آشنایی با اصول طراحی ویلا

بازسازی ساختمان
آشنایی با اهداف مختلف جهت نوسازی و بازسازی ساختمان
شهریور ۸, ۱۳۹۸
بازسازی ساختمان
آشنایی با مراحل و نکات مهم جهت بازسازی ساختمان های قدیمی
شهریور ۲۲, ۱۳۹۸

آشنایی با اصول طراحی ویلا

ساخت ویلا،طراحی ویلا

طراحی ویلا را باید  براساس اصول و ضوابط خاصی انجام داد تا بهترین نتیجه ممکن را به دست آورد. شناخت این اصول بهترین روش برای ساخت مکانی دلنشین همراه با امکانات و تجهیزات کامل زندگی می باشد. در واقع ویلاها مکان هایی برای تسکین روحی شهروندان دور از هیاهوی شهر است، همچنین یک محیط برای بهبود کیفیت زندگی افراد به شمار می آید از اینرو باید با دقت خاصی طراحی و ساخته شود تا در مدت‌ زمانی که افراد قصد استفاده از آن را دارند از نظر امکانات رفاهی دچار مشکل نشوند. طبق قاعده معماری ویلاها دارای ساختاری خاص تر و بزرگ تر از خانه های معمولی مسکونی هستند.

 همانطور که می دانید ویلاها معمولا در نقاطی دور از ازدحام جمعیت و شلوغی ساخته می شوند. طراحی ویلا شامل معماری نمای خارجی و طراحی دکوراسیون داخلی آن می باشد که باید این دو جنبه به صورت کاملا اصولی و متناسب با یکدیگر انجام شوند. بنابراین آشنایی با این دو جنبه بهترین روش برای طراحی یک ویلای زیبا و دلنشین است.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

(طراحی فضای خارجی به عنوان یکی از اصول و طراحی ویلا)

آشنایی با طراحی دکوراسیون داخلی به عنوان یکی از اصول طراحی ویلا

از اینرو بهتر است با برخی نکات لازم و ضروری جهت طراحی دکوراسیون داخلی آشنا شوید تا بتوانید مکانی زیبا و دلنشین را برای خود ایجاد کنید. از اینرو طراحی فضای داخلی ویلا به وسیله نورپردازی خوب و همچنین سقف های مرتفع یکی از مهم ترین  و اساسی ترین نکات در اصول طراحی ویلا به شمار می آید.

از دیگر نکات مهم در طراحی ویلا طراحی دیوار های داخلی ویلا می باشد که باید به شکلی معمارانه و هنرمندانه انجام شود، در واقع این دیوارها باید به گونه ایی طراحی و ساخته شوند که علاوه بر نقش جدا کنندگی از استفاده های دیگر نیز برخوردار باشند.

طراحی ویلای دوبلکس امروزه به طور چشمگیری در بین افراد گسترش پیدا کرده است. در این نوع طراحی فضاهای خصوصی از فضاهای عمومی با یک طراحی خاصی از هم جدا می شوند، همچنین این نوع ویلاهای دوبلکس از سقف بلند تری نسبت به ویلای عادی برخوردار هستند.

از دیگر نکات مهم در طراحی ویلا که باعث شادابی هر چه بیشتر فضای داخلی و ساکنان درون آن می شود می توان به استفاده از کاغذ دیواری یا رنگ آمیزی برای دیوارها و موارد دیگر، به کارگیری درب های بازشونده کشویی، استفاده از نورپردازی مدرن و بهره مندی از نور خورشید در خانه اشاره نمود.

آشنایی با معماری و طراحی فضای خارجی به عنوان یکی از اصول طراحی ویلا

طراحی فضای خارجی ویلا باید به گونه ایی باشد که مورد رضایت ساکنان قرار گیرد و برای آن ها دارای استفاده و  کاربرد های زیادی باشد. بهتر است بدانید که  توجه  به قرارگیری و تعبیه صحیح  مواردی همچون استخر، آلاچیق، پاسیو، منقل یا باربیکیو و … دارای نقش بسیار مهمی در اصول طراحی ویلا و چشم انداز آن می باشد.

با استفاده از این طراحی می توان به ساکنان کمک نمود تا از هوای آزاد و فضاهای سرسبز نهایت لذت را برد. همچنین از دیگر نکات مهم در طراحی فضای خارجی ویلا انتخاب و در نظر گرفتن فضای سبز کافی، باغچه های گل کاری شده، انتخاب درست و استاندارد پوشش گیاهی موجود در فضای باز ویلا، کاشت و چینش صحیح درختان می باشد. زیرا استفاده از این نکات  و اصول در طراحی ویلا در جذابیت و شادابی محیط و همچنین تبدیل شدن آن به یک محیط لذت بخش دارای تاثیر بسیار زیادی است.

(طراحی محوطه جهت آشنایی با اصول و طراحی ویلا)

آشنایی با فضاهای اصلی ساختمان جهت طراحی ویلا

همانطور که می دانید هر ویلا شامل بخش های مختلف اصلی و عمومی همچون اتاق مهمان، اتاق بازی و سرگرمی، اتاق پذیرایی و … است. بنابراین این بخش ها باید به صورت اصولی و معمارانه ایی در پلان قرار بگیرند. در واقع برای اینکه بتوانید یک ویلای زیبایی را که از استانداردها برخوردار می باشد را طراحی کنید لازم است با روش های درست خلق فضاها آشنا شوید و همچنین فضاهای اصلی را به خوبی شناسایی کنید تا بتوانید مناسب ترین طرح و حالت را برای فضاهای داخلی خلق کنید.

آشنایی با امکانات و تجهیزات مورد نیاز در طراحی ویلا

بهتر است بدانید که در طراحی ویلا باید به این نکته توجه داشته باشید که با امکانات و تجهیزات مورد نیاز جهت ساخت ویلا به خوبی آشنا شوید. شناخت و به کارگیری این تجهیزات بهترین راه کار جهت ساختی ویلایی کامل و بدون نقص می باشد. شناخت این امکانات و تجهیزات کمک می کند تا افراد بتوانند در مکانی آرام و دلنشین بتوانند و با استفاده از تجهیزات و امکانات پیشرفته زندگی کنند.

 از اینرو برخی از این امکانات لازم و ضروری جهت ساخت ویلا عبارتند از: آبیاری قطره ای هوشمند برای باغ یا باغچه ویلا، سیستم های گرمایشی و سرمایشی تکمیل و استاندارد، پمپ و موتور خانه و جانمایی آن، اتاق های موردنیاز دیگر مثل اتاق سرایداری و انباری، تعبیه ملزومات تفریحی مثل منقل، تاب و غیره و نورپردازی و رنگ آمیزی اصولی و استاندارد.

ساخت ویلا،طراحی ویلا

(طراحی فضای داخلی در آشنایی با اصول و طراحی ویلا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.