا استفاده از نمای ویلای چوبی می باشد. چوب ترمووود از جمله چوب های رایج برای طراحی نمای ویلا است. استفاده از این نوع متریال دارای مزایا و قابلیت های بسیار زیادی است. به گونه ای که وزن آن بسیار کم بوده و از زیبایی خاصی بهره می برد. همچنین نصب آن بسیار آسان و ساده می باشد و در کمترین زمان قابل نصب است. طول عمر بالا، در دسترس بودن به صورت گسترده، قابل تعویض بودن نما، تنوع رنگ و سبک بودن از دیگر قابلیت های استفاده از این نوع متریال در طراحی ویلا و زیبا سازی نما می باشد.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

(نمونه ای از نمای چوبی در طراحی ویلا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.