آشنایی با انواع سبک طراحی ویلا از نوع ساده و سنتی تا لوکس

بازسازی ساختمان
نکته هایی اساسی برای طراحی دکوراسیون وبازسازی ساختمان
تیر ۲۱, ۱۳۹۸
ساخت ویلا،طراحی ویلا
مراحل ساخت ویلا با کانتینر و رعایت استانداردسازی
مرداد ۴, ۱۳۹۸

آشنایی با انواع سبک طراحی ویلا از نوع ساده و سنتی تا لوکس

ساخت ویلا،طراحی ویلا

طراحی ویلا

پیشتر در خصوص طراحی ویلا و مراحل آن در ابتداء تا انتهای آن صحبت کردیم. در این قسمت با توجه به تنوع سبک ها و طراحی های خاص و بی نظیر ویلاها در صدد هستیم تا در خصوص سبک طراحی ویلا بحثی به میان آوریم. همان طور که می دانید؛ ویلاها در طراحی ها و سبک های متنوعی ساخته می شوند که متناسب با نیاز و سلیقه افراد مختلف می تواند متفاوت باشد. چرا که سلیقه همه افراد شبیه به هم نیست.

در این بین برخی از افراد هستند که تمایل به زیستن در ویلاهایی دارند که به سبک سنتی و قدیمی ساخته شده باشند. حال آن که برخی دیگر از افراد هستند که تمایل به زیستن در ویلاهایی با سبک مدرن و پیشرفته را در سر می پرورانند. بنابراین سلایق افراد متفاوت است و بنا بر همین سلیقه های مختلف امروزه ما با انواع سبک های متفاوت طراحی ویلا مواجهه گشته ایم تا هر یک از افراد متناسب با نیاز و سلیقه خود یکی سبک طراحی ویلا را برای خود برگزیند و بعد از طراحی آن با آرامش خیال در آن لحظات خوش و خرمی را در کنار خانواده و عزیزان خود پشت سر بگذرانند.

سبک طراحی ویلا به طور کلی

اگر بخواهیم به طور کلی در خصوص سبک طراحی ویلا صحبت کنیم؛ می توان تمامی سبک های طراحی ویلا را به دو زیر گروه کلاسیک و مدرن تقسیم بندی نمود. که مورد اول تمامی ویلاهایی را شامل می شود که مناسب سلیقه افرادی است که تمایل به زندگی در ویلاهای سنتی و قدیمی دارند و مورد دوم مناسب حال افرادی می گردند که تمایل به زیست در خانه های ویلایی مدرن و شیک دارند که با اصول و طراحی های مدرن و مد روز ساخته شده اند.

در طراحی هر یک از این دو نوع خاص از ویلاها ویژگی ها و امکانات خاصی تعبیه گشته است و طراحی های خلاقانه ای بکار گرفته شده است که علاقه مندان به سبک طراحی ویلا متناسب با سلیقه آنان را شیفته و فریفته خود می سازد. چرا که اصولی که در طراحی این ویلاها در نظر گرفته شده است، دقیقا با نوع سلیقه و ایده فکری آنان سنخیت دارد.

آشنایی با سایر سبک های طراحی ویلا

بعد از آشنایی با دو نوع کلی از سبک طراحی ویلا که پیشتر به آن اشاره ورزیدیم؛ در اینجا می خواهیم با سایر سبک های طراحی ویلا بیشتر آشنا گردیم. هر چند که اصولا می توان تمامی سبک های طراحی ویلا را در همان دو زیر گروه اولیه یعنی سبک کلاسیک و مدرن قرار داد ولی برای آشنایی بیشتر با سایر سبک ها می توان قدری این مسئله را پیش روی علاقه مندان و معماران سبک طراحی ویلا بیشتر باز نمود

تا با افق دید بازتر و گسترده تر رو به طراحی انواع سبک های هنری و نوآورانه در راستای ساخت ویلاها در مناطق خوش آب و هوا برای رفاه حال مشتریان خود آورند. پیش از هر چیز باید یادآور گشت که ویلا دارای سبک های بسیار متنوع و گوناگونی است که متناسب با انواع سلایق طراحی و تعبیه گشته اند.

بنابراین در بخش بعدی برای آشنایی با سایر سبک های طراحی ویلا به معرفی سبک هایی نظیر: سبک مدیترانه ای، سبک سنتی، سبک ییلاقی، سبک شهری، سبک فوق العاده مدرن، سبک لاکچری و سبک ترکیه ای به تفکیک خواهیم پرداخت.

سبک مدیترانه ای

اولین سبک طراحی ویلا، سبک مدیترانه ای است. همانگونه که از نام این سبک برمی آید، سبک هایی را شامل می شود که مشرف به دریا هستند. این نوع از سبک طراحی ویلا در زیرگروه سبک کلاسیک می گنجد. در طراحی این مدل از ویلاها معمولا از نمای خیلی ساده ای استفاده شده است.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

 هر چند که ممکن است در طراحی همین نوع از ویلاها باز هم سبک های مختلفی همچون سبک بیضی یا مستطیلی شکل صورت پذیرد که متناسب با سلیقه افراد ممکن است متفاوت باشد. معمولا اطراف این نوع از ویلاها را گل و باغچه های بسیار سرسبز و شکیلی تشکیل می دهند که به زیبایی آنان می افزاید. سایر مشخصات طراحی این نوع ویلاها بسته به نیاز مشتری متفاوت می باشد و هیچ گونه محدودیتی در این راه وجود ندارد.

سبک شهری

برخی از ویلاها به سبک طراحی ویلای شهری شهرت یافته اند که دلیل نامگذاری این نوع از ویلاها به سبک شهری قرار گرفتن یک ویلا در کنار ویلاهای دیگر به سبک خانه های شهری است. این دست از ویلاها دارای محدودیت هایی هستند که از آن جمله از داشتن تراس بی بهره اند و همین امر سبب مقرون به صرفه بودن آن ها گردیده است.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

 لاکچری

یک نوع از سبک های مدرن که در زیر مجموعه ویلاهای مدرن و پیشرفته می گنجد، سبک لاکچری و جدید است. این نوع از ویلاها بسیار لوکس و شیک هستند. زیبایی خیره کننده این نوع از ویلاها سبب رغبت طیف وسیعی از مردم به آن شده است. بهترین ویو و منظره را می توانید در چنین سبکی از ویلاها برای خود به ارمغان آورید. امکانات بی نظیری همچون: سونا و جکوزی، سرامیک های پر زرق و برق و مرغوبترین و مطلوب ترین امکانات در این نوع از ویلاها تعبیه گشته است که لحظات شاد و خاطره انگیزی را برای افراد رقم می زند.

سبک ترکیه‌ای

سبک ترکیه ای نوعی دیگر از سبک طراحی ویلا به شمار می رود که در این نوع از ویلاها از سقف های بلند و شیب دار استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.