آشنایی با اشتباهات رایج در بازسازی ساختمان

ساخت ویلا،طراحی ویلا
آشنایی با سقف شینگل برند bp جهت ساخت ویلا
دی ۶, ۱۳۹۸
ساخت ویلا،طراحی ویلا
آشنایی با سقف شینگل و مزایا و کاربردهای آن جهت ساخت ویلا
دی ۲۰, ۱۳۹۸

آشنایی با اشتباهات رایج در بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان از آنجا که از اهمیت بالایی برخوردار است باید به صورت اصولی و با دقت خاصی انجام شود. رعایت نکردن برخی اصول در هنگام بازسازی و تعمیر ساختمان ممکن است خسارات جبران ناپذیر مالی و جانی زیادی را به دنبال داشته باشد.

این اشتباهات رایجی که در بازسازی و تعمیر ساختمان ممکن است به وجود آیند عبارتند از:

خریدن مصالح ساختمانی ارزان قیمت، اندازه‌گیری‌های غیر دقیق، انجام دادن کار آماده‌سازی به صورت سرسری، بیرون آوردن همه چیز، استفاده بیش از حد داکت، ساختن حمام کوچک، نادیده گرفتن نورپردازی ساختمان، انتخاب وسایل منزل مطابق با آخرین مد روز، کوچک گرفتن عرض چارچوب درب و پنجره، ناتوانایی در فائق آمدن بر هرج و مرج و شلوغی، نگهداری مصالح ساختمانی و ابزار در جای نامناسب،

به کار نبردن مصالح ساختمانی سازگار با محیط زیست، استفاده از رنگ نامناسب، ساختن راهروها و راه پله‌هایی باریک و کم عرض، انتخاب پنجره‌های نامناسب، فراموش کردن مسائل ایمنی، نداشتن اطلاعات کافی، فراموش کردن بازسازی سیم‌کشی‌ها، نادیده گرفتن سبک مورد علاقه‌، عدم اخذ پروانه‌ تخریب و بازسازی، استخدام پیمانکار نامناسب، بر عهده گرفتن کارها بیش از حد توان، عدم رعایت سطح اشغال زیربنا و یا تعداد طبقات مجاز نسبت به خانه‌های اطراف، در نظر گرفتن یک بودجه‌ غیرواقعی و تخیلی.
از اینرو بد نیست با برخی اشتباهات که ممکن است در هنگام بازسازی و تعمیر ساختمان به وجود آید به صورت مختصر آشنا شوید.

بازسازی ساختمان

(نمونه ای از بازسازی ساختمان )

اندازه‌گیری‌های غیر دقیق در بازسازی ساختمان

بهتر است بدانید که اندازه گیری در بازسازی ساختمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در صورتی که اندازه گیری ها نا برابر و نامتقارن باشند نتیجه دلخواه را از کار انجام شده به دست نمی آورید. از اینرو بهتر است از فردی متخصص و ماهر در این زمینه جهت اندازه گیری ها بهره برد.

خریدن مصالح ساختمانی ارزان قیمت جهت بازسازی ساختمان

به جرات می توان گفت خریدن مصالح ساختمانی ارزان قیمت یکی از بزرگ ترین اشتباهات در بازسازی و تعمیر ساختمان است. در برخی موارد افراد به دلیل پایین آوردن هزینه های ساختمان اقدام به خرید مصالح ساختمانی ارزان قیمت می کنند که کاری اشتباه می باشد. از اینرو بهتر است برای بازسازی ساختمان مواد و مصالح ساختمانی با کیفیت را تهیه کنید، چرا که این مواد در پایان کار دارای نتیجه مثبتی است.

استفاده بیش از حد داکت

از دیگر اشتباهاتی که در بازسازی ساختمان ممکن است رخ دهد استفاده بیش از حد داکت می باشد. لازم به ذکر است که از داکت برای تعمیر موقت استفاده می شود، از اینرو نباید برای تعمیرات واقعی انتخاب شود. در واقع داکت بسیار ارزان قیمت بوده و یک راه حل سریع و آسان به شمار می آید.

نادیده گرفتن نورپردازی ساختمان

نادیده گرفتن نورپردازی ساختمان نیز یکی از اشتباهات رایجی است که افراد در بازسازی ساختمان مرتکب آن می شوند. بهتر است بدانید که روشنایی و نورپردازی ساختمان می تواند به طور قابل توجهی تزئینات منزل، رنگ، احساس و نقوش را تغییر دهد. برای داشتن یک منزل زیبا باید از سه نوع نورپردازی کاربردی، متمرکز و عمومی به صورت حرفه ای استفاده شود.

کوچک گرفتن عرض چارچوب درب و پنجره

کوچک گرفتن عرض چارچوب درب و پنجره یکی از اشتباهاتی است که در بازسازی ساختمان اتفاق می افتد. برای ساختن چارچوب درب و پنجره باید به نقشه کل ساختمان رجوع کنید. این چارچوب ها باید به اندازه کافی مناسب و عریض باشند به گونه ای که چند نفر در آن واحد بتوانند از آن عبور کنند.

استفاده از رنگ نامناسب در بازسازی ساختمان

انتخاب و استفاده از یک رنگ نامناسب در بازسازی ساختمان از دیگر اشتباهاتی است که ممکن است مرتکب شوید. برخی افراد نمی دانند که برای هر سطح ساختمان از چه رنگ خاصی استفاده کنند. طبق نظر کارشناسان برای رنگ ‌آمیزی سقف‌ و برخی اوقات برای رنگ‌آمیزی دیوارها بهتر است از رنگ های مات استفاده شود. همچنین جهت ترسیم نوارهای رنگی تزئینی بر روی دیوار اتاق ناهارخوری و یا دیوار حمام باید رنگ‌های نیمه براق را استفاده و انتخاب نمایید. زیرا این گونه رنگ ها نمایی اعیانی و اشرافی را به تمام محیط هدیه می دهد.

فراموش کردن مسائل ایمنی در حین بازسازی ساختمان

در هنگام بازسازی ساختمان خیلی از افراد ممکن است مسائل ایمنی را فراموش کنند. از اینرو کار تعمیر ممکن است خسارات مالی و جانی زیادی را به دنبال داشته باشد. در حین کار باید از یکسری وسایل ایمنی همچون عینک ایمنی جهت محافظت از چشم‌ها، استفاده از دستکش صنعتی جهت محفاظت از دست‌ها در مقابل میخ‌ها، پوشیدن یک جفت چکمه جهت محافظت از پاها و استفاده از محافظ گوش استفاده نمایید.

فراموش کردن بازسازی سیم‌کشی‌ها

از دیگر اشتباهات در حین بازسازی ساختمان فراموش کردن بازسازی سیم‌کشی‌ها می باشد. برخی از افراد ممکن است به دلیل داشتن هزینه بالای سیم کشی و یا پنهان بودن سیم کشی ها در داخل دیوار این کار را انجام ندهند. سیم کشی یکی از نکات مهم در بازسازی و تعمیر ساختمان بوده که باید با دقت و توجه خاصی صورت گیرد.

بازسازی ساختمان

(نمونه ای از بازسازی ساختمان اجرا شده)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،نما و محوطه سازی با دو تخصص در زمینه سقف و دیوار کاذب ، آکوستیک سازی و دیگری ساخت استخر و محوطه سعی در پیشی گرفتن از رقبا را داریم.